8.1 C
Jindřichův Hradec
29.05. 2024
Články

Vyzkoušejte MITSUBISHI ASX v autosalonu FOPO II na Otíně

Vyzkoušejte MITSUBISHI ASX v autosalonu FOPO II na Otíně

FOPO II – autorizovaný prodej a servis Mitsubishi představuje vůz MITSUBISHI ASX, který si můžete přijít vyzkoušet do autosalonu na Otíně.

Nové Mitsubishi ASX je přesně šité na míru Vašemu životu – přináší nový svěží dynamický design a pyšní se moderními technologiemi a výbavou, která uspokojí i ten nejaktivnější životní styl. Ženy na něm ocení zejména asistent rozjezdu do kopce, jenž zabraňuje nechtěnému couvnutí vozidla, nebo parkovací kameru, která poskytne perfektní přehled o dění za vozidlem.

Vyzkoušejte MITSUBISHI ASX v autosalonu FOPO II na Otíně

Až si sednete za volant, zjistíte, že i přes svůj aerodynamický tvar Vám nové Mitsubishi ASX poskytuje překvapivě vyvýšenou polohu sedadla. V kombinaci se zešikmeným tvarem kapoty poskytuje lepší výhled na silnici, aby manévrování s vozem bylo snazší a bezpečnost vyšší. Zvýšený posed také umožňuje snadnější nastupování a vystupování. O Vaše pohodlí a bezpečnost se rovněž postará 7 airbagů a klimatizace již v základní výbavě.

* po dodatečné úpravě

FOPO II - Nové ASX - Mitsubishi Motors

Nové Mitsubishi ASX je stvořené pro každodenní dobrodružství. A pro Vás. Výrazná modernizace nejoblíbenějšího modelu značky Mitsubishi nyní přináší nový ještě atraktivnější design, pokročilé technologie, bezpečnostní systémy, spolehlivý japonský motor a jistotu na jakémkoliv povrchu.

  • ATMOSFERICKÝ MOTOR SMART MIVEC 2,0 150 KONÍ
  • LED SVĚTLOMETY V ZÁKLADNÍ VÝBAVĚ
  • POHON 4×4 MULTISELECT
  • AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA CVT INVECS-III
  • MOŽNOST ŘAZENÍ PÁDLY POD VOLANTEM
  • VYSPĚLÉ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉMY
  • 8″ INFOTAINMENT

DYNAMIC SHIELD

Nové Mitsubishi ASX přichází se zcela přepracovanou čelní partií, která vyjadřuje vizuální identitu nové generace modelů značky Mitsubishi, označovanou „Dynamic Shield“ (dynamický štít). Tento designový směr vyjadřuje odkaz postavený na tradici značky Mitsubishi, zároveň působí svěžím dojmem a evokuje jedinečný pocit bezpečí a ochrany pro řidiče i posádku.

 

EXTERIÉR

Vyzkoušejte MITSUBISHI ASX v autosalonu FOPO II na Otíně

Přední maska nového Mitsubishi ASX má vzhled „dynamického štítu“ s výrazným chromovým dekorem, který symbolizuje funkčnost a bezpečnost typickou pro vozy kategorie SUV od Mitsubishi Motors. Celistvý dojem čelních partií doplňují vodorovné lamely v horní části mřížky chladiče, které vzájemně propojují světlomety. Plynule se svažující masivní přední kapota se dvěma prolisy přispívá k vyšší bezpečnosti chodců a lepší viditelnosti z místa řidiče.

Boční část nového Mitsubishi ASX zdobí dvoubarevná slitinová 18″ kola a černé plastové lemy blatníků. Svažující se zadní část karoserie snižuje a rozšiřuje siluetu nového Mitsubishi ASX, což nejenže podtrhuje jeho dynamický vzhled, ale má také pozitivní vliv na jízdní vlastnosti.

 

INTERIÉR

Ačkoliv bylo vynaloženo velké úsilí, aby byl model ASX zkonstruován do ideální velikosti pro potěšení z aktivní jízdy, určitě budete překvapeni i pohodlným a dobře dimenzovaným prostorem, který na Vás i Vaše pasažéry čeká uvnitř. Cestující na zadních sedadlech budou ohromeni dostatkem místa pro nohy i hlavu a všichni si budou užívat příjemného čalounění, které je k dispozici v kvalitní látce.

Interiér nového Mitsubishi ASX zkrášluje zapuštěný přístrojový panel inspirovaný tubusy motocyklů, měkké obložení středové části přístrojové desky, nebo důmyslně použité chromové akcenty. Celkově elegantní dojem dotváří nový tříramenný multifunkční volant s leskle černými plastovými výplněmi.

 

ÚSPORNÝ A EKOLOGICKÝ MOTOR

Vyzkoušejte MITSUBISHI ASX v autosalonu FOPO II na Otíně

Nové Mitsubishi ASX disponuje zážehovým 1.6 MIVEC. Úsporný zážehový motor 1.6 MIVEC, který je kombinován s 5stupňovou manuální převodovkou nabízí optimální výkon 117 koní a zároveň je šetrný k Vaší peněžence. Na nízké spotřebě se významně podílí technologie ClearTec zahrnující mimo jiné systém Auto Stop&Go, který automaticky vypíná motor při stání na křižovatkách či v kolonách a omezuje tak plýtvání paliva, nebo indikátor řazení převodových stupňů, který Vám na displeji palubního počítače doporučí, jak máte v daném okamžiku řadit v závislosti na aktuálních jízdních podmínkách.

 

AKTIVNÍ BEZPEČNOST

Vyzkoušejte MITSUBISHI ASX v autosalonu FOPO II na Otíně

Nové Mitsubishi ASX je vybavené kompletní soupravou aktivních bezpečnostních prvků, včetně stabilizačního a trakčního systému ASC a TCL, protiblokovacího brzdového systému ABS a systému elektronického rozdělovače brzdné síly EBD. Systém přednostního brzdění BOS je nová bezpečnostní funkce, která v kritické situaci upřednostní brzdění před akcelerací, je-li současně sešlápnutý brzdový i plynový pedál. Asistent rozjezdu do kopce HSA automaticky podrží brzdy při přešlápnutí z brzdového na plynový pedál, čímž předchází nechtěnému couvnutí vozidla při rozjezdu do kopce. Důležitým bezpečnostním prvkem je i systém signalizace nouzového brzdění ESS, který v případě výrazného sešlápnutí brzdového pedálu automaticky aktivuje varovná světla.

 

PASIVNÍ BEZPEČNOST

Vyzkoušejte MITSUBISHI ASX v autosalonu FOPO II na Otíně

Nové Mitsubishi ASX využívá bezpečnou konstrukci skeletu kompaktní karoserie Mitsubishi RISE (Reinforced Impact Safety Evolution), která poskytuje posádce zvýšenou ochranu při kolizích z jakéhokoliv směru, dokonce i při srážkách s vozidlem jiné výšky nebo hmotnosti. Zároveň pomáhá chránit palivový systém před poškozením při nárazu zezadu. Při nárazu je posádka již v základu chráněná 7 airbagy včetně kolenního airbagu řidiče.

VYNIKAJÍCÍ VIDITELNOST

Vyzkoušejte MITSUBISHI ASX v autosalonu FOPO II na Otíně

Co nevidíte, to Vám může ublížit. Aby větší část silnice vystoupila ze tmy, je nové Mitsubishi ASX vybaveno xenonovými světlomety s technologií Super-HID “Wide Vision”. Když jsou tyto světlomety rozsvíceny, vysílají světelné paprsky do větší šířky (celkově 160°) než standardní světlomety a osvětlují tak mnohem větší část silnice před Vámi.

Senzor rozsvěcení světel automaticky aktivuje světlomety, jakmile se setmí. Dešťový senzor aktivuje stěrače čelního skla automaticky, pokud jsou na předním skle detekovány kapky.