PŘEHLED KULTURNÍCH, SPORTOVNÍCH A OSTATNÍCH AKCÍ NA JINDŘICHOHRADECKU A V BLÍZKÉM OKOLÍ
18. 3. 2024 pondělí
- Přednášky univerzita 3. věku (Fakulta managementu): Integrovaný záchranný systém – Dopravní nehody
- Promítání (Kinosál Střelnice): Island – ostrov sopek, větru, deště i slunce (19:00)
- Koncert (KD Střelnice): QUEEN – SYMPHONIC TRIBUTE SHOW (19:00)
- Výstavy – přehled ZDE
19. 3. 2024 úterý
- Jarmark (MŠ Počátky): Jarní jarmark a den otevřených dveří MŠ Počátky (7:00 – 18:00)
- Kino Střelnice Senior: Přízraky v Benátkách (10:00)
- Přednáška (Knihovna J.Hradec): Milan Koželuh: NOVOHRADSKÉ HORY (16:30)
- Kino Střelnice: Sladký život (17:30) Manželé Stodolovi (20:00)
- Divadlo (KD Střelnice): N. V. Gogol – „REVIZOR“ |Divadlo Pluto (19:00)
- Hry (Bowling 22): PubQuiz (19:00)
- Kino Kamenice nad Lipou: Sladký život (19:30)
- Výstavy – přehled ZDE
20. 3. 2024 středa
- Léčivý kruh (Martina Solemar, Jarošovská 50, J.Hradec): Jarní Rovnodennost 2024 (17:00)
- Kino Střelnice: Ella a černý jaguár (17:30) Těžký rok (20:00)
- Výstavy – přehled ZDE
21. 3. 2024 čtvrtek
- Jarní trhy v Českých Budějovicích (náměstí Přemysla Otakara II.)
- Pro děti (Knihovna J.Hradec): VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ (15:00)
- Kino Střelnice: Kung Fu Panda 4 (17:30) Jeden život (20:00)
- Beseda (Lomnice n. L. – knihovna): Autorské čtení s Veronikou Martinkovou (18:00)
- Talkshow (KD Střelnice): 7 pádů Honzy Dědka (19:00)
- Výstavy – přehled ZDE
22. 3. 2024 pátek
- Jarní trhy v Českých Budějovicích (náměstí Přemysla Otakara II.)
- Růžové svatby | Dačice (19:00, KD Beseda)
- Kino Střelnice: Protivný sprostý holky (17:30) Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – To the Hashira Training (20:00)
- Pro děti (Lomnice n. L. – knihovna): Stříbrné dobrodružství na noci s Andersenem (18:00)
- Pro děti (Knihovna J.Hradec): NOC S ANDERSENEM (18:00 – 22:00)
- Pro děti (Knihovna J.Hradec – pobočka Vajgar): NOC S ANDERSENEM (18:00 – 22:00)
- Přednáška (Muzeum Jindřichohradecka – konferenční sál): Devadesátá osmá americká bombardovací v boji proti Luftwaffe (18:00)
- Kino Počátky: Rok na vsi – záznam divadelního představení (19:00)
- Disco (Bowling 22): Disco na Bowlingu 22 (23:00 – 3:00)
- Výstavy – přehled ZDE
23. 3. 2024 sobota
- Velikonoční veselice a velikonoční jarmark (9:30 – 16:00, Muzeum Jindřichohradecka + nám. Míru)
- Jarní trhy v Českých Budějovicích (náměstí Přemysla Otakara II.)
- Dětský karneval | Lhota – Vlasenice (14:00, KD Vlasenice)
- Sexem ke štěstí – divadlo | Suchdol nad Lužnicí (19:00, kinosál)
- Pro děti (Žirovnice – knihovna): Den s Andersenem (13:30 – 18:00)
- Pro děti (Počátky – Sokolovna): Dětské disco (15:00)
- Kino Střelnice: Sladký život (17:30) Manželé Stodolovi (20:00)
- Kino Počátky: Aristokratka ve varu (19:00)
- Disco (Bowling 22): Disco na Bowlingu 22 (23:00 – 3:00)
- Výstavy – přehled ZDE
24. 3. 2024 neděle
- Velikonoční jarmark | zámek Dačice (10:00)
- Staročeské Velikonoce | České Budějovice (10:00 – 17:00, Piaristické náměstí a Panská ulice)
- Jindřichohradecký symfonický orchestr | Jarní koncert (19:00, zámek J.Hradec)
- KvarteTones | KD Soběslav (19:00)
- Divadlo pro děti (KD Soběslav): Velká dobrodružství malého brouka (10:30)
- Kino Střelnice Junior: Za kamarády z televize 6 (15:00)
- Pro seniory (KD Střelnice): Senior klub (17:00)
- Kino Kamenice nad Lipou: Šíleně smutná princezna (17:00)
- Kino Střelnice: Cesta do fantazie – GHIBLI svět (17:30) Hlasy mrtvých (20:00)
- Kino Počátky: Železní bratři (18:00)
- Výstavy – přehled ZDE
25. 3. 2024 pondělí
- Promítání (Kinosál Střelnice): Vzpomínkové promítání VI. (19:00)
- Přednášky univerzita 3. věku (Fakulta managementu): Integrovaný záchranný systém – Čím se Hasičský záchranný sbor zabývá v oblasti represe?
- Výstavy – přehled ZDE
26. 3. 2024 úterý
- Kino Střelnice: Aristokratka ve varu (17:30) Válka policajtů (20:00)
- Hry (Bowling 22): PubQuiz (19:00)
- Výstavy – přehled ZDE
27. 3. 2024 středa
- Jarmark (Slavonice – budova ZŠ): Velikonoční jarmark (13:30)
- Workshop (Žirovnice – Komunitní centrum): Velikonoční tvoření (15:00)
- Kino Střelnice: Max a Mája: příběh lištiček (17:30) Hlasy mrtvých (20:00)
- Výstavy – přehled ZDE
28. 3. 2024 čtvrtek
- Zajíčkova velikonoční zahrádka | Slavonice (zahrada informačního centra)
- Velikonoční benefiční koncert – X-TET (18:00, Kaple sv. Maří Magdaleny – J.Hradec)
- Velikonoce ve Fantaziu Roseč
- Přednáška univerzity třetího věku (Knihovna J.Hradec): VU3V – Každodenní život v Barokních Čechách a na Moravě (9:00)
- Přednáška (Knihovna J.Hradec): Jiří Šneider: CESTA PO AFRICKÉM ČADU (16:30)
- Kino Střelnice: Kung Fu Panda 4 (17:30) Gump – jsme dvojka (20:00)
- Kino Suchdol nad Lužnicí: Noemova archa (18:00)
- Kino Kamenice nad Lipou: A máme, co jsme chtěli (19:30)
- Koncert (Slavonice – Barák): LAHAR, MORGHUUL a REFORE (20:30)
- Taneční zábava (Dačice – KD Beseda): Velikonoční taneční zábava
- Výstavy – přehled ZDE
29. 3. 2024 pátek
- Zajíčkova velikonoční zahrádka | Slavonice (zahrada informačního centra)
- Velikonoce v Zoo Hluboká (13:00 – 17:00)
- Velikonoce ve Fantaziu Roseč
- Kino Střelnice: Ella a černý jaguár (17:30) Protivný sprostý holky (20:00)
- Kino Počátky: Godzill x Kong: Nové impérium (19:00)
- Disco (Bowling 22): Disco na Bowlingu 22 (23:00 – 3:00)
- Výstavy – přehled ZDE
30. 3. 2024 sobota
- Odemykání Lužnice 2024 | Suchdol nad Lužnicí (10:00)
- Zajíčkova velikonoční zahrádka | Slavonice (zahrada informačního centra)
- Klavírní recitál Jeronýma Poláška | kaple sv. Maří Magdaleny (17:00, J.Hradec)
- Velikonoce ve Fantaziu Roseč
- Kino Střelnice Junior: Strašidlo Cantervillské (15:00)
- Kino Střelnice: Gump – jsme dvojka (17:30) Duna: Část druhá (20:00)
- Kino Počátky: Gump – Jsme dvojka (19:00)
- Disco (Bowling 22): Disco na Bowlingu 22 (23:00 – 3:00)
- Výstavy – přehled ZDE
31. 3. 2024 neděle
- Velikonoce na zámku Žirovnice (14:00)
- Velikonoce ve Fantaziu Roseč
- Kino Střelnice Junior: Věneček pohádek (15:00)
- Kino Kamenice nad Lipou: Gump – jsme dvojka (15:00)
- Divadlo pro děti (KD Střelnice): „VELIKONOČNÍ POHÁDKA ZE ZAHRÁDKY“ | Divadlo Kapsa Andělská Hora (16:00)
- Koncert (Kaple sv. Marí Magdaleny – J.Hradec): Velikonoční koncert PS Jakoubek YMCA (17:00)
- Kino Střelnice: Sladký život (17:30) Válka policajtů (20:00)
- Kino Počátky: Domácí příšerky (19:00)
- Taneční zábava (Žirovnice – sokolovna): Velikonoční zábava – hraje Happy Band (20:00)
- Taneční zábava (KD Deštná): Velikonoční zábava (20:00)
- Výstavy – přehled ZDE
1. 4. 2024 pondělí
- Velikonoce ve Fantaziu Roseč
- Zahájení výstavy (Muzeum Jindřichohradecka – konferenční sál): Výstava Nežárecké předměstí
- Výstavy – přehled ZDE
2. 4. 2024 úterý
- Hry (Bowling 22): PubQuiz (19:00)
- Výstavy – přehled ZDE
3. 4. 2024 středa
- Všechno je dovoleno | Dačice (19:00, KD Beseda)
- Výstavy – přehled ZDE
5. 4. 2024 pátek
- Disco (Bowling 22): Disco na Bowlingu 22 (23:00 – 3:00)
- Výstavy – přehled ZDE
6. 4. 2024 sobota
- Disco (Bowling 22): Disco na Bowlingu 22 (23:00 – 3:00)
- Výstavy – přehled ZDE
8. 4. 2024 pondělí
- Přednášky univerzita 3. věku (Fakulta managementu): Integrovaný záchranný systém – První pomoc z pohledu laické veřejnosti
- Výstavy – přehled ZDE
10. 4. 2024 středa
- Pro děti (Knihovna J.Hradec – pobočka Vajgar): Sraz příznivců karet Pokémon (15:00)
- Čtení (Knihovna J.Hradec): Autorské čtení Jitky Ludvíkové (16:30)
- Výstavy – přehled ZDE
11. 4. 2024 čtvrtek
- Veletrh práce v Jindřichově Hradci (9:00 do 15:00, Fakulta managementu VŠE)
- Přednáška univerzity třetího věku (Knihovna J.Hradec): VU3V – Každodenní život v Barokních Čechách a na Moravě (9:00)
- Výstavy – přehled ZDE
15. 4. 2024 pondělí
- Přednášky univerzita 3. věku (Fakulta managementu): Integrovaný záchranný systém – Varovné signály, evakuace, evakuační zavazadlo
- Výstavy – přehled ZDE
17. 4. 2024 středa
- Čtení (Roseč – knihovna): Autorské čtení – Simona Bohatá (18:00)
- Výstavy – přehled ZDE
18. 4. 2024 čtvrtek
- Přednáška (Knihovna J.Hradec): Mgr. Jindřich Špinar: HRANIČNÍ KAMENY JIHOČESKÉ STÁTNÍ HRANICE (17:00)
- Výstavy – přehled ZDE
20. 4. 2024 sobota
- Házená Jindřichův Hradec – HC Hvězda Cheb | 1. liga házené žen (16:00)
- Výstavy – přehled ZDE
22. 4. 2024 pondělí
- Petr Fejk – JAK SE DĚLÁ ZOO | KD Střelnice (19:00, Kinosál)
- Přednášky univerzita 3. věku (Fakulta managementu): Integrovaný záchranný systém – Požární prevence – rizika a doporučení. Jak se chovat při požáru?
- Výstavy – přehled ZDE
23. 4. 2024 úterý
- Přednáška (Knihovna J.Hradec): Zdeňka Masopustová, ředitelka BASIC ČR, z. s.: JAK PŘEŽÍT PUBERTU MÉHO DÍTĚTE (17:00)
- Výstavy – přehled ZDE
29. 4. 2024 pondělí
- Přednášky univerzita 3. věku (Fakulta managementu): Integrovaný záchranný systém – Úvod do systému zdravotnictví
- Výstavy – přehled ZDE
4. 5. 2024 sobota
- Házená Jindřichův Hradec – SKUP Olomouc | 1. liga házené žen (14:30)
- Výstavy – přehled ZDE
6. 5. 2024 pondělí
- Přednášky univerzita 3. věku (Fakulta managementu): Integrovaný záchranný systém – Kardiopulmonální resuscitace z pohledu Zdravotnické záchranné služby, praktické ukázky
- Výstavy – přehled ZDE
13. 5. 2024 pondělí
- Přednášky univerzita 3. věku (Fakulta managementu): Integrovaný záchranný systém – Pomáhat a chránit
- Výstavy – přehled ZDE
20. 5. 2024 pondělí
- Přednášky univerzita 3. věku (HZS J.Hradec): Integrovaný záchranný systém – Ukázka zásahu složek integrovaného záchranného systému v praxi v areálu Hasičské záchranné služby v Jindřichově Hradci
- Výstavy – přehled ZDE
25. 5. 2024 sobota
- Slavnosti 170 let města Žirovnice (10:00 – 22:00)
- Jóga (Lhota-Vlasenice u Kamenice n. L.): Vlasenické Jógování vol. 2 (8:00 – 18:00)
- Trhy (Žirovnice): MINT Market (10:00 – 17:00)
- Výstavy – přehled ZDE
7. 6. 2024 pátek
- Dechovky 21. století | Jihočeští rodáci, DH Horané (20:00, Sokolovna Žirovnice)
- Výstavy – přehled ZDE
1. 7. 2024 pondělí
- Múzy na vodě | České Budějovice (21:00, Sokolský ostrov)
- Výstavy – přehled ZDE
2. 7. 2024 úterý
- Múzy na vodě | České Budějovice (21:00, Sokolský ostrov)
- Výstavy – přehled ZDE
3. 7. 2024 středa
- Múzy na vodě | České Budějovice (21:00, Sokolský ostrov)
- Výstavy – přehled ZDE
4. 7. 2024 čtvrtek
- Múzy na vodě | České Budějovice (21:00, Sokolský ostrov)
- Výstavy – přehled ZDE
5. 7. 2024 pátek
- Múzy na vodě | České Budějovice (21:00, Sokolský ostrov)
- Výstavy – přehled ZDE
6. 7. 2024 sobota
- Múzy na vodě | České Budějovice (21:00, Sokolský ostrov)
- Výstavy – přehled ZDE
7. 7. 2024 neděle
- Múzy na vodě | České Budějovice (21:00, Sokolský ostrov)
- Výstavy – přehled ZDE
6. 9. 2024 pátek
- Dechovky 21. století | Jižani, Ištvánci (20:00, Sokolovna Žirovnice)
- Výstavy – přehled ZDE
10. 10. 2024 čtvrtek
- Podzimní (švestkové) trhy | České Budějovice (nám. Přemysla Otakara II.)
- Výstavy – přehled ZDE
11. 10. 2024 pátek
- Podzimní (švestkové) trhy | České Budějovice (nám. Přemysla Otakara II.)
- Výstavy – přehled ZDE
12. 10. 2024 sobota
- Podzimní (švestkové) trhy | České Budějovice (nám. Přemysla Otakara II.)
- Výstavy – přehled ZDE
22. 11. 2024 pátek
- Českobudějovický advent (nám. Přemysla Otakara II.)
- Výstavy – přehled ZDE
6. 12. 2024 pátek
- Dechovky 21. století | Budvarka, Dubňanka (20:00, Sokolovna Žirovnice)
- Výstavy – přehled ZDE