-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

5plus2: Hazardní peníze dostanou děti, kultura i sport

Příjemnou finanční injekcí se pro mnohé spolky a organizace v Hradci zřejmě stanou letošní peníze, které město jako každý rok dostalo jakožto příjmy z hazardních automatů – celkem 4,9 milionu korun. Stejně jako každé porcování příspěvků s sebou ale celá záležitost nese hlasy z různých stran, které říkají: Chceme víc.

Herna automaty
Jak se rozdělí peníze z hazardu? To rozhodnou až zastupitelé. Ilustrační snímek. | foto:Ondřej Pumpr

„Plán rozdělení příspěvků, který odsouhlasili radní města, ještě musí na konci května schválit zastupitelé,“ uvedl starosta Stanislav Mrvka. Stejně jako v případě nedávného rozdělování příspěvků sportovcům tak výsledná čísla mohou být po debatách zcela jiná.

Nejvíc z pětimilionového koláče dostanou podle prvotního návrhu sportovci: 3,51 milionu. Po dvou stech tisících připadne kulturním spolkům a také na propagaci města, 800 tisíc korun Nadačnímu fondu města. 150 tisíc korun mají přislíbených sociální organizace a zbylých 40 tisíc dětské zájmové spolky.

„Připadá mi, že se zase ustupuje sportovcům. Chápu, že reprezentují město, ale proč nedat víc peněz dětem nebo kulturním spolkům, které se celý rok starají Hradečákům o zábavu? I když to nedělají pro peníze, dostanou od města jenom pár šupů,“ myslí si Jana Kratochvílová ze zatím bezejmenného nově vznikajícího občanského sdružení, které plánuje oživit město u Vajgaru dalšími společenskými akcemi v hluchých místech kulturního kalendáře.

Konkrétní rozdělení jednotlivých částek z hazardních příjmů bude známé až po jednání zastupitelů. Co se sportu týče, dá se předpokládat, že vedení města přistoupí k dělení podle stejných pravidel, jako tomu bylo v případě příspěvků z rozpočtu města. To samé se čeká i u dělení pro další organizace.

Zdroj: 5plus2.cz Autor: Adam Hudec


5plus2 dny – Regionální týdeník vychází zdarma

5 + 2 dny - 5plus2

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L