13.7 C
Jindřichův Hradec
21.03. 2023
5plus2

5plus2: Vítr do plachet poradí maminkám, jak zpátky do práce

Roky na rodičovské běží, a pak najednou lidé zjistí, že se nemají kam vrátit do zaměstnání. Anebo vědí, že zaměstnavatel už s nimi nepočítá, popřípadě dělá všechno pro to, aby se jich zbavil. Co v takovém případě dělat?

Maminkám s návratem do práce po mateřské poradí projekt Vítr do plachet. Ilustrační snímek. | foto: Marek Podhora, 5plus2.cz
Maminkám s návratem do práce po mateřské poradí projekt Vítr do plachet. Ilustrační snímek. | foto: Marek Podhora, 5plus2.cz

Od 8. září startují vzdělávací bezplatné kurzy pro rodiče z Jindřichova Hradce a blízkého okolí, kteří mají děti do 15 let. Ty jsou součástí projektu nazvaného Vítr do plachet, který realizuje českobudějovická obecně prospěšná společnost Attavena.

Výuka bude vždy v pondělí a v úterý a sami účastníci si zvolí, zda budou chtít chodit dopoledne či odpoledne. Pro své děti navíc budou moci využít bezplatné hlídání.

„Naši účastníci v kurzech získají hlavně praktické dovednosti. Ty se jim budou hodit v každém zaměstnání a vyzkouší si situace, které lidé běžně zažívají v práci,“ říká Kristýna Vosátková ze společnosti Attavena.

Příprava na pohovor

Naučí se pracovat s počítačem a programy, jaké je v dnešní době nezbytné znát. Zjistí, jak si správně vytvořit životopis, napsat motivační dopis nebo jak vést pracovní pohovor. Poznají sami sebe a zlepší se v komunikačních a prezentačních dovednostech. Navíc budou mít možnost udělat si v rámci projektu různé rekvalifikace, kurzy či školení, které si sami vyberou a které zvýší jejich šance na získání práce. „Účastníky projektu podpoříme navíc tím, že uhradíme jejich budoucímu zaměstnavateli náklady na mzdu po čas zkušební doby,“ dodává Vosátková.

Vítr do plachet momentálně pokračuje v Českých Budějovicích, kde do projektu vstoupilo 53 maminek. Do kurzů v Jindřichově Hradci se bude moci zapojit celkem 20 rodičů. Organizátoři si pro ně připravili dva termíny informačních schůzek, na kterých se dozvědí vše o projektu a vyplní zde přihlášku. Konají se v úterý 27. května a ve středu 18. června vždy od 10 hodin ve Skautském univerzálním domě za zimním stadionem. Více informací získají zájemci na internetových stránkách projektu www.vitrdoplachet.webnode.cz.

Projekt Vítr do plachet je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu pro lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Zdroj: 5plus2.cz Autor: Adam Hudec


5plus2 dny – Regionální týdeník vychází zdarma

5 + 2 dny - 5plus2

Nejnovější články

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Příměstské tábory Svět Fantazie 2023

Miloslav L

Charita hledá dobrovolníky do nemocnice a centra sociálních služeb

Miloslav L