BASKETBAL: Na Pardubice rychle zapomenout, je tu zápas s USK Praha

Veliké bylo zklamání fanoušků BK Lions J. Hradec z toho, že jejich tým vypadl z pohárové soutěže. Ve čtvrtfinále hráli basketbaloví Lvi doma proti Pardubicím, kterým nakonec vysoko podlehli, ačkoliv na postup do „Hyundai FINAL Four“ zaděláno měli.

BK Lions J. Hradec – BK JIP Pardubice 81:96 (23:25, 55:47, 74:77). Sestavy a body: Vošlajer 20, Robinson 18, Autrey 10, Zuzák 10, Novák 9, White 7, Melski 3, Stegbauer 2, Aušprunk 2, Hanuš, Šlechta – Pandula 31, Wall 19, Sanders 13, Hezekiah 11, Kotas 9, Kohout 6, Příhonský 4, Škranc 3, Šoula, Půlpán. Šestky: 20/18:24/18. Trojky: 9:10. Fauly: 21:23. 5OCH: 0:1 (37. Kohout). Rozhodčí: Vyklický – Kučerová – Vondráček.

BASKETBAL: Na Pardubice rychle zapomenout, je tu zápas s USK PrahaOčekával se vyrovnaný čtvrtfinálový duel, jelikož se vzájemná utkání J. Hradce s Pardubicemi vyrovnaností vyznačují. Vývoj úvodní čtvrtiny to jen potvrdil. Nejdříve se vedení ujali domácí Lvi, ale měli nejvýše tříbodový náskok (4. – 9:6; 5. – 11:8). V 6. minutě Levell Sanders, jemuž letos bude už 40 roků, proměnil dvě šestky, kterými otočil stav ve prospěch Beksy. Ta ovšem vedla nejvíce o 5 bodů (10. – 20:25), první periodu vyhrála o dva. Podobný vývoj mělo i druhé dějství, v němž se po trojce Donalda Robinsona na chvíli dostali do vedení Lions (13. – 30:29), jinak si až do konce 16. minuty udržovali mírný odstup hosté. Závěr poločasu ovšem patřil jednoznačně jihočeskému celku, který časové údobí posledních čtyř minut druhého kvartálu vyhrál 17:7. Spolu s Robinsonem se na zvratu podílel hlavně Tomáš Vošlajer, jenž v roce 2008 právě v pardubickém dresu načal svoji kariéru v nejvyšší soutěži. Akademický reprezentant ČR nastřílel za první půli 13 bodů s osmdesátiprocentní úspěšností střelby 8/10. Před přestávkou hrálo pro domácí tým vše do karet, jelikož vedl o 8 bodů. Navíc Vošlajer, Pavel Novák i Stanislav Zuzák měli nulu na účtu osobních chyb. Na druhé straně naopak byl pivotman Ondřej Kohout na pokraji vyfaulování. Jenže po BASKETBAL: Na Pardubice rychle zapomenout, je tu zápas s USK Prahaobrátce se v domácím celku přestalo dařit unavenému Robinsonovi, jenž k 17 bodům z prvního poločasu přidal pouze jediný proměněný trestný hod. Lvi k tomu všemu nadělali spoustu ztrát. Navíc Kohouta pod košem nahradil sice pružný, ale nikterak šikovný americký mladík Matthew Hezekiah, který zápas dokončil s double-double (11 bodů + 10 doskoků). V 13. utkání v dresu Pardubic v sezóně 2014/2015 si výrazně vylepšil osobní statistiky. Domácí celek se držel ve vedení do 26. minuty (60:59), ještě ve 29. minutě byl stav vyrovnaný 69:69, na začátku závěrečného kvartálu Lvi dokonce vedli po koši Brisona Whita 78:77, ale pak přišel totální jindřichohradecký kolaps. Domácí tým totiž během 8:28 min. nedal koš ze hry a toto časové údobí prohrál 1:19! Jakýkoliv komentář je zbytečný. Nyní je nutné na zpackaný konec zapomenout a soustředit se už na sobotu 31. ledna, kdy do J. Hradce k zápasu 30. kola Kooperativa NBL přijede USK Praha. Důležité střetnutí začíná v městské sportovní hale v 18 hodin.

Radim Valcha (J. Hradec – sportovní ředitel): „Dvaatřicet minut jsme hráli sympaticky. Hráči bojovali, škoda jen několika ztrát a zahozených jasných šancí.“