-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Sportovní zprávy

Basketbalový turnaj „O pohár starosty města“ již od pátku do neděle

Již za 2 dny začíná tradiční domácí turnaj O pohár starosty města Jindřichův Hradec, tentokrát za účasti celkem 3 týmů. Jde o jedinou přípravu na domácím hřišti před začátkem ligy, neváhejte tedy a přijďte povzbudit náš tým.

Basketbal: Ústí konečně poraženoI v letošním roce se nám podařilo získat velice kvalitní osazení. Kromě domácího celku budou našimi soupeři Sluneta Ústí nad Labem a slovenský tým Iskra Svit, se kterým máme navázanou dlouhodobou spolupráci a na jeho turnaji jsme se ukázali v minulém týdnu.

Náš severočeský soupeř prošel, stejně jako náš tým, obměnou kádru. Pryč jsou tahouni Vette, Burnatowski a Laroche, do USK se stěhoval forward Alič. Management týmu však udržel českou osu, která silně podporovala zahraniční akvizice. Ladislav Pecka, Michal Čarnecký, Adam Žampach a Jan Jiříček budou i v letošním roce oblékat dres Pand.

Výraznou českou posilou je Stanislav Votroubek. Tento dlouhán je nám všem velice dobře známý, v minulém roce působil v dresu Svitav a patřil k oporám celku. Letos se vrací po dlouhé době domů do Ústí a jistě bude výraznou posilou.

Sluneta poté posilovala zahraničními hráči. Na rozehrávce působí Michael Anderson, 29-letý zkušený rozehrávač. V Evropě je poprvé, má však za sebou angažmá například v D-league, či exotickém Iráku.

Basketbalový pohár si odvezl BC Geosan Kolín
Basketbalový pohár 2014 si odvezl BC Geosan Kolín / Foto: Lukáš Šamal

Na křídle působí 193 cm vysoký Američan Dan Kedrich, o kterého dle stránek soupeře měl trenér Stavěl zájem již loni. Angažmá se však povedlo až pro letošní sezónu a tento hráč s metrovým výskokem bude brázdit palubovky KNBL.

Pod košem bude bojovat o míče další Američan Jared Swopshire. 202 vysoký pivot nehrál delší dobu basketbal na profesionální úrovni, nyní se k němu opět vrací. Zajímavostí je informace, že tento hráč byl členem prestižní University of Louisville a to naznačuje, že půjde o velice kvalitního hráče.

Na pivota se staví i další americká posila – 203 cm vysoký hráč John Eggleston. Po 4 roky brázdil palubovky v Německu, naposledy v PRO A v Heidelbergu. Velmi dobrý střelec, jeho 108 kg bude budit respekt i pod košem.

Aktuálně Ústí zkouší dalšího cizince, kterým je polský křídelník Kamil Czajkowski, bývalý hráč druholigového týmu Radom.

Iskra Svit je již tradičním účastníkem našeho turnaje. V minulém týdnu se nám podařilo poprvé vyhrát s tímto soupeřem na jeho palubovce a nyní se pokusíme i o druhou výhru. Kádr našeho soupeře je plný amerických hráčů, hned 3 operují pod košem (novou posilu Svit pravděpodobně představí na našem turnaji), 1 na křídle a 1 na rozehrávce. Doplňují je kvalitní slovenští hráči jako například křídlo Pipiška, který se minulý týden předvedl ve velice dobrém světle.

Program turnaje je jasný. Co den, to jeden zápas:

Pátek 25.9. 18:00 hod.  BK LIONS – Sluneta Ústí nad Labem

Sobota 26.9. 14:00 hod. Sluneta Ústí nad Labem – Iskra Svit

Neděle 27.9. 15:00 hod.  Iskra Svit – BK LIONS

Vstupné je 20 Kč, majitelé permanentek mají vstup samozřejmě zdarma! Využijte naší nabídky a kupte si na turnaji svou permanentku – získáte nejen své garantované místo, ale i MNOHO BONUSŮ!!

Radim Valcha (sportovní ředitel): „S dosavadním průběhem sezóny jsem zatím spokojený. Podařilo se nám sestavit velice dobrý kádr, který si sedl i po lidské stránce a opět tu bude dobrá parta. Američané zapadli do týmu téměř okamžitě a ukazují se jako velmi dobré varianty. Právě proto jsme se rozhodli ponechat všechny 3 hráče až do konce sezóny. Naše dosavadní herní bilance je 4-2, při prohře s maďarským Marsem jsme však šetřili stěžejní hráče a hráli především mladí, kteří své minuty zvládli velice dobře. To je pro mě pozitivním zjištěním. Naším cílem je samozřejmě premiérové vítězství v domácím turnaji, budou však proti nám stát velice kvalitní celky. A jak všichni víme, hodnotit můžeme až v lize, toto je pouze příprava. I přesto bych všechny naše fanoušky pozval do sportovní haly – k vidění bude opět špičkový basketbal a vy všichni si můžete na tomto turnaji prohlédnout náš nový tým. Věřím, že nás opět poženete za výhrami!“

Zdroj: BK Lions

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L