10.2 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Další auta bez bariér vyjedou do ulic

V rámci společného projektu Konta Bariéry a Globus ČR „Auta bez bariér“ byla v pondělí 2. listopadu v Jindřichově Hradci slavnostně předána dvě velkoprostorová auta organizacím, které se denně starají o lidi s handicapem. 

Další auta bez bariér vyjedou do ulicAuta jim pomohou řešit těžkou situaci s dopravou jejich klientů, kteří potřebují k lékaři, na úřady či do školy a sami takovou možnost nemají. Od roku 2002, kdy Auta bez bariér poprvé vyrazila do ulic, jich jezdí po celé České republice již čtyřicet čtyři!

Vozy byly slavnostně předány v prostorách jindřichohradeckého Chráněného bydlení Okénko, které provozuje Občanské sdružení Okna – jedna z organizací, které bude velkoprostorové auto pomáhat. V Jindřichově Hradci poskytuje lidem s postižením práci v chráněné dílně a úspěšná je i prodejní galerie. Druhé auto získalo 1. Centrum zdravotně postižených jižních Čech, o. s.  Zabývá se sociálními, kulturními a sportovními aktivitami pro lidi se zdravotním s různými typy postižení.

Dva velkoprostorové vozy Ford Tourneo Custom byly pořízeny díky projektu Auta bez bariér, který je financován z prodeje nákupních tašek v hypermarketech Globus, a to 1 Kč z každého prodaného kusu.

Text a foto: Archiv města Jindřichův Hradec

Nejnovější články

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Příměstské tábory Svět Fantazie 2023

Miloslav L

Charita hledá dobrovolníky do nemocnice a centra sociálních služeb

Miloslav L