HÁZENÁ – V Partizánském jindřichohradecké házenkářky nepropadly (Roman Pišný)

Naposledy hrály jindřichohradecké házenkářky na půdě soupeřek 9. listopadu v Šaľe, následně je doma čekalo pět zápasů. Teprve v sobotu 25. ledna se ve 13. kole WHIL interligy zhostily role hostů v Mestské športové hale v Partizánském. Se slovenským hostitelem tři čtvrtiny držely krok, teprve v závěru se musely sklonit před sílou favorita.

HK Danlog Partizánske – TJ Házená J. Hradec 28:20 (15:11). Branky: Blažeková 6/4, Hollá 5, Bettáková 5, Michnová 4, Sčasná 3, Szökeová 3, Gajdošová 1, Kankulová 1 – Krupicová 6/2, Eliášová 5, Kylarová 3, Jonová 2, Markesová 1, Kohoutová 1, Prokešová 1, Maryšková 1. Sedmičky: 5/4:3/2. Vyloučení: 3:3. Červená karta: 0:1 (51. Kohoutová). Žluté karty: 3:3. Rozhodčí: Oťapka – Sivák.

WHIL - Women's Handball International LeagueV utkání sice jindřichohradecké družstvo ani jedinkrát nevedlo, ale úvod mu docela vyšel. Prohrávalo 0:1, 1:3, 3:4, 4:5, avšak vždy dokázalo vyrovnat. V jedenácté minutě hostující tým držel smírný stav 5:5. Ovšem poté přišel čtyřminutový výpadek, během něho Jihočešky inkasovaly čtyřikrát. Náhle prohrávaly 5:9 a trenéru Karlu Petržalovi nezbylo, než si vybrat oddechový čas, aby zastavil nápor Slovenek. Andrea Jonová sice snížila v přesilovce, ale poté za dalších sedm minut Partizánske dalo 5 branek, přičemž žádný nedostalo. Ve 24. minutě vedlo 14:6. Slabou střeleckou produktivitu hostí pak zastavila Barbora Eliášová, jež se za dvě minuty trefila třikrát, po ní skórovaly Zuzana Kohoutová a Denisa Kylarová. TJ Házená vyhrála pětiminutovku 5:0! Najednou byl stav 11:14, o to více ji pak mohl mrzet gól, který inkasovala v poslední vteřině první půle z ruky třiadvacetileté Klaudie Michnové. Tato levá spojka se v zápase trefila čtyřikrát, v pořadí nejlepších střelkyň interligy je šestá. Úvod druhé části byl znovu v režii Eliášové, která dvěma zásahy snížila na 13:15. Ještě v 43. minutě stále J. Hradec držel krok (16:19), což se impulzivnímu kouči slovenského celku Peteru Olšavskému vůbec nelíbilo. Vzal si již druhý time-out a svým svěřenkyním důrazně vyčinil. Pomohlo to. V následných devíti minutách padlo do branky hostí 6 balónů, do domácí žádný. Nic nezmohl ani Petržalův oddechový čas. Za stavu 16:25 bylo v 52. minutě rozhodnuto, ale jindřichohradecké hráčky dřely až do konce. Tým, jemuž chyběly brankářka Klára Rosketlová a spojka Jitka Matoušková, prohrál se ctí. K dalšímu zápasu WHIL interligy nastoupí desátý celek průběžné tabulky až ve čtvrtek 13. února, v městské sportovní hale v J. Hradci bude hostit úřadující české mistryně z Mostu (18 hod.).

Partizánske: Súlovská, Škvareninová – Ščasná, Blažeková, Legeňová, Szőkeová, Kertészová, Kankulová, Horníková, Sýkorová, Michnová, Bettáková, Gregušová, Gajdošová, Hollá, Šimáková.

J. Hradec: Michalová Davidová – Kylarová, Prokešová, Kohoutová, Kočová, Eliášová, Markesová, Jonová, Bílková, Krupicová, Maryšková, Zahradníková.