-0.8 C
Jindřichův Hradec
28.01. 2023
Sportovní zprávy

Lions hrají ve středu na palubovce USK Praha

Ve středu 29.9. od 18:00 hrajeme proti USK Praha na jejich domácí palubovce ve sportovní hale Folimanka. Pražský tým zatím odehrál 2 zápasy, ve kterých dokázal porazit královské sokoli v Hradci Králové 95:102, a také Slunetu Ústí nad Labem v Praze 91:65. USK se tak jeví jako silný soupeř, který je velmi aktivní na obou koncích hřiště.

Basketbal
Ilustrační foto: Lukáš Šamal

Největší novinkou pražské soupisky je návrat českého reprezentanta Tomáše Kyzlinka, který strávil několik sezón v italské nejvyšší lize. Kyzlink se ve svých prvních dvou utkáních blýskl 29 a 17 body, jeho výkon bude pro soupeře klíčový. Dalšími důležitými hráči soupeře jsou například rozehrávač Nathaniel West, rozehrávač Marek Vyroubal,křídlo Jan Štěrba a křídlo Kyle Mangas. USK má mladý, talentovaný tým, který v prvních dvou zápasech ukázal zejména svou ofenzivní kvalitu.

Hlavním trenérem soupeře je američan Josh King, který působil poslední léta jako asistent trenéra v německé bundeslize. Na postu hlavního trenéra USK vystřídal Chorvata Dina Repešu, který odešel trénovat BK JIP Pardubice.
Do zápasu nastupujeme opět bez dua Bzonek, Ngatse.

Předzápasové vyjádření našeho hlavního trenéra Gilberta Abrahama:

Na zápas proti USK Praha se těšíme. Historicky jde o velmi dobrý klub, který vyprodukoval velké množství hráčů vysoké úrovně. Uznáváme našeho soupeře a to, jak dobře hrají. Naším cílem je hrát na té nejvyšší úrovni a postupně se zlepšovat.

Předzápasové vyjádření kapitána týmu Lukáše Linharta:

Ve středu nás čeká velmi těžký zápas na Folimance, kde se velmi těžko vyhrává. Pokud chceme pomýšlet na vítězství, budeme se muset vyrovnat s agresivní obranou, rychlým přechodem do útoku a vyvarovat se výpadků jak v obraně, tak v útoku.

Filip Hraba

Nejnovější články

Aleš Laštovka – Malování + natírání

Miloslav L

Ohlédnutí za rokem 2022 v Muzeu Jindřichohradecka | fotogalerie

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L