-3.7 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
Sportovní zprávy

Mattoni NBL: Takhle se bojuje o body! Výhra s Opavou!

Ve vyrovnaném zápase jsme urvali výhru proti Slezanům!

MATTONI NBL
30.01.2014, 20:00:00
BK Lions J.Hradec 83
BK Opava 79
Rozhodčí: Vyklický, Kurz, Blahout
Komisař: Ringsmuth
Diváci: 650
Po čtvrtinách: (17:18,40:41,61:67)

BK Lions J.Hradec – BK OpavaZápas na který jsme si věřili. Po výborném výkonu s Nymburkem však bylo otázkou, jak se zkoncentrujeme a zda-li budeme výkon schopni opakovat. Nečekalo nás však nic jednoduchého, Opava byla před zápasem na 3. místě!

Zápas začala pětice Laroche, Pavel Novák, Tracey, Hall a Vošlajer. Trenér hostí Czudek poslal do hry Šiřinu, Dukanoviče, Sokolovského, Blažka a Gniadka.

A úvodní minuty rozhodně nepřipomínaly bojovný výkon proti Nymburku. Hráči nechtěli bránit a po 4 minutách jsme prohrávali 4:9, když 3 trojky trefil Djukanovič, který byl naprosto nebráněn. Až po time-outu domácích trenérů se naši hráči probrali a vzpomněli si na bojovnost, která nás zdobila v posledních zápasech. Přidali jsme 6 bodů v řadě a poprvé jsme vedli. Až do konce čtvrtiny se hrál vyrovnaný basketbal, který však na obou stranách postrádal kvalitu a my po 10 minutách prohrávali o bod.

Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili koncentrovaně, Adrian Melski trefil trojku, 4 body v řadě přidal Vošlajer. Ve 4. minutě jsme po bodech Honzy Pavlíka vedli už o 5 bodů a vypadalo to, že dokážeme odskočit. Opava však zabojovala a následné 2 minuty vyhrála 12:4, když jsme opět polevili a většina košů hostí patřila do kategorie jednoduchých. A o 5 bodů vedla naopak Opava. I my však umíme zabrat a závěrečným náporem jsme se opět do poločasu dotáhli na bod.

Druhý poločas začal lépe soupeř, Sokolovský a Blažek trefili trojky, druhý jmenovaný přidal další body z TH a nad hradeckými lvy se začaly stahovat mračna. Náš tým se snažil, srážely nás však zbytečné chyby a menší pohyb na útočné polovině. Kdykoliv jsme se přiblížili, soupeř odpověděl. V 8. minutě trefil však těžkou trojku Brian Tracey a byli jsme opět na dostřel. Hned z protiútoku se však trefil svátečný střelec Kramný a Opava vedla opět o 10 bodů. Naši hráči to však nezabalili, Honza Pavlík trefil trojku, Brian přidal další trojkový zářez a my po 30 minutách prohrávali o 6 bodů.

Byla tedy před námi poslední čtvrtina pravdy a naši hráči měli před sebou těžký úkol, otočit zápas. Za námi však stál šestý muž – naši fanoušci. Ač nás dnes bylo v hale méně, atmosféra byla pekelná! A naši hráči to cítili! Hned zkraje trefil Mitch Rolls trojku, 2 body přidal opět Honza Pavlík a rozdíl byl po 2 minutách pouze 3 body! Gniadek však odpověděl 2 body a další trojkový zářez přidal dnes výborně hrající Djukanovič. Ale kdo jiný by měl zvednout tým v těžkých chvílích, než Brian Tracey – jeho 2 trojky (jedna možná i s faulem) znamenaly snížení na pouhý bod a do konce chyběly 4 minuty. Šiřina však přidal další body z TH a Opava opět zvýšila své naděje. Brian však opět odpověděl – další trojka, a další 2 body a my vedli o 2 body! Závěr zápasu jako hrom, hala šílela. Opava poté netrefila své pokusy a okamžitě faulovala Hernsta Laroche. A Rock udržel své nervy, trefil všechny 4 trestné hody. V závěru se ještě Opava pokusila zabojovat, trojkové pokusy se však minuly účinkem a v hale propukla velká radost a LIONS získali další skalp soupeře z horní pětky!

Co říci k zápasu? Ve vedení se týmy vystřídaly hned 12x, vyrovnáno bylo 9x. Až Opava téměř 30 minut vedla, šlo o velmi vyrovnaný zápas, kdy si žádný z týmů nevytvořil rozhodující tlak. Rozhodla však bojovnost našich kluků, kteří tento zápas prostě chtěli vyhrát! Každý z hráčů si sáhl na dno a odměnou je naše tak dlouho očekáváná výhra!

Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen Hernst Laroche. Rock přidal 16 bodů, ke kterým však připojil hned 6 doskoků a 8 asistencí – výborná validita 32!

Výbornou formu potvrdil Brian Tracey – právě on byl jedním se strůjců obratu, když zaznamenal 26 bodů a z trojkové linie se nemýlil (5/5)!

Musíme však pochválit i druhého rozehrávače, Mitche Rollse. Mitch přidal 8 bodů, k tomu však připojil výborných 7 asistencí.

Na rozehrávce jsme tentokrát měli 2 vyrovnané borce, kteří dohromady přidali 24 bodů, 15 asistencí a pouhé 4 ztráty (na opačné straně Šiřina 15 bodů, 9 asistencí, ale také 7 ztrát).

Na double double téměř dosáhl Tom Vošlajer, který přidal 8 bodů, ale k tomu doskočil hned 13 míčů.

V problémech s fauly byl Ferro Hall, který však za necelých 15 minut přidal 8 bodů a 5 doskoků, ale především i 2 monster bloky, které zvedly fanoušky ze sedaček. Díky bohu, že máme na deskách molitan, jeho výskok hrozí zraněním 🙂

Celý tým dnes bojoval, celý tým žil na lavičce. Výhru jsme vydřeli a ukázali pravé srdce. Poprvé v sezóně jsem před zápasem napsal, že tentokrát opravdu věřím ve výhru. Vidím naše kluky a vidím partu, která se po všem opravdu semkla a chce bojovat! A já věřím, že tohle nebylo poslední bojovné představení!

Jdeme však dále, v neděli jedeme do Prostějova!

GO LIONS!!

Petr Czudek (Trenér BK Opava):Chci pogratulovat soupeři, výhru si zasloužili za svou ohromnou bojovnost a za to, s čím do zápasu šli. My jsme si řekli, že pokud zde chceme uspět a poučit se z prvního zápasu, tak se musíme vyrovnat nejen v bojovnosti, tak i v doskocích. Sice jsme neprohráli o tolik jako v prvním zápase, ale 11 doskoků je hodně a to směřuje k tomu, že v bojovnosti jsme se soupeři nevyrovnali. Pokud se nevyrovnáme, musíme přidat chytrost. I když jsme nabádali hráče, ať hrají chytřeji, ať využijí fauly (máme 2 fauly a necháme si dát otevřené střely). Dnes jsme si těmito chybami nezasloužili vyhrát. První poločas byl oboustranně hodně špatný a myslím, že my oba trenéři jsme byli rádi, že to bylo pouze o bod do šaten. Byli jsme nekoncentrovaní, míč nám padal z rukou, soupeř také nebyl v dobré kondici. Třetí čtvrtina nám vyšla, hráli jsme to, co chceme, a vybudovali jsme si náskok 11 bodů. Ob
rovská bojovnost domácích, v čele s Brianem Traceym a Hernstem Larochem nejenom dotáhla náskok, ale tito 2 hráči zápas otočili a byli hlavními strůjci výhry.“

David Musil (Asistent trenéra LIONS): Děkuji za gratulaci. Budu stručnější, nám všem, hlavně vedení, spadl velký kámen ze srdce, možná to bylo slyšet. Po 12 zápasech jsme konečně vyhráli a my musíme kluky pochválit. Předvedli stejnou bojovnost jako v minulém zápase.Během 3. a 4. čtvrtiny se pro nás zápas nevyvíjel příliš dobře, bojovností jsme však dokázali zápas zvrátit a hráčům za to patří velký dík. Z tohoto výkonu se musíme odrazit a postupovat od zápasu k zápasu.“

Nejlepší hráč: Hernst Laroche – odůvodnění:útočná potence, asistence, výborná obrana Šiřiny

Zdroj: BK Lions

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Tracey 26, Laroche 16 (6 doskoků, 8 asistencí), Vošlajer 9 (13 doskoků), Rolls (7 asistencí) a Hall 8, Pavlík 7, Melski 5, Novák P. 4
Střelci hosté: Blažek 20, Dukanovič 16, Šiřina 15 (9 asistencí, 7 ztrát), Sokolovský 9, Gniadek 8, Kramný 6, Dokoupil 5
Trojky: 8 – 9
Fauly: 21 – 21
TH: 20/17 – 23/18

 

1. ČEZ Basketball Nymburk 14 14 0 100.0
2. Ariete Prostějov 27 21 6 77.0
3. BK JIP Pardubice 28 18 10 64.0
4. BK Opava 26 16 10 61.0
5. BK Děčín 26 16 10 61.0
6. SLUNETA Ústí nad Labem 27 15 12 55.0
7. NH Ostrava 26 12 14 46.0
8. BC Farfallino Kolín 25 11 14 44.0
9. QANTO Tuři Svitavy 26 8 18 30.0
10. MMCITÉ Brno 27 8 19 29.0
11. USK Praha 26 7 19 26.0
12. BK Lions Jindřichův Hradec 26 6 20 23.0

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L