Mattoni NBL: Takhle se bojuje o body! Výhra s Opavou!

Ve vyrovnaném zápase jsme urvali výhru proti Slezanům!

Rozhodčí: Vyklický, Kurz, Blahout
Komisař: Ringsmuth
Diváci: 650
Po čtvrtinách: (17:18,40:41,61:67)

BK Lions J.Hradec – BK OpavaZápas na který jsme si věřili. Po výborném výkonu s Nymburkem však bylo otázkou, jak se zkoncentrujeme a zda-li budeme výkon schopni opakovat. Nečekalo nás však nic jednoduchého, Opava byla před zápasem na 3. místě!

Zápas začala pětice Laroche, Pavel Novák, Tracey, Hall a Vošlajer. Trenér hostí Czudek poslal do hry Šiřinu, Dukanoviče, Sokolovského, Blažka a Gniadka.

A úvodní minuty rozhodně nepřipomínaly bojovný výkon proti Nymburku. Hráči nechtěli bránit a po 4 minutách jsme prohrávali 4:9, když 3 trojky trefil Djukanovič, který byl naprosto nebráněn. Až po time-outu domácích trenérů se naši hráči probrali a vzpomněli si na bojovnost, která nás zdobila v posledních zápasech. Přidali jsme 6 bodů v řadě a poprvé jsme vedli. Až do konce čtvrtiny se hrál vyrovnaný basketbal, který však na obou stranách postrádal kvalitu a my po 10 minutách prohrávali o bod.

Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili koncentrovaně, Adrian Melski trefil trojku, 4 body v řadě přidal Vošlajer. Ve 4. minutě jsme po bodech Honzy Pavlíka vedli už o 5 bodů a vypadalo to, že dokážeme odskočit. Opava však zabojovala a následné 2 minuty vyhrála 12:4, když jsme opět polevili a většina košů hostí patřila do kategorie jednoduchých. A o 5 bodů vedla naopak Opava. I my však umíme zabrat a závěrečným náporem jsme se opět do poločasu dotáhli na bod.

Druhý poločas začal lépe soupeř, Sokolovský a Blažek trefili trojky, druhý jmenovaný přidal další body z TH a nad hradeckými lvy se začaly stahovat mračna. Náš tým se snažil, srážely nás však zbytečné chyby a menší pohyb na útočné polovině. Kdykoliv jsme se přiblížili, soupeř odpověděl. V 8. minutě trefil však těžkou trojku Brian Tracey a byli jsme opět na dostřel. Hned z protiútoku se však trefil svátečný střelec Kramný a Opava vedla opět o 10 bodů. Naši hráči to však nezabalili, Honza Pavlík trefil trojku, Brian přidal další trojkový zářez a my po 30 minutách prohrávali o 6 bodů.

Byla tedy před námi poslední čtvrtina pravdy a naši hráči měli před sebou těžký úkol, otočit zápas. Za námi však stál šestý muž – naši fanoušci. Ač nás dnes bylo v hale méně, atmosféra byla pekelná! A naši hráči to cítili! Hned zkraje trefil Mitch Rolls trojku, 2 body přidal opět Honza Pavlík a rozdíl byl po 2 minutách pouze 3 body! Gniadek však odpověděl 2 body a další trojkový zářez přidal dnes výborně hrající Djukanovič. Ale kdo jiný by měl zvednout tým v těžkých chvílích, než Brian Tracey – jeho 2 trojky (jedna možná i s faulem) znamenaly snížení na pouhý bod a do konce chyběly 4 minuty. Šiřina však přidal další body z TH a Opava opět zvýšila své naděje. Brian však opět odpověděl – další trojka, a další 2 body a my vedli o 2 body! Závěr zápasu jako hrom, hala šílela. Opava poté netrefila své pokusy a okamžitě faulovala Hernsta Laroche. A Rock udržel své nervy, trefil všechny 4 trestné hody. V závěru se ještě Opava pokusila zabojovat, trojkové pokusy se však minuly účinkem a v hale propukla velká radost a LIONS získali další skalp soupeře z horní pětky!

Co říci k zápasu? Ve vedení se týmy vystřídaly hned 12x, vyrovnáno bylo 9x. Až Opava téměř 30 minut vedla, šlo o velmi vyrovnaný zápas, kdy si žádný z týmů nevytvořil rozhodující tlak. Rozhodla však bojovnost našich kluků, kteří tento zápas prostě chtěli vyhrát! Každý z hráčů si sáhl na dno a odměnou je naše tak dlouho očekáváná výhra!

Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen Hernst Laroche. Rock přidal 16 bodů, ke kterým však připojil hned 6 doskoků a 8 asistencí – výborná validita 32!

Výbornou formu potvrdil Brian Tracey – právě on byl jedním se strůjců obratu, když zaznamenal 26 bodů a z trojkové linie se nemýlil (5/5)!

Musíme však pochválit i druhého rozehrávače, Mitche Rollse. Mitch přidal 8 bodů, k tomu však připojil výborných 7 asistencí.

Na rozehrávce jsme tentokrát měli 2 vyrovnané borce, kteří dohromady přidali 24 bodů, 15 asistencí a pouhé 4 ztráty (na opačné straně Šiřina 15 bodů, 9 asistencí, ale také 7 ztrát).

Na double double téměř dosáhl Tom Vošlajer, který přidal 8 bodů, ale k tomu doskočil hned 13 míčů.

V problémech s fauly byl Ferro Hall, který však za necelých 15 minut přidal 8 bodů a 5 doskoků, ale především i 2 monster bloky, které zvedly fanoušky ze sedaček. Díky bohu, že máme na deskách molitan, jeho výskok hrozí zraněním 🙂

Celý tým dnes bojoval, celý tým žil na lavičce. Výhru jsme vydřeli a ukázali pravé srdce. Poprvé v sezóně jsem před zápasem napsal, že tentokrát opravdu věřím ve výhru. Vidím naše kluky a vidím partu, která se po všem opravdu semkla a chce bojovat! A já věřím, že tohle nebylo poslední bojovné představení!

Jdeme však dále, v neděli jedeme do Prostějova!

GO LIONS!!

Petr Czudek (Trenér BK Opava):Chci pogratulovat soupeři, výhru si zasloužili za svou ohromnou bojovnost a za to, s čím do zápasu šli. My jsme si řekli, že pokud zde chceme uspět a poučit se z prvního zápasu, tak se musíme vyrovnat nejen v bojovnosti, tak i v doskocích. Sice jsme neprohráli o tolik jako v prvním zápase, ale 11 doskoků je hodně a to směřuje k tomu, že v bojovnosti jsme se soupeři nevyrovnali. Pokud se nevyrovnáme, musíme přidat chytrost. I když jsme nabádali hráče, ať hrají chytřeji, ať využijí fauly (máme 2 fauly a necháme si dát otevřené střely). Dnes jsme si těmito chybami nezasloužili vyhrát. První poločas byl oboustranně hodně špatný a myslím, že my oba trenéři jsme byli rádi, že to bylo pouze o bod do šaten. Byli jsme nekoncentrovaní, míč nám padal z rukou, soupeř také nebyl v dobré kondici. Třetí čtvrtina nám vyšla, hráli jsme to, co chceme, a vybudovali jsme si náskok 11 bodů. Ob
rovská bojovnost domácích, v čele s Brianem Traceym a Hernstem Larochem nejenom dotáhla náskok, ale tito 2 hráči zápas otočili a byli hlavními strůjci výhry.”

David Musil (Asistent trenéra LIONS): Děkuji za gratulaci. Budu stručnější, nám všem, hlavně vedení, spadl velký kámen ze srdce, možná to bylo slyšet. Po 12 zápasech jsme konečně vyhráli a my musíme kluky pochválit. Předvedli stejnou bojovnost jako v minulém zápase.Během 3. a 4. čtvrtiny se pro nás zápas nevyvíjel příliš dobře, bojovností jsme však dokázali zápas zvrátit a hráčům za to patří velký dík. Z tohoto výkonu se musíme odrazit a postupovat od zápasu k zápasu.”

Nejlepší hráč: Hernst Laroche – odůvodnění:útočná potence, asistence, výborná obrana Šiřiny

Zdroj: BK Lions

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Tracey 26, Laroche 16 (6 doskoků, 8 asistencí), Vošlajer 9 (13 doskoků), Rolls (7 asistencí) a Hall 8, Pavlík 7, Melski 5, Novák P. 4
Střelci hosté: Blažek 20, Dukanovič 16, Šiřina 15 (9 asistencí, 7 ztrát), Sokolovský 9, Gniadek 8, Kramný 6, Dokoupil 5
Trojky: 8 – 9
Fauly: 21 – 21
TH: 20/17 – 23/18