-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Sportovní zprávy

Mattoni NBL: Z Pardubic odjíždí BK Lions s prohrou, ale se zdviženou hlavou

MATTONI NBL
16.10.2013, 18:00:00
BK JIP Pardubice 94
BK Lions J.Hradec 82
Rozhodčí: Hrůša, Znamínko, Heinrich
Komisař: Ringsmuth
Diváci:
Po čtvrtinách: (24:24,51:46,73:67)

BK LionsDomácí favorit byl již posílen o v minulém kole zraněné hráče Muirheada a Faifra, na lavičce zůstal zraněný Čarnecký. I náš tým nebyl kompletní, odešel Smallwood, Tracey zůstal v civilu na lavičce.

Do zápasu oba týmy vstoupili opatrně. Chyba střídala chybu, na začátku týmy nasbíraly mnoho ztrát míčů, často zbytečných. Skóre naskakovalo na obou stranách pomalu, za náš tým se chytl Vošlajer, na druhé straně nás trápil především matador Sanders a sniper Muirhead. Po čtvrtině byl stav nerozhodný.

Do druhého hracího období vstoupili lépe domácí trojkou Kotase, ve 2. minutě Pardubice mírně odskočily. Jejich tlak rostl, naši hráči bohužel netrefovali a v 8. minutě byl rozdíl už 15 bodů. Lions však zabojovali, po 10 bodech v řadě jsme se opět do konce poločasu dostali na dostřel 5 bodů.

I do 3. hracího období vstoupili lépe domácí, naši hráči se však nadále drželi na dostřel kvalitní střelbou. Jen Tomáš Vošlajer zaznamenal za toto období 8 bodů. V 8. minutě, po trojce Fröhdeho jsme se přiblížili už na 2 body! Pardubice však v posledních minutách zabraly a opět odskočili na 6 bodů.

Do poslední čtvrtiny jsme šli s nadějí, že dnes můžeme bojovat až do konce. Až do 3. minuty jsme drželi pětibodový rozdíl, s rostoucí únavou však klesala úspěšnost střelby a Pardubice (nutno dodat, že v plné sestavě) opět odskočili na 10 bodů. Zápas se ještě pokusil zdramatizovat Honza Pavlík svými trojkami, Pardubice však již zápas dovedli do vítězného konce.

Z naší strany velmi dobrý zápas – z mladou sestavou jsme přinutili Pardubice hrát až do poslední minuty. Domácí opory Sanders, Muirhead, Nelson i Kotas museli být na hřišti až do konce, kanadský křídelník v druhém poločase snad ani nestřídal.

Může se zdát, že výhra byla blízko, musíme si však uvědomit kdo byl naším soupeřem – tým plný zkušených a výborných hráčů – jen 4 jmenovaní zaznamenali dohromady 59 bodů, 17 doskoků 14 asistencí a 6 získaných míčů. Náš výkon proti velkému favoritu však byl velmi dobrý a je příslibem do dalších bojů.

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Sanders 17, Nelson 16, Muirhead 15, Peterka 11, Kotas 10, Bohačík 8, Příhonský 6, Šoula a Pospíšil 4, Faifr 3
Střelci hosté: Vošlajer 24 (11 doskoků), Rolls 17 (4 asistence, 2 získané míče), Pavlík a Fröhde 10, Novák P. 7, Sahan 6, Aušprunk 5, Vach 2, Novák M. 1
Trojky: 17/6 – 25/13
Fauly: 25 – 27
TH: 24/18 – 28/19

Zdroj: BK Lions

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L