17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Olymp postoupil s přehledem do čtvrtfinále

Konečně doma, na svém hřišti. Na něm se nám v play off v posledních letech daří (sérii nám pokazila prohra s Kovem v PO 2014, jinak bychom měli již 12 výher v řadě!!!). Navíc se nás začíná scházet opravdu hodně. Dalším číslem, které Vám nabídnu, je 21 připravených hráčů do hry (celá sada dresů opět v akci).

Olymp JH – SK Kelti 2008 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Zdroj – TJ HBC Olymp Jindřichův HradecOdvetě osmifinále předcházelo velké očekávání a napětí, jakým směrem se bude série ubírat na našem hřišti. Chtěli jsme využít všech výhod hřiště, ale v Berouně mají v podstatě to samé, takže jsme se museli odpíchnout pouze od výkonů jednotlivců. Tým je momentálně v dobrém rozpoložení, takže jsme čekali, kdo se tentokrát předvede, z celého kádru, v dobrém světle.

V zápase se nám povedlo dostat do vedení, co je vždy v utkání velkou výhodou. Mohli jsme se soustředit na svůj výkon. Každý z hráčů na hřišti odevzdal co mohl a díky tomu jsme mohli podat takový výkon, jaký jsme podali. Více řekne trenér Jan Donauschachtl, kterému tímto předávám slovo.

Těšíme se na dalšího soupeře a doufáme, že budeme začínat na jeho hřišti. Při pohledu na ostatní série to ale vypadá, že to asi neklapne.

Poděkovat bychom chtěli fanouškům, kterých se sešlo přes 100, což je (vyjma derby, kdy přijeli fanoušci i ze Suchdola) rekord.

S největší pravděpodobností budeme nejspíše již příští týden začínat na našem hřišti, o tom Vás budeme ještě informovat přes FB případně jiné komunikační kanály.

Jan Donauschachtl:Odehráli jsme dobré utkání, tým hrál v tempu, aktivně a s nasazením, k tomu jsme přidali pěkné branky, první nulu v sezóně a splnili tak roli papírového favorita v sérii. Důležitým faktorem úspěchu v celém osmifinále byl Filip Janák v brance a dále bych vyzdvihl důležité branky Hunala a Lukáše Zaymla. Negativem bylo příliš vyloučených v druhém zápase a neproměňování některých vyložených šancí. Nyní nás čeká ve čtvrtfinále Opava, 2. tým soutěže, se kterým nemáme letos dobrou bilanci. Moravané se opírají zejména o výborného brankáře, kvalitní obranu a z minima dokáží vytěžit maximum. Bude to těžká série, ale teď už není snadných soupeřů, začínáme doma a této výhody se pokusíme využít.

Branky: 10:48 Hunal (Čapek, Matějka) PP, 17:13 Hunal (Slanina), 29:30 Zayml L., 43:03 Mátl SH
Střely: 22:14 | přesilovky: 6:4  | využití: 1:0 | v oslabení: 1:0 | rozhodčí: Vokurka, Jeletz

Konečný stav série 2:0 (5:2, 4:0)

Zdroj – Martin Marko – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec

Foto: Lucie Hunalová

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L