7.2 C
Jindřichův Hradec
2.04. 2023
Články

Policie ČR: Dozvuky letních rvaček a zloděj na parkovišti

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých dvou týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Zapůjčené vozidlo vracet nechtěl

PolicieJ.Hradec – Firmě způsobil škodu za 170 000 korun.

Podezřelý muž (r.1973) z Písku si přisvojil osobní motorové vozidlo Peugeot 308, které měl zapůjčené ode dne 30.září od jindřichohradecké společnosti s.r.o. na základě smlouvy o nájmu osobního automobilu. Dle smlouvy měl motorové vozidlo vrátit nejpozději dne 1.října 2015, což ovšem neučinil a motorové vozidlo nevrátil ani po telefonické urgenci, při které mu byl stanoven nový termín vrácení vozidla nejpozději do 2.října. Na další telefonické urgence o vrácení vozidla nereagoval. Na urgence po SMS zprávách reagoval vždy dalším příslibem vrácení vozidla, což ovšem také neučinil a přestal s pronajímatel komunikovat. Vozidlo vrátil až dne 24. října, když byl zadržen strakonickými policisty. Podezřelý svým jednáním způsobil pronajímateli a zároveň majitele vozidla, firmě s.r.o.,  škodu ve výši nejméně 170 000 korun. Ještě téhož dne 24. října si podezřelý muž převzal sdělení podezření pro přečin zpronevěry a do dvou týdnů stane před soudem. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.
  • Číšník napadl hosta na svatbě

Jindřichův Hradec – Způsobil mu zranění, půjde před soud.

Svatební hostinu v červenci tohoto roku v jedné restauraci v Novosedlech nad Nežárkou narušil incident  mezi číšníkem a jedním hostem. K události mělo dojít krátce po půlnoci, když jeden z číšníků (23 let) z Prachaticka napadl jiného muže údajně proto, že se k němu nevhodně choval. Číšník do hosta strčil, ten přepadl přes stoly na zem. Útočník pak do poškozeného kopnul. Poškozený utrpěl několik zranění, v důsledku čehož musel být v pracovní neschopnosti. Případem se zabývají třeboňští policisté, kteří zjistili, že se číšník obdobného skutku dopustil již v minulosti a byl za něj odsouzen rozsudkem Okresního soudu v Olomouci. Policisté případ prověřují ve zkráceném přípravném řízení. Muž by tak měl do dvou týdnů skončit znovu před soudem.

  • Za rvačku v restauraci půjde před soud

Jindřichův Hradec – Je podezřelý ze spáchání výtržnictví a ublížení na zdraví.

Policisté z obvodního oddělení v Nové Bystřici sdělili v těchto dnech podezření muži (42 let) z Jihlavska ze spáchání dvou trestných činů – výtržnictví a ublížení na zdraví. Muž se měl těchto skutků dopustit v srpnu tohoto roku, když v jedné restauraci ve Starém Městě pod Landštejnem napadl jiného muže. Několikrát jej udeřil do obličeje a poté, co poškozený upadl na zem, do něj ještě několikrát kopl. Jeho počínání přihlíželo několik svědků. Zraněný muž musel být ošetřen v jindřichohradecké nemocnici. Policisté na případu intenzivně pracovali. Celou věc prověřují ve zkráceném přípravném řízení. Útočník by tak měl do dvou týdnů své chování vysvětlovat před soudem.

  • Vloupání do vozidel

J.Hradec – Na parkovišti řádil neznámý zloděj.

Ze soboty na neděli 17. a 18. října vnikl neznámý pachatel na parkovišti mezi ubytovnou a 4. ZŠ  v J. Hradci do dvou zde zaparkovaných vozidel. Po překonání zámku  pátých dveří odcizil z Peugeot 306,  autorádio i  CD disk s hudbou  včetně originálu zelené karty k tomuto vozidlu. Vnikl rovněž do kufru Škody Octavie, ze kterého odcizil dámskou zimní bundu a zelený plastový kufr se sadou imbusových klíčů. Poté pachatel vypáčil zámek předních dveří u tohoto vozidla, kdy odcizil potah na volant a návleky bezpečnostních pásů. Spokojen se svým lupem odešel neznámo kam. Svým jednáním způsobil celkovou škodu ve výši nejméně 11 400 korun. Po pachateli přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci intenzivně pátrají jindřichohradečtí policisté.
  • Při požáru domu zemřela žena

J.Hradec – Dačice – Cizí zavinění vyloučeno, příčina v šetření.

Tuto sobotu v nočních hodinách došlo k požáru rodinného domku v Dačicích. Na místo samé  se ihned dostavili místní hasiči i dačičtí policisté. Po uhašení  požáru byla v pokoji domu  nalezena zemřelá žena (r. 1935). Po příjezdu kompletní výjezdové  skupiny kriminální policie a vyšetřování bylo provedeno precizní ohledání požářiště i těla zemřelé. Na místo byl povolán rovněž koroner, který vyloučil cizí zavinění, stanovil příčinu smrti a nařídil zdravotní pitvu. Příčiny a okolnosti vzniku požáru jsou i nadále v šetření hasičského záchranného sboru.
  • Převaděč zadržen a odsouzen – Migrace X.

J.Hradec – Nová Bystřice – Tři cizince čeká vyhoštění.

V úterý kolem sedmé hodiny večerní   v rámci  kontroly vozidel v prostoru bývalého hraničního přechodu Nová Bystřice zastavila hlídka Odboru cizinecké policie Tábor společně s policisty z Územního odboru Písek osobní motorové vozidlo BMW 316i, MPZ : D, jedoucí ve směru z Rakouské republiky do České republiky. V době kontroly řídil vozidlo občan Rumunska ( r.1980), který policistům ke kontrole předložil rumunské doklady včetně rumunského řidičského průkazu. Osádka vozidla, tři muži, však platné doklady ani povolení k pobytu na území našeho státu neměli, šlo o občany Turecka.
Řidiče vozidla policisté pro podezření z takzvaného převaděčství (tr. čin organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice) zadrželi. Byl jindřichohradeckými kriminalisty obviněn v režimu zkráceného přípravného řízení a rovněž i okresním soudem, prozatím nepravomocně, odsouzen k vyhoštění z republiky na dobu 5 let. Se třemi Tureckými Kurdy, pravděpodobně uprchlíky, pak bylo zahájeno správní řízení, dle platných zákonů  v rámci readmisních dohod budou vráceni do Rakouska. Vozidlo převaděče policisté rovněž zajistili.
  • Pokus znásilnění si vymyslela

J.Hradec – Lhala u policie i u soudu, teď je trestně stíhána.

V té době poškozená žena (r.1983)  po náležitém poučení o následcích křivého obvinění a křivé výpovědi při své svědecké výpovědi před policejním komisařem na kriminální policii v  J. Hradci a dále pak v té samé věci vedené u hlavního líčení před Okresním soudem v J. Hradci dne 20. srpna lživě obvinila dva muže z pokusu znásilnění, ke kterému mělo dojít kolem půlnoci dne 7. listopadu 2014,  před motorestem v obci na Jindřichohradecku. Žena touto svojí křivou výpovědí přivodila oběma mužům trestní stíhání pro zločin znásilnění ve stadiu pokusu. Při hlavním líčení v této věci u Okresního soudu v J. Hradci byli oba obžalovaní muži  zproštěni obžaloby. Policejní komisařka nyní vypracovala usnesení o zahájení trestního stíhání podezřelé  ženy pro přečin křivé obvinění. Trestní stíhání  ženy bude vedeno na svobodě.
  • Munice z války stále hrozí

J.Hradec – Chlum u Třeboně – Pyrotechnik odvezl nález k bezpečné likvidaci.

Ve čtvrtek 23. října dne oznámil na policii muž, že  při prohledávání lesního porostu detektorem kovu poblíž  hraničního přechodu Chlum u Třeboně – Schlag nalezl 1 kg pěchotní munice z druhé světové války a dva  ruční  granáty vzor 39 německé výroby. Místo  nálezu  zajistila ihned hlídka policistů ze Suchdola nad Lužnicí, která přivolala pyrotechnickou službu. Přivolaní pyrotechnici z  Č. Budějovic, munici a granáty na místě zajistili a tyto  převezli  k bezpečné likvidaci.
  • V prodejně podvedl poškozeného

J.Hradec – Nemá zlevněné ručníky ani své peníze.

Minulou středu kolem 14:00 hodiny v prodejně na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci, dosud neznámý pachatel pod smyšlenou záminkou prodeje zlevněných ručníků vylákal od poškozeného, který se toho času v prodejně nacházel, finanční hotovost ve výši 5 000 korun. Poškozený tak přišel o své peníze a zlevněných ručníků se rovněž nedočkal. Po pachateli přečinu podvodu pátrají jindřichohradečtí policisté.

 

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L