7.2 C
Jindřichův Hradec
2.04. 2023
Články

Policie ČR: Zlitý násilník a zfetovaný závodník

Co řešili státní policisté v únoru na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Krádež vloupáním

Jindřichův Hradec – Stříbřec – Zloději vykladli dva domy.

Policie pouta

Pátráme po pachateli, či spíše pachatelích, kteří se v době od šesté hodiny večerní pondělí dne 22. února do druhé hodiny odpolední následujícího úterý dne 23. února 2016 vloupali do dvou stavení v obci Stříbřec na Třeboňsku. Po násilném vstupu zde odcizili elektrokotel k topení značky Protherm, včetně šesti kusů termo hlavic značky Ivar, a dále pak nářadí jako např. vrtací kladivo značky Metabo s příslušenstvím. Způsobená škoda je předmětem dalšího šetření, odhadována je na částku v řádu desítek tisíc korun.

Žádáme tímto každého, kdo se v uvedené době v obci Stříbřec nacházel či obcí projížděl, a mohl si tak v souvislosti s krádeží všimnout jakéhokoliv důvodného dění, a to jak výskytu podezřelé osoby či osob, s největší pravděpodobností s vozidlem, stejně jako podezřelé nabídky prodeje odcizených předmětů, aby své informace předal místně příslušným policistům OOP Třeboň na jejich služebně v Riegrově ulici číslo 1227 či telefonní lince 974 244 702. Děkujeme.

  • Pod vlivem drog ujížděl obcemi policistům

J.Hradec – Na výzvy nereagoval, narazil do pařezu a byl dopaden v živém plotu.

Podezřelý muž (r.1977), jemuž byl již v minulosti  uložen soudem trest „zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu šesti let“ a jenž není pro policisty osobu neznámou, přesto dne 11.února 2016 v dopoledních hodinách řídil motorové vozidlo Škoda Octavie. Při jízdě měl požít  návykovou látku obsahující metamfetamin. Kolem poledne byl  na kruhovém objezdu u obchodního domu Albert zpozorován hlídkou jindřichohradeckých policistů, kteří  jej měli v úmyslu zastavit. Řidič nereagoval na světelné a zvukové znamení služebního vozidla Policie ČR k zastavení vozidla a prudkým zrychlením a svou rychlou jízdou ujížděl hlídce Policie ČR směrem přes sídliště Vajgar a dále směrem po silnici na obec Lásenice, kde odbočil vlevo a pokračoval v jízdě na obec Číměř.  Zde v obci Bílá odbočil vlevo směrem na obec Horní Pěnu a po projetí 50 metrů za obcí Bílá při projíždění levotočivé zatáčky dostal s vozidlem smyk a vjel vpravo mimo vozovku, kde pravým bokem narazil do pařezu, od kterého se odrazil do drátěného oplocení, které poškodil. Následně z vozidla vystoupil a nepomohlo mu ani to, že se schoval před policisty  do živého plotu z tújí. Právě v živém  plotu byl policisty  vypátrání zadržen. Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování  z J.Hradce následující den vypracoval sdělení obvinění pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, které si podezřelý muž převzal. Téhož dne vydal okresní soud J. Hradec  příkaz k dodání již obviněného muže do výkonu trestu odnětí svobody a tudíž „ putoval“ do vazební věznice v Č.Budějovicích.

  • Posilněn vodkou bil a kopal manželku

J.Hradec – Třeboň – Vyhrožoval i zabitím, již je trestně stíhán.

Podezřelý muž (r.1981) dne 11. února ve večerních hodinách v obci Třeboň, v bytě 1+kk,  poté co  požil  3/4 obsahu láhve o objemu 0,75 litru vodky, nejdříve slovně, poté i fyzicky měl napadnout, za přítomnosti nevlastního  nezletilého dítěte, svou manželku.  Poškozenou, měl  nejprve několikráte udeřit otevřenou dlaní do obličeje. Když se žena začala bránit, podezřelý  ve svých útocích pokračoval se zvyšující se razancí a měl začít poškozenou bít pěstí do obličeje a dále kopat nohou do hlavy a těla. Svým jednáním  jí způsobil zranění s vystavenou pracovní neschopností nejméně na 7 dní. Přitom jí měl vyhrožovat  těžkou újmou na zdraví a zabitím  takovým způsobem, že u poškozené vzbudil důvodnou obavu o její zdraví a život. Přivolaní třeboňští policisté na místě samém agresora  zajistili.  Poté jej převezli na služebnu policie. Případ si převzali jindřichohradečtí kriminalisté. Policejní komisař vypracoval sdělení obvinění, které si podezřelý muž dne 12. února převzal. Nyní čelí trestnímu stíhání pro trestný čin nebezpečné vyhrožování a trestný čin úmyslné ublížení na zdraví.

  • Nabízela nebankovní půjčky na internetu

J.Hradec – Měla podvést dvacet osob.

Podezřelá žena ( r.1990) z J.Hradce, patrně v úmyslu se obohatit, na přesně nezjištěných místech v okrese České Budějovice nejméně od října 2014 do dubna 2015, měla prostřednictvím nabídky na internetu, pod různými identitami jako soukromý investor, nabízet  nebankovní půjčky v různé výši, které byly podmíněny poplatkem za poskytnutí půjčky v rozsahu od 1 500 korun do 2 000 korun. Za tyto nabízené služby si měla  nechat od zájemců o poskytnutí půjčky předem zaslat bankovním převodem poplatek za poskytnutí půjčky na účet vedený u bankovního ústavu. Celkem takto od 20-ti poškozených osob z celé ČR měla získat celkovou částku 37 000 korun, kdy po převedení finančních částek na  účet, jehož majitelkou je její kamarádka, tuto  požádala o výběr takto získaných finančních prostředků z účtu. Získané finanční prostředky poté měla použít pro svoji potřebu. Po precizním zadokumentování přečinu podvodu jindřichohradeckými kriminalisty převzala podezřelá žena z rukou policejní komisařky dne 10. února sdělení obvinění. V případě soudem uznané viny jí hrozí až  dvě léta odnětí svobody.

  • Tři promile za volantem

J.Hradec – Způsobil nehodu a je trestně stíhán.

Dne 10. ledna  tohoto roku  jel řidič (r. 1988) z Jindřichohradecka  s vozidlem Škoda Fabia,  po silnici III. třídy ve směru od obce Lipovka směrem na obec Nový Dvůr. V obci Nový Dvůr před domem  po projetí mírné pravotočivé zatáčky, zde pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy , kdy na částečně namrzlém povrchu vozovky  uvedl vozidlo do smyku,  ve kterém následně přejel do protisměrné části vozovky a dále do pravého vyvýšeného silničního příkopu. Po nárazu přední části vozidla a jeho následné rotaci byl odražen zpět na komunikaci a zůstal s vozidlem převrácen na pravém boku. Po příjezdu hlídky dopravních policistů  na místo nehody se řidič  podrobil  odbornému  měření ke zjištění alkoholu přístrojem Dräger, kdy nadýchal nejméně 3,40 promile. Na osobním vozidle  vznikla škoda ve výši nejméně  30 000 korun. Dopravní policisté  přečin ohrožení pod vlivem návykové látky řádně zadokumentovali. Včerejšího dne si podezřelý muž převzal z rukou dopravních policistů sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem.

  • Vjel s vozidlem pod projíždějící vlak

J.Hradec – Řidič nerespektoval „ Stopku“.

Dne 6. února, půl hodiny před polednem, muž (r.1980) z Jindřichohradecka   řídil vozidlo VW Golf z N. Bystřice, když   před železničním  přejezdem „ Hůrky“  nerespektoval příkaz dopravního značení „ STOP dej přednost v jízdě“  a vjel na koleje ve chvíli, kde zde ve směru od Nové Bystřice na J. Hradec projížděl osobní  motorový vlak.  Strojvůdce ihned zareagoval na vzniklou situaci a použil rychlobrzdu. Střetu však již nezabránil. Vlak narazil do pravého boku vozidla, které zachytil a vlekl  nejméně deset metrů.  Při dopravní nehodě  ke zranění osob nedošlo. Na osobním motorovém vlaku byla škoda odhadnuta na částku nejméně 50 000 korun  a  na vozidle na částku nejméně 80 000 korun. Dopravní policisté z J.Hradce  i nadále prošetřují příčiny, okolnosti i míru zavinění  této dopravní nehody.

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L