-1.6 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (28.2. – 7.3.2014)

Snímač šumu je pryč

J.Hradec – Zloději kradou vše, co jim pod ruku přijde.

O tom, že zloději kradou bezmyšlenkovitě vše, co jim pod ruku přijde se přesvědčil zaměstnanec firmy, která se zabývá  zpracováním  vody. V době od 3. března do 6.března  odcizil dosud neznámý pachatel snímač šumu. Tento snímač  zaměstnanec  volně umístil právě dne 3. března na odkalovací šoupě do  neuzamčeného šoupátkového poklopu u řeky Nežárky v Jindřichově Hradci v  místní části Zbuzany. Když šel zaměstnanec snímač šumu dne 6. března zkontrolovat, zjistil, že jej někdo odcizil, neboť pod poklopem se již nenacházel. Svým jednáním tak dosud neznámý pachatel způsobil škodu firmě a.s,  ve výši nejméně 15 000 korun. Jindřichohradečtí policisté ihned zahájili úkony trestního řízení  a po pachateli krádeže i po snímači šumu   intenzivně pátrají.(7.3.)

Policisté zachránili sebevraha

J.Hradec – Díky profesionální první pomoci muž přežil. ( Hlasová schránka 974 233 116)

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Dne 4. března okolo 22:00 hodiny v malé obci na Jindřichohradecku  našla  manželka v koupelně jejich domu svého manžela ( 73 let), jak sedí ve vaně a má řezné rány na rukou, když voda byla zabarvená krví. Poté co  zavolala na linku 112 manželovi obě pořezaná zápěstí obvázala obvazem. Na místo ihned vyrazila hlídka policistů z obvodního oddělení  J.Hradec. Začal tak pomyslný boj s časem o záchranu lidského života. Policisté  po příjezdu muže, ztrácejícího vědomí,  vytáhli z vany. Bylo patrné, že je ohrožen na životě, jelikož ztratil velmi mnoho krve. Poškozenému poskytli včasnou a profesionální první pomoc. Řezné rány mu zaškrtili a dotáhli dalšími obvazy, aby zamezili dalšímu rozsáhlému krvácení a provedli  protišoková opatření. Tímto rychlým zákrokem policisté muži významnou měrou pomohli v záchraně jeho života a muž na následky zranění, které si způsobil sám, nevykrvácel. Poté policejní hlídka setrvala několik dalších minut s poškozeným do příjezdu Rychlé záchranné služby, která odvezla pacienta do nemocnice v J.Hradci, kde byl hospitalizován. Dle vyjádření lékařů byl poškozený v době příjezdu policistů v akutním ohrožení života, jelikož byl pod vlivem alkoholu a  rovněž měl 4,5 krát překročenu hladinu ředění krve.

Jindřichohradečtí policisté tak svým plně profesionálním přístupem pomohli naplnit slogan „ Pomáhat a chránit“.
(6.3.)

Vykácel remízek

J.Hradec – Odcizil cizí stromy.

Jindřichohradečtí policisté objasnili případ krádeže dřevní hmoty z konce loňského roku. Ustanovili osobu pachatele, kterým je dvaasedmdesátiletý muž, jenž vytěžil a odcizil na tzv.  remízku v k.ú. obce Nová Olešná  na Jindřichohradecku, celkem 19,88 m3 dřevní hmoty. Pořezal celkem sedm vzrostlých listnatých stromů směs javoru, dubu i jasanu. Část připraveného dřeva  odvezl a použil pro svoji potřebu. Část dřevní hmoty policisté zajistili na místě. Svým jednáním způsobil majiteli  pozemku  škodu ve výši  nejméně 19 125 korun. Po řádném zadokumentování případu dne 4. března pachatel převzal sdělení podezření pro přečin krádeže. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(6.3.)

Objednávala i odebírala služby

J.Hradec – Faktury neplatila, obchodní partnery podvedla.

Pětatřicetiletá žena jako jediná jednatelka obchodní společnosti, s místem provozování společnosti v Jindřichově Hradci , s předmětem podnikání v reklamní činnosti a marketingu, grafických a kresličský  pracech, koncem roku 2010 v úpadku formou platební neschopnosti, v úmyslu obohatit tuto společnost, v době od dubna 2012 do října 2012, objednávala a následně odebírala služby od obchodních partnerů. Činila tak vědomě přesto, že se společnost  od ledna 2011 nacházela v insolvenci a podezřelá žena  si byla vědoma toho, že z důvodu špatné ekonomické situace společnosti nebude moci provádět řádné úhrady faktur vystavených za odebrané služby a  že nebude schopna ve lhůtách splatnosti ani později dostát sjednaným závazkům. Dodavatelům tuto skutečnost zatajila a takto konkrétně vylákala služby od třech  dodavatelů, čímž  jim způsobila  celkovou škodu ve výši nejméně 31 813 korun. Jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality přečin podvodu precizně zadokumentovali. Policejní komisařka vypracovala včerejšího dne sdělení obvinění. Podezřelá žena bude trestně stíhána na svobodě.(5.3.)

Opět řídil alkohol

J.Hradec – Řidič nadýchal přes dvě promile.

V měsíci únoru  v dopoledních hodinách řídil  jednapadesátiletý podezřelý muž svůj osobní automobil Škoda Felicia. Na náměstí  T. G. Masaryka  byl zastaven a kontrolován hlídkou dopravních policistů.  Při silniční kontrole předložil doklady potřebné k provozu vozidla a dále se na výzvu dopravních policistů podrobil odbornému měření přístrojem Dräger, kterým mu byla zjištěna hodnota nejméně 2,02 promile alkoholu v dechu. Řidiči policisté na místě  zadrželi řidičský průkaz. Po řádném zadokumentování případu včerejšího dne řidič, který porušil zákon převzal sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky na svobodě.(4.3.)

Vozidlo řídil i přes zákaz

J.Hradec –Dopravním policistům neujel.

V měsíci únoru, v odpoledních hodinách,  řídil  jednačtyřicetiletý muž osobní  vozidlo Škoda Favorit, po silnici v Jindřichově Hradci směrem  ke kruhovému objezdu u OD Lidl. Zde byl  před firmou  zastaven a kontrolován hlídkou dopravních policistů.  Při kontrole řidič nepředložil řidičský průkaz. Dopravní policisté zjistili, že kontrolovaný řidič  má platný zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel rozhodnutím Městského úřadu Jindřichův Hradec.  Dne 1. března převzal řidič sdělení podezření, neboť se svým jednáním dopustil přečinu  maření výkonu úředního rozhodnutí. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(3.3.)

Ocelová vstřikovací forma je pryč

J.Hradec – Škoda činí nejméně 300 000 korun.

Dosud neznámý pachatel v době od 20.února do 24.února, v obci Otín u J.Hradce, v nezajištěném areálu sídla firmy, nezjištěným způsobem a  bez použití násilí, odcizil z nezajištěné budovy dílny, ze samostatné nezajištěné místnosti  určené pro kontrolu výrobků, vstřikovací ocelovou formu na výrobu plastového uzávěru. Firmě tak byla způsobena celková škoda ve výši nejméně  300 000 korun.Jidnřichohradečtí policisté se případem krádeže intenzivně zabývají a po pachateli i po odcizeném výrobku  usilovně pátrají.(28.2.)

S vozidlem srazil cyklistku

J.Hradec – Třeboň – Řidič již převzal sdělení podezření.

Dne 6. ledna 2014 v dopoledních hodinách čtyřiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Ford Mondeo na křižovatce s ulicí Klofáčova v Třeboni  odbočoval vpravo. Po odbočení ještě v prostoru křižovatky předjížděl cyklistku, která jela na jízdním kole. Při tomto vjel pravděpodobně do protisměrné části vozovky a zde se čelně střetl s další cyklistkou, která po střetu upadla na vozovku a udeřila se do hlavy. Podezřelý  na místě zastavil a poskytl cyklistce první pomoc a přivolal lékařskou pomoc. Poškozená pak byla ZZS převezena do nemocnice v Českých Budějovicích na traumatologické oddělení. V důsledku zranění byla omezena na běžném způsobu života do 6-ti týdnů. Na vozidle Ford vznikla hmotná škoda ve výši nejméně 5 000 korun, na jízdním kole pak  nejméně  1 000 korun.  Třebonští policisté u řidiče provedli dechovou  zkoušku pomocí přístroje Dräger s negativním výsledkem. Případ ublížení na zdraví z nedbalosti šetří dopravní policisté z J.Hradce. Včerejšího dne si pachatel převzal sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(28.2.)

 

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L