8.6 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (28.3. – 4.4.2014)

Vyšetřovací pokus uzavře silnici

policieJ.Hradec – Řidiči pozor, vozovka bude zcela uzavřena.(Hlasová schránka 974 233 116) 

V pátek dne 4.dubna v době od 20:00 hod. do 23:00 hod. bude zcela uzavřena pro veškerý provoz silnice II.třídy č.128 ve směru z Jindřichova Hradce na obec Horní Pěnou, v úseku od skládky komunálního odpadu tzv. Fedrpuš, z důvodu   vyšetřování dopravní nehody z prosince loňského roku, kdy na tomto úseku silnice zahynul chodec.
 
Objízdná trasa bude vedena přes následující obce: Jindřichův Hradec, Horní Žďár, Dolní Pěna a Horní Pěna. Objízdná trasa je obousměrná.
 
Policie žádá řidiče o trpělivost a respektování pokynů dopravních policistů na místě vyšetřovacího pokusu. Předem děkujeme!(4.4.)

Vdovecký důchod pobíral i jako znovu ženatý

Jindřichův Hradec – Skutečnost, že se znovu oženil, neoznámil příslušným úřadům. (Hlasová schránka 974 221 116)

Škodu přesahující 160 000 korun, měl způsobil oprávněnému poškozenému úřadu, dnes již šestaosmdesátiletý muž z Jindřichohradecka. Podezřelý měl po uplynulých třináct let pobírat vdovecký důchod, který mu již nenáležel, jelikož se právě před třinácti lety měl znovu oženit a tudíž mu nárok na pobírání těchto peněz zanikl. Jindřichohradečtí kriminalisté muže podezírají ze spáchání trestného činu podvodu.(4.4.)


Slovní rozepře skončila krádeží a napadením

Jindřichův Hradec – Z krádeže je podezřelý čtyřicetiletý muž.

Jindřichohradečtí policisté zadrželi včera odpoledne čtyřicetiletého muže, který měl v jednom z autobazarů na Jindřichohradecku, po předchozí slovní rozepři, ukrást autobaterii. S kradenou věcí chtěl opustit areál firmy a když mu měl prodejce v odchodu bránit, ještě mu uštědřil ránu do hrudi. Autobaterii měl dát do svého vozidla a z bazaru odjet. Policisté však muže chvíli po incidentu zadrželi a ten putoval na výslech. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže.(3.4.)


Tragická dopravní nehoda

Jindřichův Hradec – Při dopravní nehodě zahynula řidička. (Hlasová schránka 974 221 116)

Krátce po půl šesté hodině odpolední, došlo na železničním přejezdu bez závor se signalizačním zařízením v Kardašově Řečici na Jindřichohradecku, k tragické dopravní nehodě. V době, kdy místem projížděl nákladní vlak, vjela na přejezd šedesátiletá řidička automobilu značky Hyundai a došlo ke střetu při němž žena zahynula. Dopravní nehodu vyšetřují jindřichohradečtí policisté z dopravního inspektorátu, jejichž úkolem bude objasnit okolnosti a příčiny této tragické dopravní nehody.(3.4.)


Na přechodu srazil chodkyni vedoucí kolo a ujel

J.Hradec – Třeboň – Opilý pachatel byl vzápětí policisty dopaden.(Hlasová schránka 974 233 116)

Šestapadesátiletý muž řídil dne 31.března v době kolem poledne v Třeboni svůj osobní  automobil   Škoda 135 LSE Favorit. Při projíždění křižovatky s místními komunikacemi ul. Jablonského a ul. Třebízského nedal přednost chodkyni, která přecházela hlavní pozemní komunikaci po vyznačeném přechodu pro chodce a přitom vedla při své pravé straně dámské jízdní kolo. Řidič před přechodem pro chodce nezastavil vozidlo a vozidlem narazil do pravého boku jízdního kola. Poškozená byla následkem nárazu odražena před vozidlo a upadla s kolem na vozovku, kdy utrpěla zranění  s dobou léčení nejméně pět dní. Poté řidič úmyslně nezastavil a z místa střetu ujel, aniž se přesvědčil v jakém stavu se poškozená nalézá a neposkytl jí pomoc. Podezřelý řidič  byl bezprostředně po dopravní nehodě zastaven hlídkou  třeboňských policistů. Na výzvu se řidič dobrovolně podrobil dechové zkoušce přístrojem Dräger, kdy mu byla naměřena hodnota  nejméně 3,51 promile alkoholu.  Třebonští policisté dále zjistili, že podezřelý řidič má rozhodnutím Městského úřadu v Třeboni odňato řidičské oprávnění ze zdravotních důvodů. Následně byl řidič zadržen a umístěn do policejní cely při obvodním oddělení policie v Třeboni. Řidič  se tak  svým jednáním  dopustil hned tří trestných činů : maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání , neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ převzali jindřichohradečtí kriminalisté. Policejní komisařka po precizním zadokumentování případu, následující den, předala pachateli sdělení obvinění a poté jej propustila ze zadržení. Nyní je obviněný trestně stíhán na svobodě. V případě soudem uznané vinu řidiči hrozí trest odnětí svobody až na pět let.(2.4.)

Udeřil poškozeného pěstí do oka

J.Hradec – Za incident v restauraci je trestně stíhán.

Jednatřicetiletý agresor v měsíci únoru v nočních hodinách v resturaci  na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci fyzicky napadl poškozeného. Na místě veřejnosti přístupném a v přítomnosti dalších nejméně z části neustanovených deseti osob ,  udeřil ranou pěstí do oka poškozeného. Poranění si vyžádalo lékařské ošetření a následnou hospitalizaci v nemocnici v J. Hradci  s následným domácím léčením do 15.března.  Jindřichohradečtí policisté po zadokumentování případu dne 28. dubna předali agresorovi sdělení podezření. Nyní je pachatel trestně stíhán při přečiny úmyslné ublížení  na zdraví a výtržnictví na svobodě v režimu zkráceného přípravného řízení.(31.3.)

Vozidlo řídil alkohol

J.Hradec – Řidič nadýchal nejméně 2,50 promile alkoholu.

Dvaapadesátiletý muž  dne 27.března, v době kolem 23:45 hodin  v obci Domanín na Třeboňsku, řídil osobní motorové vozidlo Nissan. Při své jízdě  byl zastaven a kontrolován  hlídkou dopravní policie Jindřichův Hradec. Při provedené kontrole  u řidiče policisté  dechovou zkouškou přístrojem Dräger naměřili nejméně 2,53 promile alkoholu. Po řádném zadokumentování případu si následující den podezřelý řidič, který porušil zákon a dopustil se tak přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, převzal sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(31.3.)

Ženy okradly seniorku

J.Hradec – Nyní spadla pomyslná klec.(Hlasová schránka 974 233 116)

Jindřichohradečtí policisté ustanovili pachatelku, která se na sklonku loňského roku dopustila krádeže a porušování domovní svobody, když okradla seniorku  v malé obci na Jindřichohradecku. Pětadvacetiletá žena po vzájemné domluvě,  společně nejméně s dalšími dvěma dosud neustanovenými pachatelkami, bez užití násilí a souhlasu seniorky neoprávněně vnikly do jejího domu. Zde odvedly pozornost poškozené, aby tak mohly prohledat vnitřní část obydlí. Ženy odcizily  nejen finanční hotovost ve výši nejméně 10 000 korun či EURA, ale i šperky ze žlutého kovu. Spokojeny se svojí kořistí  následně dům opustily. Svým jednáním způsobily poškozené seniorce celkovou škodu odcizením peněz a šperků ve výši nejméně 20 691 korun. Mladá žena    se krádeže dopustila i přesto, že byla za takový čin v posledních třech letech odsouzena. Policejní komisař  kriminální policie z J.Hradce  dne 26. března tohoto roku  vypracoval sdělení obvinění, které pachatelka ještě téhož dne převzala. Obviněná  je toho času  zadržena kriminalisty z Chrudimi pro jinou trestnou činnost a byl proti ní ze strany vyšetřovatele podán podnět k návrhu na vzetí do vazby. O uvalení vazby rozhodne příslušný soud.(30.3.)


Nadýchal přes 2,30 promile

J.Hradec – Třeboň – Dalšího opilce odhalili policisté.

Dvaatřicetiletý podezřelý muž včerejšího dne v nočních hodinách v Třeboni řídil osobní automobil Seat Alhambra. Na Světské hrázi byl zastaven a kontrolován hlídkou třeboňských policistů. Podezřelý se podrobil dechové zkoušce přístrojem Dräger Alcotest, kdy mu   byla naměřena hodnota nejméně  2,33 promile alkoholu. Ještě téhož dne si převzal sdělení podezření a nyní je třeboňskými muži zákona stíhán pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky na svobodě.(28.3.)

 

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L