BASKETBAL: Lvi se proti Brnu zhostili role favorita bez zaváhání

Dalo by se konstatovat, že to byla pohodička ve 20. kole Kooperativa NBL, ve kterém basketbalisté BK Lions J. Hradec vyhráli nad MMCité Brno. S posledním týmem tabulky si místy dělali, co chtěli. Milosrdná výhra o čtyřiadvacet bodů Lvy v pořadí KNBL posunula na šestou pozici před Ústí nad Labem, které prohrálo derby v Děčíně.

BK Lions J. Hradec – MMCité Brno 91:67 (31:14, 54:27, 67:45). Sestavy a body: Melski 16, Robinson 14, Vošlajer 13, Autrey 13, White 10, Zuzák 10, Novák 5, Aušprunk 4, Šlechta 4, Stegbauer 2 – Krakovič 29, Prášil 15, Semerád 9, Marič 4, Šiška 4, Norwa 2, Müller 2, Kozina 2, Hrabovský, Dygrýn. Šestky: 20/17:26/19. Trojky: 8:2. Fauly: 27:22. 5OCH: 0:2 (33. Norwa, 38. Marič). Rozhodčí: Vondráček – Znamínko – Kec, 450 diváků.

BASKETBAL: Lvi se proti Brnu zhostili role favorita bez zaváháníZákladní pětka domácího celku donutila trenéra Brna Vladimira Paunoviče, aby si po 121 vteřinách vzal oddechový čas, protože si jeho tým nevěděl rady s aktivní obranou Lvů. Time-out přišel ve chvíli, kdy hosté prohrávali 2:10, přičemž o bodový příděl do jejich koše se rovnoměrně podělila celá začínající jindřichohradecká pětice. Po dvou bodech měli pěkně vyrovnaně na kontě Pavel Novák, Donald Robinson, Tomáš Vošlajer, Stanislav Zuzák i Brison White. Brněnská porada k ničemu nevedla, útok hostů byl nadále bezradný. Na elastickou jindřichohradeckou defenzívu nedokázal mnoho vymyslet. Prosadit se uměl pouze Jakub Krakovič, jenž dal za první čtvrtinu 8 bodů. Jemu zápas vyšel na jedničku. Při svém 195. startu v nejvyšší soutěži si udělal osobní střelecký rekord, a to se ještě docela trápil při šestkách (16/11). Nastřílel 29 bodů, měl 10 doskoků (4 útočné) a získal 9 faulů. Jen těsně mu unikl triple-double. Sám však na Lvy nestačil. Domácí nejen první čtvrtinu, ale i celý poločas zvládli BASKETBAL: Lvi se proti Brnu zhostili role favorita bez zaváháníbravurně. Hráli soustředěně, přičemž nezapomněli ani na diváky. Například spolupráce Whitea a Lamba Autreye s úspěšně zakončeným alley-oop už zaváněla exhibicí. Lvi poprvé vedli dvojciferným rozdílem v 6. minutě (19:8), dvaceti bodů rozdílu dosáhli po 12 minutách (34:14). Nejvýše vedli o devětadvacet (19. – 54:25). Hosté zkoušeli bránit zónově, ale hráli téměř bez doskoku. Odevzdaného srbského pivotmana Petara Mariče Vošlajer s Karlem Aušprunkem vymazali ze hřiště. Pokus o zónu navíc rozprášili čtyřmi trojkami během dvou minut Autrey (1x) a Adrian Melski (3x). Pro hosty byla siréna, která ukončila druhou čtvrtinu, vysvobozením. O přestávce se diváci bavili o tom, zda Lions konečně někomu dají stovku, k níž měli našlápnuto. Úvod druhé půle tomu docela nahrával, ve 23. minutě domácí tým vedl už o 32 bodů (63:31), ale pak se přizpůsobil hře hostů, kteří dokonce třetí periodu vyhráli 18:13. V posledním kvartálu už se hrál basketbal nahoru – dolů, výsledek byl jasný. S obranou si nikdo příliš hlavu nedělal. Domácí tým se místy utápěl v kudrlinkách. Například Vošlajer ve chvíli, kdy stál sám pod brněnským košem; a diváci čekali, že při smeči urve koš, se s míčem otočil a s úsměvem nahrál na perimetr překvapenému Lukáši Stegbauerovi. Lvům se soupeře zželelo a propustil ho bez trojciferného přídělu.

Radim Valcha (J. Hradec – sportovní ředitel): „Výborný první poločas, druhý pak byl slabší. Pozitivním faktem je zapojení všech hráčů sestavy, každý odehrál slušnou porci minut. Například Robinson byl na hřišti jen necelých devatenáct minut, během nichž stihnul čtrnáct bodů. Máme šest dvojciferných střelců, bodoval každý z hráčů. Nejlepším naším střelcem i hráčem byl Melski, jenž dal výborných šestnáct bodů. Opět jsme podali kvalitní týmový výkon, po kterém máme jubilejní desátou výhru.“