BASKETBAL: Lvi v Praze mocně dotahovali, ale vítězství mají Sovy

Zápas jednačtyřicátého kola Kooperativa NBL basketbalisté BK Lions J. Hradec nezvládli, když na hřišti v té době předposledního USK Praha podlehli 80:84. Promrhali tak možnost dostat se na sedmé místo tabulky před NH Ostrava. V sobotu 21. března je čeká další utkání, v němž budou v jindřichohradecké městské sportovní hale hostit od 18 hodin MMCité Brno.

USK Praha – BK Lions J. Hradec 84:80 (17:19, 46:35, 68:55). Sestavy a body: Feštr 25, Nikolič 23, Štěrba 13, Krusič 6, Mareš 6, Slavík 5, Grunt 4, Křivánek 2, Hájek, Svoboda – Fait 16, Robinson 16, White 14, Zuzák 14, Novák 6, Stegbauer 5, Vošlajer 5, Autrey 4, Hanuš, Melski. Šestky: 28/25:25/19. Trojky: 9:7. Fauly: 27:25. 5OCH: 3:0 (33. Krusič, 40. Mareš, 40. Grunt). Rozhodčí: Lukeš – Kučerová – Baloun.

BK Lions SliderAktivní obrana a rychlá hra v útoku zdobila v úvodu jindřichohradecké Lvy, kteří v první čtvrtině vedli až sedmibodovým rozdílem (6. – 13:6). Bohužel takto hrát nevydrželi po celou první čtvrtinu, i když ji nakonec vyhráli 19:17. Druhé dějství o výsledku rozhodlo, hosté náhle zcela vypadli z role. Nedokázali doskočit míč pod pražským ani svým košem, začali hrát individualisticky. Domácí Slovinec Mitja Nikolič si dělal, co chtěl. Za druhou periodu nastřílel 13 bodů. K tomu všemu se hosté nějak znelíbili triu sudích, které proti nim otočilo několik výroků. Fauly na Pavla Nováka byly odpískány obráceně, Stanislavu Zuzákovi byla přisouzena třetí osobní chyba za to, že před ním Michal Mareš uklouzl. Lvi sotva udrželi nervy na uzdě, přesto Lamb Autrey a kouč Karel Forejt inkasovali technické chyby. V poločasu Lions prohrávali rozdílem 11 bodů, i když v průběhu druhého kvartálu měli až šestnáctibodovou ztrátu (18. – 28:44, 20. – 30:46). V závěru první půle se střelecky chytil Dalibor Fait, jenž je J. Hradci zapůjčen právě z USK Praha. Písecká Sršeň držela spolu s Donaldem Robinsonem Lvy nad vodou po obrátce, kdy se na palubovku vrátili i pivotmani Zuzák a Tomáš Vošlajer, kteří seděli dlouho na lavičce se třemi fauly. Do posledního kvartálu vstupovali Jihočeši s třináctibodovým mankem a chutí utkání zvrátit. Díky košům Brisona Whitea, Lukáše Stegbauera a skvělé celoplošné obraně se několikrát Lvi dotáhli k Sovám velmi blízko (36. – 67:71, 38. – 72:74, 40. – 73:75). Pokaždé, když k obratu chyběl krůček, se něco nepovedlo. Například neproměnit šestky, nedat koš z jasné pozice. Bohužel úplný závěr do své režie zase vzali sudí, kteří neuznali smečovaný koš Whitea, jemuž aplaudovala celá hala. Pak stejnému hráči odpískali nesportovní chybu za to, že zakopl… Prohra na Folimance může Lvy mrzet o to více, že devátý Kolín v 41. kole doma vyhrál nad Děčínem.

David Musil (J. Hradec – asistent trenéra): „Domácí tým hrál chytře, my jsme měli problémy s bráněním hry jeden na jednoho. Zápas vyhrál šťastnější tým, i když po celý průběh vedl. Musíme se dívat dopředu, chceme do play-off, teď hrajeme dvakrát doma. Zápasy proti Brnu a Ostravě doufám, že zvládneme.“