3.4 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

BK Lions: Prvním novým hráčem je Stanislav Zuzák!

Off-season je v plném proudu a Lions získali první posilu, smlouvu v našem klubu podepsal Standa Zuzák

Představme si našeho nového hráče. 205 cm, 107 kg, ročník narození 1980. To jsou základní informace o Standovi. Náš nový hráč strávil uplynulých 6 let v dresu našeho soupeře z Kolína, kde patřil mezi důležité články Medvědů. Je také absolventem University of Irvine, která je účastníkem prestižní divize I NCAA. Standa však také má zkušenosti z Evropy, působil na Kypru a v Maďarsku.  V právě skončené sezóně byly jeho statistiky velice dobré – 8,3 bodů a 4,3 doskoků za necelých 22 minut, průměrně strávených na hřišti. Do týmu přichází výborný střelec a především zkušený podkošový hráč.

BK Lions: Prvním novým hráčem je Stanislav Zuzák!„Se Standou jsme jednali již delší dobu a jsme velmi rádi, že si pro novou sezónu vybral právě náš tým. O jeho kvalitách netřeba diskutovat, Standa dlouhodobě předvádí velmi dobré výkony a pozitivem jsou i jeho zkušenosti, díky kterým může našemu mladému týmu výrazně pomoci.“ poznamenal k nové akvizici sportovní ředitel Radim Valcha.

A co nám o sobě prozradil sám hráč?

Stando, po 6 letech strávených v Kolíně, měníš dres a stáváš se jindřichohradeckým Lvem. Jak dlouho probíhala jednání a co bylo hlavním důvodem tvé volby?

Mezi začátkem jednání a konečným rozhodnutím uběhlo několik týdnů. Ale od první osobní schůzky mezi mnou, trenérem a generálním manažerem to už trvalo jen něco přes týden než padlo konečné rozhodnutí. Co se týče samotných jednání, ta nijak složitá nebyla. Podmínky byly v podstatě jasné od samého začátku a pak už se jen dolaďovala smlouva. Já jsem ještě čekal na postoj Kolína, ale ten se, údajně z důvodu, že ještě nemá připravený konečný rozpočet pro příští sezonu, jasně nevyjádřil. Bylo mi ale řečeno, že by se pro příští sezonu také pravděpodobně změnila moje role v týmu a zhoršily se podmínky smlouvy – a já jsem si to takto prostě nepředstavoval. Ani se mi nechtělo dlouho oddalovat rozhodnutí ohledně mého dalšího působiště, takže jsem to celé zkrátil a rozhodl se pro Jindřichův Hradec. Velkou roli hrál samozřejmě také zájem ze strany vedení a trenéra Lions o to, abych v Jindřichově Hradci působil a také rychlost jednání. Přeci jen jsem byl v Kolíně od roku 2009 a to je opravdu dlouhá doba, třeba mi změna prospěje 🙂

Jak se těšíš do našeho města, na náš tým? Není tajemstvím, že nedaleko JH máš chalupu, jezdíš na jih často?

Do J. Hradce se těším, město se mi líbí a docela dobře to tu v okolí znám. Baráček mám v Žirovnici asi 20 km od J. Hradce a jezdím tam v podstatě od narození. Poprvé jsem tam byl když mi byly myslím tři měsíce :). Trávil jsem tam v dětství každé prázdniny. V posledních letech jsem začal s celkovou rekonstrukcí, takže je to spousta práce, ale během sezony jsem se do Žirovnice samozřejmě tak často nedostal. Teď tam však budu moci být mnohem více.

Co nám o sobě prozradíš? Jaký jsi typ hráče, jaké jsou tvé silné a slabé stránky?

Silné a slabé stránky moc komentovat nebudu – od každého řeknu jednu věc – myslím si, že jsem docela dobrý střelec. A nejsem skokan – neuvidíte mě smečovat. Jestli v zápase zasmečuju, odpalte ohňostroje 😀

Znáš osobně nějaké členy našeho týmu?

Podle mých informací má zatím smlouvu na příští sezonu jen několik hráčů. Tyhle kluky znám samozřejmě od vidění ze hřiště, ale s žádným z nich jsem v jednom týmu nehrál, takže nás čeká nějaké to seznamování a sehráváni. Trenéra znám už hodně dlouho, kdysi, ještě než jsem odešel na univerzitu do USA, jsme proti sobě s Karlem Forejtem hráli v lize. No a s Davidem Musilem jsem hrál dokonce ligu v jednom týmu v Ústí nad Labem.

Jaké cíle jsi si stanovil před novým angažmá a jaké cíle by si měl tým stanovit pro novou sezónu?

Cíl pro mě osobně a pro tým je podle mě společný – hrát na maximum našich možností v každém utkání a pomoci týmu k postupu do play-off.

Jak na tebe působí atmosféra v naší sportovní hale, co bys vzkázal fanouškům?

Z toho co jsem tady zažil, tak atmosféra je opravdu velmi dobrá, na utkání chodí hodně diváků, občas je to v hledišti při povzbuzování i divočejší a pokud se to nestrhne k osobním urážkám hráčů nebo trenérů, tak to bude super :). A co bych vzkázal fanouškům? Ať chodí fandit v co největším počtu, ať se chodí na basket bavit a že pro play-off uděláme co bude v našich silách. A ať jsou shovívaví, nejsme nadlidi a chyby neděláme schválně. Kdybychom chyby vůbec nedělali a byli ve všem perfektní, tak by nám ani NBA nestačila :).

Radim Valcha – BK Lions

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L