-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Roman Pišný

BOX – Senzační výhra Třeboně v baště českého boxu (Roman Pišný)

boxing trebon

V sezóně 2012/2013 boxovalo družstvo SK Boxing TSM Třeboň v moravské polovině I. ligy a coby nováček soutěž vyhrálo, pro sezónu 2013/2014 bylo přeřazeno do české skupiny, která je jistě výkonnostně náročnější. Po třech kolech jsou třeboňští boxeři i v čele I. ligy – divize Čechy.

V třetím kole rohovníci od Světa byli tvůrci senzačního výsledku v Mekce českého potažmo československého boxu, v Ústí nad Labem. „Nenastoupili jsme v kompletní sestavě. Domácí sice také nebyli všichni, ale náš kádr byl oslaben citelněji,“ uvedl šéf třeboňského boxu Miroslav Foral. Hostům chyběli nemocní Patrik Jiráček (do 69 kg) a Oskar Lakomý v polotěžké váze. Necestoval ani Tomáš Dubský (do 75 kg), jehož k zápasu nepustily problémy se zaměstnavatelem v Německu. „Místo Jiráčka a Dubského jsme postavili naše dvojky, za Lakomého jsme náhradu neměli,“ popsal zrod hostující sestavy Foral. Třeboni nahrál do noty fakt, že domácí tým v kategorii do 81 kg také neměl boxera, takže se tato váha anulovala a počítaly se pouze výsledky sedmi zápasů. Z toho v bantamové brali hosté body zadarmo, neboť proti Petru Rozboudovi soupeř nenastoupil. Trenérem Ústí je reprezentační kouč Miroslav Vrba, spolu s ním tamní oddíl vede prezident ČBA Svatopluk Žáček. Oba byli rozčarováni z výsledku zápasu. „Celá generalita nebyla schopna slov, když ještě v minulé sezóně extraligový tým byl doma bit od vesnických chasníků,“ smál se Foral.

SKP Sever Ústí n./L. – SKB TSM Třeboň 6:8

Do 56 kg: hostující Petr Rozboud vyhrál bez boje – 0:2.

Do 60 kg: Erik Agateljan vs. Vít Stehlík na body – 2:2.

Do 64 kg: v předchozím kole třeboňský junior Tomáš Bartůněk porazil předloňského kladenského mistra ČR Jana Korce, tentokrát si v nejhezčím mači dne poradil i s úřadujícím českým šampiónem Petrem Masorčičem! – 2:4.

Do 69 kg: náhradník Miloš Bartl získal pro hosty cenné vítězství proti Vojtěchu Venzimu – 2:6.

Do 75 kg: Filip Papežík prohrál s Davidem Žoltákem na body – 4:6.

Do 91 kg: ústecký Radek Krejčí ze Sokolova je vyhlášeným bijcem, jenž boxuje v Německu, ale Adam Kolařík se jej nezalekl. Z obrovské bitvy vyšel jako vítěz a pro Třeboň získal rozhodující body – 4:8.

Nad 91 kg: trenér týmu z lázeňského města Foral nenechal Víta Růžičku boxovat. „Už jsme nemohli prohrát, takže jsem po prvních výměnách vhodil do ringu ručník,“ ušetřil kouč svého s teplotou nastoupivšího svěřence od vyčerpávajícího boje. Vzdáním tedy vyhrál Rudolf Helešic – 6:8.

Foto: archiv SK Boxing Třeboň

Průběžná tabulka

1. Třeboň 2 1 0 28 : 18 5
2. Děčín 2 0 0 22 : 10 4
3. Plzeň B 1 0 0 16 : 0 2
4. Ústí n./L. 1 0 2 22 : 24 2
5. Kladno 0 1 1 12 : 20 1
6. Most 0 0 1 6 : 10 0
7. Č. Kamenice 0 0 2 4 : 28 0

Roman Pišný

více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L