5.2 C
Jindřichův Hradec
30.03. 2023
Články

Dobře zhotovené brýle, prevence mnohých problémů

Brýle, neboli přesněji korekční pomůcka, již neznamená pouze vylepšení vidění do blízka nebo do dálky. Dnešní standarty pro vidění zahrnují mnohem širší pojetí pohledu na správnou korekci. Důležitou součástí správného měření zraku je pečlivá anamnéza, čili zjištění v jakých situacích brýle pacient bude používat, jaké jsou jeho pracovní návyky, kolik času tráví řízením auta, případně kancelářskou prací. V dnešní době je možné z širokého sortimentu korekčních čoček opravdu ,,ušít každému brýle na míru“.

Dobře zhotovené brýle, prevence mnohých problémůNež se dostaneme k samotnému výběru brýlí je důležité perfektní korekce. A nejen každého oka zvlášť, ale prakticky nejdůležitější část korekce nastává při pohledu obou očí při tzv. binokulárním vyvážení. Pokud se nedostane dobrého vyvážení obou očí, je již prokázané, že se mění postavení hlavy a tudíž celého těla, což může vést k nesprávnému držení těla a z toho vyplývají problémy, jako bolesti hlavy, krční páteře, zad, případně i kyčlů. Studie provedená ve spolupráci s fyzioterapeuty dokázala, že spatné vyvážení o 0,5 dioptrie znamená stranové zatížení chodidla jedné nohy o 3 kg oproti předešlé situaci .

Ne každé pracoviště disponuje takovou technologií, aby bylo možné dojít ke správnému binokulárnímu vyvážení. V optik Žabková jsme vybaveni speciálním 3D měřením zraku, díky kterému jsme schopni nejpřesnějšího možného měření.

Na podzim jsme si pro Vás připravili oblíbenou akci na multifokální brýlové čočky.

Mgr. Pavel Maršík (na snímku), optometrista optiky Žabková v Panské ulici v J. Hradci


OPTIK Žabková

Nejnovější články

Salonek u slunečnice | masáže

Miloslav L

AR SERVIS hledá Pracovníka příjmu

Miloslav L

Daniel Paťha Tennis Academy – DPTA

Miloslav L