15.7 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Objektivem Lukáše Šamala

Fotil Lukáš: Zimní Radouňská hobbyrallye

Letošní zima přeje zimním radovánkám, a tak se i motorističtí nadšenci mohou radovat z ideálních podmínek pro jízdu bokem na sněhu a ledu. V sobotu 14. ledna se takových nadšenců v Okrouhlé Radouni sešlo 62, kteří porovnali své řidičské umění ve čtyřech průjezdech okruhovou rychlostní zkouškou.

Ve startovní listině se sešlo několik zvučných jmen z českého rallyesportu, které doplnili domácí matadoři. Závodilo se na všem co má 4 kola. Od speciálů Mitsubishi Lancer, přes sériová Subaru, různé koncernové vozy s předním náhonem i 4×4 až po autocrossové speciály. Našlo se i několik klasických uloženek, které čekaly na svou příležitost někde pod stromy za autodílnou a byly narychlo oživeny těsně před konáním závodu. Na nedostatek sněhu si soutěžící i diváci rozhodně nemohli stěžovat. V průběhu z jedné RZ dokonce přišla nefalšovaná vánice, která ztížila už tak náročnou trať závodu.

Foto: Lukáš Šamal

Absolutním vítězem klání se stal Jiří Pánek na Mitsubishi Lancer. O 7 vteřin zpět byl Jurach na identickém voze. Pro 3 místo si dojel Denis Novák se Škodou Octavia. Absolutní pořadí se shodovalo s prvními 3 místy ve třídě speciálů, které mohly být jako jediná vozidla opatřeny pneumatiky s hřeby.

Třídu 4×4 vyhrál stálý účastník Daniel Voneš se Subaru Impreza před Ondřejem Kohoutem na Skodě Octavii. Třetí skončil po zaváhání ve třetí RZ Jíří Káňa s Mitsubishi Lancer. Vozidla nad 1400ccm ovládly vozy Mitsubishi Colt. Zvítězil Martin Přeslička před Filipem Smejkalem. O pouhé 3 vteřiny skončil třetí Miroslav Janota, který tak dovezl na bedně jediný „zadohrab“, který dokončil soutěž. Objemově nejslabší třída do 1400ccm byla velice kvalitně obsazena lokálními matadory. Třídu vyhrál Stanislav Kolář z Kamenice nad Lipou na VW Polo, druhý byl o necelé 4 vteřiny Tomáš Malík na Škodě Felicia a třetí skončil známý spolujezdec Petr Vilímek na Fordu Escort. Tato trojice obsadila 4. až 6. příčku absolutního pořadí a získala skalp mnoha výkonnějších vozů včetně několika vozů s pohonem 4×4. Výkon zkrátka není vše. I zde platí, že i s malým kašpárkem lze zahrát velké divadlo.

Kategorii Junior vyhrál Petr Dlouhý před Tomášem Štuksou, který přišel o vítězství až v poslední RZ. Lucie Chadzopulos byla jedinou ženou na startu, která se ale velice hezky popasovala s náročnou tratí a celkově obsadila krásné 35. místo se svou Suzuki Swift. Hlavním cílem akce bylo kromě jízdy na čas, hlavně pobavení se na zcela bezpečné trati. Diváci si užili mnoha výletů mimo trať, bláznivých průjezdů ale i svařáku a klobás z místního stánku.Foto: Lukáš Šamal
www.lukassamal.cz

letacek lukas samal

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L