HÁZENÁ: Kateřina Krupicová nastřílela ve Zlíně tucet branek (Roman Pišný)

Dohrávaný interligový duel házenkářkám TJ Házená J. Hradec ve Zlíně nevyšel, podlehly v něm patnáctigólovým rozdílem. Důležitější zápas mají ovšem před sebou, protože v 21. kole je čeká jihočeské derby v Písku. Potřebují tam bodovat, aby se v konečném hodnocení nepropadly až na úplné dno. Zápas u Otavy absolvují v sobotu 5. dubna (18 hodin).

tj hazenaHC Zlín – TJ Házená J. Hradec 36:21 (17:12). Branky: Kamenářová 6/2, Očadlíková 5, Tóthová 5/1, Hradilová 4, Nudniová 4, Handlová 4, Budayová 2, Nygrýnová 2, Marčíková 2, K. Vlková 1, Brandová 1 – Krupicová 12/2, Markesová 4, Kylarová 2, M. Vlková 2/1, Kočová 1. Sedmičky: 4/3:4/3. Vyloučení: 4:4. Žluté karty: 3:1. Rozhodčí: Bubeníček – Kosmák, 221 diváků. Nadále bez zraněné Barbory Eliášové odehrála jindřichohradecká TJ Házená zápas 20. kola WHIL interligy ve Zlíně. Naopak domácí celek se po delší době sešel zcela kompletní, když se vrátily rekonvalescentky Michaela Budayová a Šárka Pospíšilová. Hlavně účast druhé zmiňované byla ve zlínské defenzívě hodně znát. Jihočešky v zápase ani jedinkrát nevedly. První gól dostaly ve druhé minutě od Andrey Očadlíkové, jíž náramně vyšel první poločas. Poté jindřichohradecké družstvo stačilo srovnat na 1:1, ale to bylo naposled, kdy Zlín nevedl. Postupně TJ Házená ztrácela: 8. min. – 1:4, 9. – 2:6, 16. – 3:8 (oddechový čas J. Hradce). Po time-outu hostujícího kouče Karla Petržaly se jihočeská hra uklidnila, díky střelecké chuti Kateřiny Krupicové a několika předáním míče pivotmance Janě Markesové se náskok domácího celku nenavyšoval. Na začátku poslední minuty prohrávaly jindřichohradecké házenkářky 12:15 a mohly litovat, že si v závěrečných vteřinách ještě nechaly vstřelit dva góly. Téměř po celé utkání zlínský celek experimentoval, zkoušel herní variantu se sedmou hráčkou v poli, takzvanou power-play. Moderní prvek se domácímu družstvu vyplácel, převahu měl Zlín v ofenzívě velikou. I když přišly i momenty, kdy svěřenkyně trenéra Petera Sabadky míč ztratily, pak přicházela přesná zakončení Krupicové přes celé hřiště. Po změně stran se J. Hradec čtvrthodinu držel (44. – 17:22) v pětigólovém odstupu, ale potom jeho hráčkám došly síly. Závěr se změnil v domácí exhibici. V posledních patnácti minutách Zlín dal 14 branek a inkasoval pouze čtyři.

Zlín: Túrociová, Černá – Kamenářová, Očadlíková, Tóthová, Nudniová, Handlová, Hradilová, Budayová, Nygrýnová, Marčíková, Brandová, K. Vlková, Pospíšilová, Sobieská, Dufková.

J. Hradec: Michalová, Davidová – Kylarová, Prokešová, Kohoutová, Matoušková, Kočová, Markesová, Voldánová, Bílková, Krupicová, Maryšková, Zahradníková.