HÁZENÁ – Olomouci jindřichohradecké házenkářky třikrát podlehly (Roman Pišný)

V nejkratším možném čase prohrály házenkářky TJ Házená J. Hradec záchranářskou sérii o 5. až 8. místo v české části interligy se Zorou Olomouc. Po dvou porážkách na Hané podlehly favoritovi doma o devět gólů a nyní je před nimi boj o 7. místo a tím pádem o udržení. V sérii na tři vítězství se utkají s HC Veselí nad Moravou. Úvodní dva zápasy odehrají na půdě soupeře.

tj hazenaTJ Házená J. Hradec – DHK Zora Olomouc 23:32 (12:17). Branky: Krupicová 9/4, Eliášová 4, Maryšková 3, Neidrová 2, Zahradníková 1, Jonová 1, Voldánová 1, Markesová 1, Kohoutová 1 – Růžičková 8/4, Salčáková 5, Salašová 4, Severová 3, Samcová 2, Sovová 2, Berová 2, Dostálová 2, Žďánská 1, Kalová 1, Huráňová 1, Kubáčková 1. Sedmičky: 5/4:4/4. Vyloučení: 3:4. Žluté karty: 2:3. Rozhodčí: Brůna – Halada, 360 diváků. Konečný stav série: 0:3 (17:22, 10:29, 23:32).

Téměř čtyři stovky diváků byly zvědavé hlavně na návrat legend jindřichohradecké ženské házené, Věry Neidrové a Karolíny Urbanové, které se rozhodly vrátit do nejvyšší soutěže po čtyřleté pauze. Jejich výkon byl pro jihočeské družstvo přínosný. Potěšil i start Barbory Eliášové, jež už je jakžtakž zdravotně v pořádku, aby se zapojila do bojů o uhájení interligové příslušnosti. Po velmi dlouhé odmlce se před domácí publikum postavila do branky také Klára Melichová. Chyběla naopak Jitka Matoušková. Úvod utkání byl neurovnaný, oba celky dělaly zbrklé chyby. V útoku ztrácely míče, nervozita především z domácích házenkářek doslova čišela, což byla škoda, neboť Hanačkám první poločas příliš nesedl. Praly se hlavně s nepřesným zakončením, velmi solidně jim čelila v jindřichohradecké brance Šárka Michalová, která střídala Melichovou po čtvrthodině za stavu 4:9. Olomouc v prvním poločasu vedla nejvíce o pět gólů. Avšak když ve 26. minutě proměnila sedmičku Kateřina Krupicová, tak TJ Házená prohrávala 11:14. Do přestávky ovšem favorit dokázal rozdíl opět navýšit. Nutno podotknout, že náskok hostí v polovině utkání byl až příliš velký, neodpovídal dění na hřišti. Po obrátce Zora zpřísnila svoji vytaženou obranu, to na domácí celek platilo. Sice nejdříve snížil na 14:17 a 15:18, ale poté za osm minut dostal 7 gólů. Kontrovat dokázal jediným (44. min. – 16:25), takže olomoucký tým získal devítibrankový náskok, při němž zůstalo až do závěrečného klaksonu.

J. Hradec: Melichová, Davidová, Michalová – Vlková, Prokešová, Kohoutová, Kočová, Eliášová, Markesová, Voldánová, Jonová, Urbanová, Krupicová, Maryšková, Neidrová, Zahradníková.

Olomouc: Dederlová, Rašková – Růžičková, Sovová, Berová, Samcová, Dostálová, Severová, Kubáčková, Salašová, Huráňová, Kalová, Žďánská, Salčáková.