HÁZENÁ – Prohru s Veselím zavinilo deset minut v prvním poločase

Posílený tým Veselí nad Moravou by měl v WHIL interligové soutěži ročníku 2013/2014 patřit k adeptům na nejvyšší posty. V pátém kole ovšem v J. Hradci nic moc nepředvedl, i když nakonec těsně vyhrál. V naprosto vyrovnaném utkání, které bylo provázeno z obou stran velkým množstvím technických chyb, nezvítězilo lepší, nýbrž šťastnější družstvo.

WHIL - Women's Handball International League

TJ Házená J. Hradec – HC Britterm Veselí n./Mor. 22:24 (9:13). Branky: Kohoutová 7, Eliášová 6, Matoušková 3, Markesová 2, Jonová 2, Krupicová 2/1 – Chrenková 6, Bačíková 5, Tomečková 4, Hvosťalová 3, Fleková 2, Jandásková 2, Viňjatynská 2. Sedmičky: 2/1:0. Vyloučení: 0:2. Žluté karty: 2:3. Rozhodčí: Novák – Hanák, 200 diváků. O motivaci v zápase proti „Panenkám“ z Veselí mají jindřichohradecké házenkářky posledním rokem postaráno. Moravský celek totiž koučuje René Kumpán, ještě loni lodivod Jihočešek, které vždy touží jeho tým pokořit. Tentokrát J. Hradec nebyl daleko od úspěchu. Domácí tým nastoupil bez brankářky Šárky Michalové a nadále i bez křídla Elišky Horečkové a spojky Lucie Zbožínkové. Posledně zmiňovaná by se do sestavy mohla vrátit již v příštím kole, kdy TJ Házená jede do Olomouce (sobota 12. října v 17:30 hod.). Proti Veselí se dvěma góly Jitky Matouškové dostal v úvodu J. Hradec do vedení 2:1, pak ještě na začátku 9. minuty Barbora Eliášová srovnala na 3:3. Bohužel to bylo naposledy, kdy hostující hráčky nebyly v náskoku. Ten do 19. minuty narostl až na pětigólový (4:9), což donutilo domácího kouče Karla Petržalu, aby si vzal oddechový čas. Teprve po něm se nápor hostí zastavil. Avšak právě desetiminutovka v polovině prvního poločasu, jíž jihočeský celek prohrál 1:6, rozhodla o výsledku. Po první půli domácí družstvo prohrávalo o čtyři góly, přičemž tato ztráta byla dlouho konstantní i po obrátce. J. Hradec se podvakrát dostal na rozdíl dvou branek, a to ve 43. minutě (15:17) a o 11 minut později (19:21) po trefách Eliášové. Jenže pokaždé, když už se zdálo, že by se házenkářky z jihu Čech mohly dotáhnout, tak přišla nějaká nepříjemnost z jejich strany. Buďto z ukvapenosti ztratily míč, smolně trefily brankovou konstrukci, nebo neproměnily sedmičku. Veselí držely nahoře hlavně všechny nové akvizice, vždyť Romana Chrenková z Poruby, Katarina Hvosťalová a Martina Bačíková (obě Michalovce) dohromady daly 14 gólů. Přesto Kumpánův tým měl s domácími bojovnicemi v závěru problém. Nejprve Andrea Jonová v 59. min. snížila na 21:23 a 35 vteřin před koncem Zuzana Kohoutová dala na 22:23. Situaci ovšem Britterm i díky trenérově time-outu zvládl.

J. Hradec: Melichová, Davidová – Vlková, Kohoutová, Maryšková, Matoušková, Kočová, Eliášová, Markesová, Voldánová, Jonová, Zahradníková, Bílková, Krupicová.

Veselí: Nejezchlebová, Zvoničová – Slováková, Chrenková, Fleková, Bačíková, Jandásková, Tomečková, Vinklárková, Jagošová, Viňjatynská, Hvosťálová.