-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Horké počasí zve k vodě. Kde se vykoupat?

Bazén a aquapark Jindřichův HradecPředpoveď na nadcházející víkend je jasná – slunce s pár obláčky a třicet stupňů. Přinášíme proto dvě pozvánky na klasické koupání v Hradci, tedy tam, kam můžete během chvilky dorazit pěšky.

Aquapark a plavecký bazén

Aquapark na sídlišti Vajgar nabízí návštěvníkům spoustu zábavy – například rekreační bazén s vodní plochou o výměře zhruba 700 metrů čtverečních a dalšími vodními atrakcem (protiproudem, vodním hřibem, perličkovými tryskami a tobogánem). Nezapomíná se samozřejmě ani na ty nejmenší – těm je určený dětský bazén s plochou 120 metrů čtverečních. V areálu venkovního koupaliště nechybí hřiště pro plážový volejbal, převlékárny, sociální zařízení a kiosky s rychlým občerstvením.

Otevírací doba aquaparku: Denně od 10 do 20 hodin vyjma pátku, kdy je otevřeno pouze do 19 hodin.

Informace o vstupném naleznete zde.

plovárnaMěstská plovárna

Historie městské plovárny sahá až do roku 1843. V současné době jsou na plovárně u rybníka Vajgar v Denisově ulici k dispozici sprchy s upravenou vodou, hřiště, tobogán a kiosek s občerstvením. V případě plovárny – která mimochodem přes letní sezonu nabízí bohatý kulturní program – je nutné počítat s tím, že kvalita vody ne vždycky umožňuje koupání v rybníku. V takovém případě je ovšem možné si zapůjčit loďku a podniknout romantickou vyjížďku po Vajgaru – a třeba dokonce objevit tajemství vajgarského Karolínina ostrůvku.

Více informací o plovárně můžete sledovat na facebooku pod názvem Plovárna Jindřichův Hradec.

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L