Hradečtí Lvi se udrželi v nejvyšší soutěži

Lvi hodili za hlavu naprosto zpackaný domácí zápas a především chtěli ukázat, že basketbal umí! Výsledkem je jasná výhra!

basketbalJako den a noc, tak by se daly charakterizovat 2 barážové zápasy. V prvním jsme nesplnili naprosto žádný předzápasový pokyn a “odměnou” byla výhra soupeře, především však zasloužený pískot našich fanoušků.

To však nikdo z aktérů nechtěl znova dopustit. Zvlášť, když jsme měli v královehradecké hale téměř domácí prostředí a možná i 100 lvích fanoušků nechtělo dopustit blamáž.

Hned od prvních vteřin jsme dokazovali, že dnes se bude hrát podle našich not. Rychlé body přidal Vošlajer a Wright. Za soupeře sice kontroval 5 body Kiršbaum, naše hráče to však nerozhodilo a předváděli výborný obranný výkon. Soupeř se na každý koš nadřel a důležitý byl i fakt, že jsme od začátku eliminovali a naháněli mozek hry Sokolů Tomáše Macelu, v prvním zápase Peter Majerík byl výborně zdvojovaný. Jen vlastními chybami jsme se připravili o vyšší náskok, i tak bylo 7 bodů z prvního zápasu zlikvidované.

Ve druhé kvartě však náš náskok po 4 minutách příliš nenarostl. Hradec sympaticky bojoval, na naší straně však rozjel svou galashow Cam Wright, který 6 body poprvé posunul rozdíl na dvouciferný. Kiršbaum sice jako správný kapitán bojoval, další body Zuzáka, Cama Wrighta a dnes nekompromisně hrajícího Vošlajera znamenaly první trhák – 33:17 po 5 minutách. Naši hráči však nechtěli připustit jakékoliv komplikace a za další 2 minuty to bylo již o 20! Pak jsme si však vybrali krátkou slabší chvilku a Hradec Králové se do poločasu dotáhl na 17 bodů.

Byla před námi naše “oblíbená” 3. kvarta a opět to nevypadalo dobře. Soupeř trefil 2 trojky a najednou to bylo o 11. Standa Zuzák však odpověděl trestnými hody, Cam Wright pokračoval ve své kanonádě z prvního poločasu a když trefil trojku Tom Šustek, vedli jsme opět o 18 bodů a trenér domácích okamžitě reagoval timeoutem. Náš tlak však nezastavil, celoplošnou agresivní obranou jsme naháněli soupeře jako lovnou zvěř, v útoku se naopak chytnul Jirka Šoula a po dalším trojkovém projektilu jsme vedli o 21 bodů! Trojkařem je však i náš kapitán, a když Standa trefil další trojku, 5 minut před koncem jsme vedli o 22 bodů! Do konce čtvrtiny se skóre již moc nepohlo a my tak byli velice blízko.

Jestli domácí doufali, že se jim podaří obdobný zvrat jako v prvním zápase, tak je první minuta dostala zpět na zem. Jirka Šoula a Standa Zuzák přidali rychlé 4 body a především nadále drtili soupeře v obraně. Standa přidal další 4 body po výborných asistencích Toma Šustka a na tabuli svítilo skóre 72:47! Ani další timeout trenéra Peterky nepomohl, rychlonohý Wright přidal další body a domácí byli na ručník. Až opět Kiršbaum trestnými hody a trojkou do té doby neviditelný Faifr vrátili skóre pod 18 bodů. Cam Wright však nepřipustil žádné drama, přidal dalších 6 bodů a my tak 3 minuty před koncem mohli začínat slavit – 80:52. Na konci zápasu se dostali na hřiště i mladí hráči, své první minuty si zapsal náš mladík Štěpán Borovka, zahrál si i Vojta Novák.

Sice jsme si to v prvním zápase zkomplikovali, možná to bylo přílišnou nervozitou, kdo ví. Dnes jsme však ukázali, kdo do ligy patří – a to nejen z herního hlediska. 100 hlučných jindřichohradeckých diváků na venkovní palubovce, to se v lize jen tak nevidí. Vytvořili nám domácí prostředí a hnali nás každou vteřinu do boje!

Děkujeme však i za podporu domácího hlediště, kdy nás v prvním zápase hnala za výhrou plná hala! Škoda, že jsme se na domácí palubovce neodvděčili lepším výkonem. Ve druhém zápase jsme však ukázali, že basketbal hrát umíme. Cíl jsme splnili a na KNBL budou moci jindřichohradečtí diváci chodit i další sezónu!

Sportovně musíme poděkovat i našemu soupeři. Hradec Králové odehrál 2 velmi dobré a bojovné zápasy a ani na minutu zápasy nevypustil. Ukázali, že mají dobrý tým, který jistě může přemýšlet o nejvyšší soutěži. Zvláštní absolutorium pak patří Tomáši Macelovi – jeho gentlemenské gesto v prvním zápase, kdy se v pro HK těžkou chvíli přiznal k teči míče, to dokáže udělat pouze velký hráč!

Sokol Hradec Králové – LIONS Jindřichův Hradec 61:90 (11:19, 27:44, 47:66)

Kiršbaum 16, Švandrlík 11, Šírek a Mahler 7, Macela 5, Majerík a Bahník 4, Faifr 3, Šindelář a Žaba 2 – Wright 30 (7 doskoků, 3 asistence a 3 získané míče), Zuzák 17 (6 doskoků, 5 asistencí), Šoula 16 (6 asistencí), Vošlajer 12 (5 doskoků), Šustek 6 (5 asistencí), Novák J. 4, Stegbauer 3

Trojky: 8 – 7

TH: 19/13 – 9/7

Doskoky: 42 – 34

Asistence: 13 – 26

Ztráty: 19 – 12

Zdroj: BK Lions