Aktuálně

Jindřichohradecký Olymp se chystá na novou sezónu v 1. lize

Jindřichohradecký Olymp, historicky druhý nejúspěšnější klub v okrese (po Boře Bombers), vstoupí letos do své 19. sezóny. První tým mužů nastupuje do sezóny,která bude po dvou letech, které byly stráveny v Extralize, opět prvoligová. Jaké jsou očekávání a vyhlídky týmu ze sídliště Hvězdárna pohovořil Martin Marko – PR klubu.

Předchozí sezona

PROFIL KLUBU - TJ HBC Olymp Jindřichův hradecSestup z nejvyšší hokejbalové soutěže nelze nijak hodnotit pozitivně, je to pro všechny velké zklamání, ale na druhou stranu klub nebyl pro dlouhodobou účast připraven. Jak se ukázalo, tak především hráčskou základnu potřebuje tým pro extraligu konsolidovanou a stálou a to se nám stalo osudným.

Loňská sezona, naše druhá a poslední extraligová, skončila velmi brzo. Od druhé poloviny března byl A-tým bez herní zátěže a poté, co se nepodařilo B-týmu probojovat do play-off krajské hokejové ligy, jsme všichni vyhlíželi netrpělivě Městskou ligu. Tradiční třítýdenní turnaj začal druhý víkend v červnu. Hlad Olympu po hokejbalu se ukázal jeho dvěma týmy na prvních dvou místech (1. místo Sunirbmag, 2. místo ASD Olymp – odkaz ZDE).

 

Příprava

Letní příprava začala na začátku července, ve které se v rámci možností trénovala vytrvalost a hrály sportovní hry. Většina týmu však trénovala individuálně. Na hřiště se tým přesunul koncem měsíce, aby se hráči stačili připravit na turnaj Českého poháru.

Ten se konal 10. 8. a v rámci konání jsme se postupně setkali s celky Vlašimi (0:3), Kladna (3:5) a Kovo Praha (5:2). Turnaj ukázal, že je potřeba určité aspekty naší hry natrénovat, ale zápas s Kovem, našim prvním soupeřem v nové sezóně, vyzněl pozitivně. Prosadil se v loňské sezóně ještě mladší dorostenec David Mátl, na jehož výkony se v první lize budeme těšit.

Poměrně dlouhou pauzu do 31. 8. vyplnili hráči tréninky na hřišti, které probíhaly třikrát týdně a o víkendech účastmi na různých turnajích (např. Nové Strašecí a Suchdol n. L.).

Změny v kádru

PROFIL KLUBU - TJ HBC Olymp Jindřichův hradecDo nové sezóny budeme počítat s těmito hráči: brankáři: Jan Janák, Josef Filip, Marek Mátl

obránci: Ivan Adam, Martin Hunal, Petr Kiss, Bronislav Mátl, Tomáš Vácha, Daniel Gregor, Vít Štěch, Pavel Hembera

útočníci: Martin Marko, Martin Čapek, Milan Majerik, Jiří Plášil, Ivan Škarda, Marek Miláček, Martin Landkammer (C), Jan Šramhauser, Martin Klimeš, Tomáš Halabud, Jaroslav Matějka a Radek Madar (Michael Louša, David Bušta)

dlouhodobě zranění: Petr Dalík, Jan Jann.

Rádi bychom nastupovali v kompletních třech formacích a rádi bychom postupně zapojovali do sestavy i mladé hráče.

 

Plány pro nadcházející sezonu

Jak již bylo řečeno, první zápas odehrajeme v Praze v sobotu 31. 8. proti týmu TJ Kovo Praha a den poté proti HBC Hostivař. Na domácím hřišti se představíme 22. září proti rezervě Kladenského Alpiqu. Konkrétní plány přiblížil trenér Jaroslav Supek, který převzal kormidlo vloni po Janu Donauschachtlovi. “K žádným větším změnám nedošlo. Sloučením A a B týmu došlo ke zvýšení konkurence v týmu. Žádné výraznější příchody ani odchody nejsou očekávány”, vysvětluje. Trenér se ještě vrátil k důvodům sestupu a tím pádem i aspektech, které by potřebovaly zlepšit. “Střílení gólů a celková produktivita byla loni žalostná, proto se pokusíme nějakého střelce oživit či nového objevit. Kdybyste věděli o “střelecké” živé vodě nebo kam podat inzerát, tak zn. Nutně spěchá!”, vtipkuje lodivod Olympu. Na závěr dodává: “Cíl do sezóny je: opět se naučit vyhrávat a zažívat pocit z vítězných zápasů někde v lepším středu tabulky s jasnou pozicí pro play-off”.

Martin Marko

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec