Jindřichohradečtí basketbalisté jsou v 6. kole Českého poháru

Zbytečně mnoho sil stál jindřichohradecké basketbalisty postup do 6. kola Českého poháru, kam se probojovali po domácím vítězství 92:77 nad Novou hutí Ostrava. O účast v nejlepší pohárové čtyřce „Final Four“ si zahrají proti Opavě, a sice ve středu 27. ledna.

Jindřichohradečtí basketbalisté jsou v 6. kole Českého poháruBK Lions J. Hradec – NH Ostrava 92:77 (21:12, 47:40, 63:60). Sestavy a body: Šoula 20, Zuzák 18, Manley 16, White 10, Stegbauer 8, P. Novák 8, Vošlajer 6, Lamar 4, Hanuš 2, V. Novák, J. Novák, Šebek – Kerr 16, Bratčenkov 15, Oluič 13, Igrutinovič 13, Klímek 7, Urbánek 7, Jančík 3, Koloničný 3. Šestky: 9/5:24/15. Trojky: 9/24:12/28. Fauly: 22:13. 5OCH: 1:0 (38. White). Rozhodčí: Hruša – Blahout – Kučírek, 400 diváků.

Už pohled na soupisku hostů, v níž bylo jen 8 jmen, naznačil, že Ostrava by v J. Hradci mohla uspět jen zázrakem. Doma nechala odpočívat unavené opory Petra Bohačíka a Adama Číže. Přivezla naopak už uzdraveného Vojtěcha Bratčenkova a dva nové Srby, rozehrávače Lucu Igratinoviče a pivotmana Milana Oluiče, jenž se k týmu připojil z gruzínské Olympie Tbilisi a pohárový duel pro něho znamenal premiéru v ostravském dresu. Jindřichohradečtí Lvi nastoupili znovu s křídelníkem Devareauxem Manleyem, Jindřichohradečtí basketbalisté jsou v 6. kole Českého pohárukterý se výtečně uvedl v ligovém mači proti Kolínu. Vstup do zápasu měli Lions přesně takový, jaký byl potřeba. Aktivní obrana na hosty platila, ti vyráběli chyby, za úvodní periodu měli 8 ztrát, ze hry dali jen čtyři koše. Po první čtvrtině vedl domácí tým devítibodovým rozdílem, přičemž Novou huť ještě dost šetřil. V druhém kvartálu náskok Lvů narostl až na dvojcifernou hodnotu (12. – 29:14; 18. – 43:30), když se dařilo především Stanislavu Zuzákovi, Tomáši Vošlajerovi a Pavlu Novákovi. Na druhé straně držel hosty Oluič, jenž zaznamenal 9 bodů v řadě. V poločasu J. Hradec vedl jen sedmibodovým rozdílem, což bylo málo a stále to Ostravu drželo ve hře. Však také hosté vycítili šanci, chytil se trojkový odstřelovač Garret Kerr (5 trojek) a začínalo být pro domácí zle. Náhle prohrávali (22. – 48:49; 24. – 51:53) a začali se obávat o výsledek. Snad chtěli diváky udržet v napětí, protože po chvilkovém cukání s jejich nervy se vrátili ke hře z úvodu zápasu. Strhla je k tomu americká dvojice Brison White (4 body) – Manley (6), která na přelomu period udělala šňůru 10:0. Posléze se k tomuto duu přidali Lukáš Stegbauer, Jiří Šoula a Stephon Lamar a vše dospělo ke klidnému závěru (35. – 75:66; 37. – 81:70; 39. – 87:74), kdy už si mohli zahrát i všichni basketbalisté z domácí lavičky. V sobotu 16. ledna od 18:30 hodin se BK Lions J. Hradec střetne v důležitém utkání Kooperativa NBL s Brnem na jeho půdě.

Radim Valcha (J. Hradec – sportovní ředitel): „Byl to takový typický pohárový zápas, ve kterém se nikomu nechtělo moc bránit. Více minut na hřišti dostali naši mladíci. Jisté je, že nás teď v poháru čeká Opava, se kterou budeme hrát doma!“