10.2 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Květen v Domě gobelínů – Výstava Vladimíra Holuba, ZUŠ a velká noční show

V květnu se u nás návštěvníci mohou těšit na dvě tradiční a hojně navštěvované akce. První z nich je výstava výtvarných prací žáků ZUŠ V. Nováka v J. Hradci, která bude v Domě gobelínů probíhat od 19. 5. – 13. 6. 2017. Vernisáž se uskuteční 18. 5. 2017 v 15.30 hodin. Přijďte se podívat a potěšit šikovností malých výtvarníků, jejich nápaditostí a originalitou. Vernisáž zpříjemní vystoupení žáků hudebního oboru ZUŠ.

Dům gobelínůDruhá z akcí proběhne v pátek 19. 5. 2017 od 18.00 – 23.00 hodin. Jedná se o oblíbenou noční show – Muzejní noc. Návštěvníci při ní vyrazí po stopách starých řemesel, která si pod vedením zkušených instruktorů budou moci sami vyzkoušet. Co všechno je čeká? Motání provazů, tkaní na stavu, předení na kolovrátku, plstění, práce s papírem a přírodními materiály. Příchozí uvidí restaurátorky při práci, ukázky paličkování, ukázky řezbářství aj. řemesla. Nabídka bude pestrá i pro děti, které budou za svoje dovednosti sbírat razítka a po splnění úkolů dostanou v pokladně muzea malou odměnu. Zveme Vás do krásných prostor Domu gobelínů strávit s námi příjemný a tvůrčí večer plný nových zážitků. Kromě těchto akcí probíhají po celou sezónu každý den kromě pondělí od 10. – 12. 00 a od 13.00 – 17.00 hodin komentované prohlídky s průvodci, návštěvníci si mohou různé formy tkaní i sami vyzkoušet.

Kromě těchto akcí probíhá v Domě gobelínů výstava tapiserií, jejichž autorem je Vladimír Holub – osobitý jindřichohradecký umělec. Realizace tapiserií se zhostila Olga Teinitzerová, neteř zakladatelky textilních uměleckých dílen v Jindřichově Hradci Marie Hoppe Teinitzerové. Výstava s názvem Vladimír Holub/ Tapiserie potrvá do 10. prosince 2017. Paralelně probíhající výstava Josef Müller/Tapiserie je prodloužena až do konce roku 2017. Těšit se můžete dále na víkendové kurzy textilních řemesel.

Rita Škodová

Nejnovější články

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Příměstské tábory Svět Fantazie 2023

Miloslav L

Charita hledá dobrovolníky do nemocnice a centra sociálních služeb

Miloslav L