0.5 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Lední hokej: Otevřené dopisy pana Vladislava Svobody a pana Petra Sedlačíka (aktualizováno 24.12.-09:00)

Odpověď na článek pana Pytlíka – Reakce na uváděné příčiny odstoupení trenérů!

Vážená redakce internetového portálu www.hradeczije.cz, vážení rodiče, přátelé jindřichohradeckého hokeje,

tímto se na Vás obracím jako na jedno z médií, kde nám ještě nebyl odepřen přístup uvést komentář a náš názor k dosavadní situaci v mládežnickém hokeji v Jindřichově Hradci. Naše prohlášení, které jsme uveřejnili na oficiálním webu www.klhvajgar.cz, bylo po cca 2,5 hodinách ihned staženo, fórum bylo uzavřeno a sekce „ptejte se“ bohužel odpovídá na příspěvky „slučující“ se s oficiálním stanoviskem klubu a pana Pytlíka (toto mi potvrdilo již několik příznivců „odstoupivších činovníků“) a nám přístup uvést postoj či názor znepřístupněn. Proto využívám služeb Vašeho serveru a přestože jsem nechtěl reagovat na jednotlivá prohlášení prostřednictvím médií, tento stav již dosáhl takové úrovně, že mi nic jiného nezbývá – jedná se zejména o dnešní prohlášení p. J. Pytlíka.

Když už pan Pytlík otevřel otázku dresů, je smutné, že právě jeho firma byla v 1. kole výběrového řízení, které jsem sám jako investor prováděl, suverénně nejdražší za cenu 777,- Kč za dres, když již v 1. kole byla konkurenční nabídka při stejné gramáži látky a vzhledu na ceně 527,- Kč za dres. Následně v dalších kolech konkurenční firmy snížily cenu až na konečnou cenu 459,- Kč za dres, na kterou rovněž postupem času přistoupila i firma FERRAX. (veškeré nabídky jsou u mne k dispozici k nahlédnutí a budou zveřejněny na připravovaném webu, kde budeme moci my i naši odpůrci svobodně projevovat své vlastní názory).
K této otázce musím ještě podotknout, že veškeré financování nákupu oněch dresů, bylo právě z prodeje kalendářů, který jsem společně s Týdeníkem Jindřichohradecka  každý rok připravoval, sponzorských darů atd.

Za prostor děkuje
Vladislav Svoboda


Reakce pana Sedlačíka na zmíněné body:

Míro, nechtěl jsem se pouštět do výměny názorů přes média, ale když vidím každý den nový propagandistický článek na Vašich stránkách, kde svobodní lidé nemohou zveřejňovat svoje názory , musím zareagovat touto cestou, zvláště když používáš moje jméno ve svých článcích

Ad první bod: kategorie dorostů
Možná by chtělo vysvětlit tvoji historii v klubu  kdy si se stal šéftrenérem všech kategorií od náboru až po juniory cca před 4 lety. První rok jsi měl na starosti všechny kategorie. Tvoje nic nedělání přimělo pana Poláše ti odebrat kategorie dorostů, protože tvoje práce na těchto kategoriích byla opravdu žalostná. Jako asi na všech kategoriích kde nemáš syna. Což by, ale nebylo nic proti ničemu, kdybys byl pouze hlavní trenér kategorie svého syna. Bohužel funkce šéftrenéra spočívá v práci pro všechny kategorie. Dále je třeba si říct, že jsi za svoji vedoucí práci placen a určitě se nejedná o 2 nebo 4 tisíce měsíčně jako u jiných hlavních trenérů. Je opravdu zajímavá tvoje snaha o dorosty v době kdy tvůj syn dospívá do této kategorie (zase upozorňuji byl jsi  šéftrenér ). Proč jsi se o tyto kategorie tak vehementně nestaral když tvůj syn hrál za mladší kategorie? Proč  jsi s nimi nechtěl vybojovat extraligu ? Proč si nedělal práci za kterou jsi byl placen a děláš ji, až teď kdy v tom máš osobní zájem? Nevím  na co jsi hrdý, ale tvoje působení ve Vajgaru má, co se týče funkcí sestupnou tendenci. Na začátku šéftrenér všech, po roce pouze nábor až 8 třída. A teď snaha tě odvolat i od toho. No nevím nevím. Možná ta pravda je trochu jinde než na tvých  „demokratických stránkách“.

Ad druhý bod: turnaj Regensburg
Zase by chtělo vysvětlit historii účasti KLH Vajgar na turnaji v Regensburgu. Myslím,že je třeba říct pravdu, kdo tento turnaj zajistil. Byl to pan Svoboda, který přes pana Ficala (tátu Petra Ficala) sehnal pozvánku. Moc dobře si pamatuji tvoji nechuť jet na tento turnaj. Po dlouhých debatách jsi na schůzi oznámil, že tam teda milostivě pojedeš, ale jenom kvůli panu Svobodovi, když už tu pozvánku přinesl. Jinak tam nemáš náladu jet. O dotaci, kterou pan Svoboda pro Vás sehnal se ani nebudu zmiňovat. Byl bych rád kdyby jsi mluvil pravdu.

Ad třetí bod: organizování turnajů a soustředění
Máš pravdu, turnaje jsou v kompetenci samotných kategoriích, ale myslím si, že vedení by tyto snahy mělo plně podporovat a ne řešit každý turnaj na schůzi v černém světle a hledat samé chyby. Zvláště když jsme byly jediní kdo po dlouhých letech začal organizovat turnaje.Opravdu je výborné poslouchat kritiku od lidí, kteří neudělali pro Vajgar nikdy nic navíc.
Jenom se tě zeptám, na kolika turnajích byly tebou trénované kategorie za posledních  5 let (2-Karlovy Vary a Regensburg „z donucení“)? Kolik přípravných zápasů sehraješ před sezonou v porovnání s ostatními mužstvy v ČR? Kolik jsi udělal soustředění pro svoje kategorie? Kolik zápasů KLH Vajgar  jsi přeložil na jiný termín z důvodů kolize s HTA? Proč jsi nám neustále bral trenéry z náboru v neděli pro práci v HTA? Proč se pod tebou v KLH Vajgar vyhrávají cizí hráči a pak bez náhrady odcházejí jinam? Proč mluvíš o trenérech u nejmladších kategoriích jako o tatíncích- jistě je to pravda, ale vrchní kategorie nemá trenéry tatínky? Ty nejsi tatínek a netrénuješ svoje děti?  A takhle bych se mohl ptát hodně dlouho.
Věřím, že tento článek přispěje k malému objasnění  popsaných věcí. Dále věřím, že bude připuštěna svobodná diskuze a současná cenzura a manipulace s názory se stanou minulostí.

Petr Sedlačík 

Diskuse:

(Vaše reakce zaslané e-mailem)

Dobrý den,
Pokud se mohu připojit do diskuze okolo mládežnického hokeje v J.Hradci, tak plně souhlasím s názory p.Sedlačíka a p.Svobody. Jako bývalý vedoucí družstva, v současné době mladšího dorostu, jsem po nástupu p.Pytlíka z této pozice odstoupil, jelikož jsem po „procitnutí“ a nahlédnutí „pod pokličku“ nesouhlasil s politikou nového šéftrenéra. Ten nastoupil s tím, že bude vychovávat nové Michálky, Šachly, Ondřeje, Kotalíky. Oslňující vize a „lákadlo“ na rodiče a možná i tehdy vedení klubu. Bohužel  však pouze v jeho soukromé hokejové škole. Díky soukromým aktivitám nezbývá čas na klubové aktivity, takže již zmíněné turnaje, soustředění nebyly a nejsou na místě. Za dobu působení pana Pytlíka jsem šéftrenéra viděl na „kontrole“ při mistrovských utkáních klubu asi tolikrát, že by se dalo spočítat na dvou rukách. Místo vychovávání vlastních hráčů se nastolil systém umožnění hostování hráčů na úkor domácích. Tímto „tahem“ během posledních pár let skončily nejméně 3-4 hráči, a to jen kvůli politice p.Pytlika. Částečně i tímto tahem v současné době není v J.Hradci starší dorost a v mladším dorostu je „pár“ kmenových hráčů Vajgaru. Ostatní jsou „hostující“ hráči, ze kterých pokud někdy budou hráči profesionální, nebude mít Klh Vajgar nic. Ekonomika klubu – co to je v dnešní době za slova, to šéftrenér přece neřeší..
Na závěr : Hradecký hokej na mládežnické úrovni potřebuje změnu a změna je nutná na pozici šéftrenéra a manažera mládeže, kdy tuto funkci vždy zvládal jeden člověk, dnes dva a špatně. Jasná vize pro partnery, pro rodiče nových malých hokejistů i současných je jméno Petr Šachl, který v hokeji dokázal dojít až do reprezentace a je schopen dát hradeckému hokeji novou tvář.

David Myšík
Aktualizace (sobota 21.12.2013)

Dobrý den,

Chtěl bych reagovat pouze stručně na některé body, které jste zmínili  (reakce Petra Sedlačíka a Vládi Svobody zveřejněné na http://hradeczije.cz/ledni-hokej-otevrene-dopisy-pana-vladislava-svobody-a-pana-petra-sedlacika/), neboť mám i díky Vám oběma plné ruce práce na ledě a chtěl bych si užít vánočních svátků.

Ahoj Vláďo, pane Svobodo ti psát nebudu, přijde mi to hloupé, když jsme spolu hráli J. Otázku dresů bych nechal být, i když pro firmu byla zakázka ztrátová,  rád jsem to udělal pro dobrou věc. Jen chci upozornit, že tvé kalkulace nezahrnují odlišnosti v technologii výroby (digitální tisk Japonsko MIMAKI), je třeba řešit nejen gramáž, ale i druh úpletu, kvalitu barev (Švýcarsko), druh šití a.p. Nabízím ti návštěvu naší firmy, kde si o tom můžeme podrobně popovídat a vše ti vysvětlit, bude to tak lepší, než se osočovat na webu.

No a na reakci Petra, toho také samozřejmě zvu ke kulatému stolu, neboť řada věcí, které napsal jsou nepravdivá. Za mé činnosti u starších kategorií se hrála ve všech soutěžích liga, sestoupilo se až následně. Změna kompetencí měla jiný důvod, který ti vysvětlím osobně, při našem setkání, pokud o něj budeš stát.

V jiných klubech to není moc obvyklé, ale napsal jsi správně, že pracuji jako řadový trenér u kategorií 7. , 8. a potažmo 6. třída při vedení utkání za stejnou odměnu jako jakýkoli jiný trenér u Vajgaru. Budeš se tomu asi divit, ale odměna za funkci hlavního trenéra SpS je opravdu v rozmezí  tvou napsaných částek (5-6 dní v týdnu s dojížděním 30 km). Další důležitou informací je, že mzda trenéra SpS je hrazena z dotace od ČSLH.

K turnaji v Regensburgu musím říci, že k Petru Ficalovi mám svůj osobní vztah, díky němuž jsem o něm zveřejnil několik článků včetně rozhovoru. Dle mého názoru byl jednou z nejvýraznějších postav v historii mládežnického hokeje v Jindřichově Hradci a právě z tohoto důvodu jsem se o něj zajímal. Ono udělat turnaj v Jindřichově Hradci a jet na turnaj do zahraničí s rozpočtem přes 100 tis. Kč je malinko rozdíl. Hráči se podíleli částkou 5 tis. Kč, což není v dnešní době málo a při těchto podmínkách si nemůžete být jist, že pojedou všichni. Jsem rád, že u “mé“ třídy Vajgaru jedou všichni! Není pravdou, že nám Vláďa v minulém roce vyjednal jakoukoli dotaci, nýbrž jsme dostali odměnu za umístění po minulém turnaji. Letos jsem Vláďu požádal o pomoc a podporu, byl ochotný, ale zatím nemám informaci, zdali se mu podařilo něco vyřídit.

Na kolika turnajích jsem se u Vajgaru podílel ti odpovím, že jich byly desítky. Mohl bych si dát tu práci a všechny ti vypsat, bude však lepší, až si spolu sedneme, tak to spolu projdeme. (nejen Karlovy Vary a Regensburg, ale 2x Telč, st, Poelten, 2x Acond cup, turnaj rádia Krokodýl Brno, Pelhřimov, několikrát Soběslav a J.Hradec, Veselí, Most, Jihlava, České Budějovice, Tábor,  Třebíč, Letňany, Milevsko a další).

A pokud ti jde o poslední dobu, tak jsem se snažil pomoci zejména turnaji, který je pro mě nejdůležitější a to „Memoriálu Jana Marka“ do kterého jsem sehnal extraligové týmy MLD Kladna, Jihlavy a vytvořil jsem pro tento turnaj grafické pozvánky, plakáty. Tomuto turnaji budu pomáhat i letos. Co se týká soustředění, měli jsme jich hned několik, ale převážně v mladších kategoriích, což je logické. Pokud tě to opravdu zajímá, fotky jednoho ze soustředění, když jsme byli ve věku jako Vaše třída teď, nalezneš na www.vajgarmladez.cz ve fotogalerii.

Kapitolu projektu HTA bych vůbec neotevíral, neboť jsi to byl právě ty Petře, který mě navrhl do pozice šéftrenéra mládeže z důvodu toho, jak funguje tento projekt, který i ty včetně většiny aktivistů petice hojně využíváš, za což jsem rád. Vztah mezi klubem a projektem ve kterém je k dnešnímu dni přes 2000 hráčů z celé Evropy byl nastaven hned od počátku a je pro obě strany prospěšný, jak hráče, tak trenéry, tak klub.

Vyjádření Davida Myšíka pod článkem (se kterým jsem mimo jiné také hrál), je napsáno účelově. V době, kdy byl David Myšík vedoucím, jsem nebyl trenérem této kategorie a ani tato kategorie nespadala do mých kompetencí a tak je tomu i teď u jeho syna, který hraje v kategorii MLD.

Jsem rád, že všichni se ohání Vajgarem v srdci, ale sled následujících dnů teprve ukáže, kdo nenechá Vajgar „na holičkách“ a bude „bojovat“ v jeho dresu proti soupeřům.

ing. Jaromír PytlíkDobrý den,

Rád bych odpověděl na vyjádření Ing. Pytlíka.
Ing. Jaromír Pytlík nazval mé stanovisko pod článkem P.Sedlačíka a V.Svobody k současné situaci v KLH Vajgar jako účelové. Rád bych k tomu dovysvětlil některé skutečnosti. V době, kdy jsem odstoupil z „funkce“ vedoucího družstva tehdy 7.třidy, byl pan Pytlík již ve své funkci šéftrenéra, tudíž je nanejvýš zarážející, že kategorie nespadala do jeho kompetencí…. V té době vymyslel p. Pytlík systém tréninků 5 a 7 tříd a 6 a 8. tříd spolu.( pro nezasvěcené se vždy trénovalo 5-6 a 7-8. třídy) Mladší chlapci se zcela jednoznačně v té době zlepšili, protože trénovat se staršími je vždy pro hráče lepší. Co ale starší hráči, když trénují s mladšími někdy i o 3 roky, co to dá starším…méně rychlosti, slabší přihrávky..jestli toto není účelové, protože v mladší kategorii trénoval syn pana Pytlíka…Pokud by bylo moje stanovisko účelové, muselo by být použito daleko dříve, ale o tom někdy
jindy.
Jen znovu konstatuji, že současný šéftrenér neplní své povinnosti stejně jako neplní své povinnosti manažer mládeže. Obvyklou kličkou je schovávání se jeden za druhého a absolutní neschopnost cokoli vyřešit. Před mým odchodem jsem klubu nabízel zajištění financí na nákup dresů pro kategorii, kde hrál můj syn, bohužel za rok!! urgencí nebyl nikdo schopen sepsat toto na papír, aby se mohlo vše řádně uskutečnit…
Je zarážející, že majitel klubu p.Poláš toleruje soukromé aktivity p.Pytlíka v jeho škole na úkor klubu. Stačí se podívat na web soukromé školy HTA a uvidíte sami, kolik se dá zvládnout i v sezóně turnajů, ne však pro klub, za měsíční odměnu pro klubové Vajgarské hokejisty..Kdybych měl ve své firmě člověka, který by obchodoval se stejným materiálem, se kterým já obchoduji, mám jasnou odpověď, co by se stalo..
Možná ale všem zúčastněným toto vyhovuje. Pan Pytlík má klid a čas na své soukromé aktivity, pan Kohut má de facto neomezenou moc a pan Poláš má klid, protože veškerou ne/komunikaci s arogancí sobě vlastní ne/vyřeší manažer mládeže a vše na oko funguje…

Krásné vánoční svátky, pohodu a klid.

David MyšíkSvůj názor můžete napsat do facebookové diskuze níže nebo na e-mail info@hradeczije.cz a my Vaší reakci přidáme do diskuze.

Portál Hradecžije.cz byl požádán o uveřejnění tohoto prohlášení. Redakce portálu není autorem a pouze poskytuje prostor pro vyjádření.


 

Nejnovější články

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L

Kino Počátky na únor 2023

Miloslav L