Mattoni NBL: 3. domácí výhra v řadě. Svitavy prohráli o 16

Konečně jsme prorazili naší nepříjemnou sérii s Tury a vyhráváme rozdílem 16 bodů!

Po čtvrtinách: (26:20,47:40,75:67)

BK Lions J.Hradec – QANTO Tuři SvitavyDo zápasu jsme šli s jasným cílem, konečně Svitavy porazit! V loňské sezóně se nám to bohužel nepodařilo, o to víc byl náš tým namotivovaný.

Zápas začala pětice Rolls, P. Novák, Tracey, Aušprunk a Vošlajer. Soupeř postavil sestavu Macela, Kyles, Šindelář, Jelínek a Kornowski.

Hned o začátku bylo jasné, že dnes se bude hrát vyrovnaný basketbal. Po většinu první čtvrtiny byl ve vedení náš soupeř, více než na 2 body nám však nebyl schopen uskočit. Až v 7. minutě jsme předvedli první minitrhák a 9 body v řadě mírně odskočili. Po 10 minutách jsme vedli o 6 bodů.

Začátek druhého hracího období načali hosté trojkou Teplého, který vzápětí přidal i druhý zářez z trojkové vzdálenosti a začínalo se opět odznova. Náš tým však opět ukázal, že letos se nikdo z hráčů nevzdá – bodová šňůra 14:0 byla důraznou odpověďí na snahů hostí. Tuři však také nejsou tým, který se jen tak položí, i oni nám stejnou mincí odpověděli- 2:9 z našeho pohledu, je však nutno dodat, že v této fázi jsme výrazně polevili a kupili jednu chybu za druhou. V poločase jsme však vedli o 7 bodů.

I třetí hrací období bylo velice vyrovnané, hosté se snažili bojovat o výsledek a zdramatizovat zápas, což se jim v 5. minutě podařilo, jelikož velmi dobře hrající Harčár vyrovnal. My však ve svém týmu také máme snajpra, Honza Pavlík na sebe opět vzal odpovědnost a ukázal, proč je tak cenným hráčem v našem klubu. Jak mladý štírek si za 2 minuty dokonale povodil hostující obráncce – přidal hned 11 bodů (3 trojky) a náš tým byl opět na koni. Po 30 minutách jsme tak i nadále drželi odstup 8 bodů.

Poslední čtvrtina již byla fantazie. Naši hráči bojovali o každý míč a chtěli dotáhnout zápas do vítězného konce. Soupeř se ještě ve 2. minutě dostal na dostřel 5 bodů, to však z jeho strany bylo vše. Naši hráči již nepřipustili žádné komplikace a dotáhli do konce 3. domácí výhru v řadě!

Byl to velice obtížný zápas, zápas, který byl velice tvrdý. Na obou stranách se jiskřilo. Naši hráči však chtěli výhru více a naprosto si ji zasloužili. To je fakt, který nikdo vyvrátit nemůže.

Hráčem utkání byl zvolen Pavel Novák, já bych však k němu přidal ještě jednoho hráče – Honza Pavlík dnes ukázal své zkušenosti a v nepříjemných chvílích to byl právě on, který nás opět dostal na koně, po mne je to tedy spolu s Pavlem hráč utkání.

Svou buldočí sílu opět ukázal Brian Tracey. Ano, nebyl to triple-double jako v Prostějově, Brian však opět předvedl bojovný výkon a jeho 16 bodů a 5 doskoků je toho důkazem. Zejména jeho blok na hvězdu soupeře Kylese, který šel sám na smeč, byl naprosto úžasný.

Výborný výkon předvedl Mitch Rolls, 14 bodů a 6 asistencí mluví o jeho kolektivním výkonu.

Opět však chválím celý tým za jeho touhu po výhře a opět chválím Vás, fanoušky – je prostě nádherné hrát v takovéto atmosféře!!

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Pavlík 21, Novák P. 20 (7 doskoků, 3 asistence, 8 získaných faulů), Tracey 16, Rolls 14 (6 asistencí), Aušprunk 10, Vošlajer a Ringgold 8, Kysela 2
Střelci hosté: Harčár a Jelínek 16, Kyles 13, Kornowski 11, Peterka 9, Teplý 8, Moravec 6, Šindelář 4
Trojky: 11 – 8
Fauly: 25 – 26
TH: 26/22 – 21/13