Mattoni NBL: Svitavy pokořeny a je z toho další domácí výhra

I v druhém domácím zápase v řadě jsme vyhráli, tentokrát jsou na straně poražených Tuři Svitavy!

Po čtvrtinách: (22:17,43:36,68:52)

BK LionsJiž od začátku zápasu bylo jasné, že dnes půjde o vypjatý zápas. Se soupeřem jsme měli před zápasem vyrovnanou bilanci a naše vzájemné zápasy byly vždy plné emocí. Bylo tedy otázkou, kdo dnes nastoupí více koncentrovaný.

Zápas začala pětice Laroche, Pavel Novák, Tracey, Hall a Vošlajer. Trenér hostí Růžička postavil dva rozehrávače Macelu a Moravce, spolu s Peterkou, Jelínkem a Kornowskim. Zápas načali lépe hosté, když trojku trefil Jiří Jelínek. Na naší straně však výborný zápas rozehrál Hernst Laroche, který svou aktivitou dělal velké problémy obraně Svitav. Celkově jsme byli agresivnější a využívali mezer v obraně k nájezdům a často jsme byli faulováni. I přes to Svitavy v 5. minutě vedly 13:8. Lions však zabrali a závěr čtvrtiny vyhráli drtivým rozdílem 14:4!

I druhá čtvrtina byla ve znamení naší aktivní obrany. Sice nás zlobil aktivní Kornowski, velmi často však po zdvojení narážel do zdi a na každý bod se velmi napracoval. My naopak hýřili aktivitou a ve 4. minutě jsme odskočili na osmibodový rozdíl. Soupeř se však nevzdal, my přidali několik ztrát míče a v poločase to bylo o 7 bodů pro náš tým.

Druhý poločas jsme však začali velmi koncentrovaně a osmibodovou šňůrou jsme hned po 2 minutách odskočili na rozdíl 15 bodů. Hosté však se však nevzdali a kontrovali 6 body v řadě. Poté však přidal monstrózní smeč Ferro Hall, který si skoro utrhl hlavu o obroučku a hned z dalšího útoku přidal trojku Brian Tracey a trenér hostí okamžitě reagoval time-outem. Po něm se Tuři opět dokázali přiblížit, čemuž pomohla i diskvalifikační chyba Halla (záznam údajného incidentu budeme ještě analyzovat), v závěru však Laroche upravil na rozdíl 14 bodů.

Poslední hrací období bylo ve znamení snahy Turů zabojovat o výsledek, náš soupeř se však maximálně přiblížil na 10 bodů, více naše pozorná obrana nepovolila. Zápas jsme tedy dovedli do zaslouženého vítězství a za ovace výborných fanoušků jsme mohli slavit druhou domácí výhru v řadě.

Nejlepším hráčem byl dnes zvolen Hernst “Rock” Laroche. Svůj aktivní výkon korunoval  26 body a 8 získanými fauly.

Mezi dvouciferné střelce se zapsali i další členové základní pětky. Ferro Hall přidal 16 bodů a 5 doskoků, Brian Tracey double double za 13 bodů a 10 doskoků a Pavel Novák za 13 bodů a 7 doskoků.

Dnes však opět musíme pochválit celý tým, který bojoval od první minuty a s jasným cílem si šel pro výhru! A ta byla zcela zasloužená, chtěli jsme ji prostě více.

Při poměrně vyrovnaném počtu i procentru střelby tak rozhodovaly trestné hody, kde jsme přidali hned o 12 bodů více. Naše pevné nervy tedy napomohly k výhře.

V sobotu však cestujeme na palubovku rozjetého Brna a musíme se na tento zápas dostatečně připravit!

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Laroche 26 (8 získaných faulů), Hall 16, Tracey a Novák P. 13, Vošlajer 9, Rolls 7, Novák M. 4, Melski 3, Pavlík 1
Střelci hosté: Kornowski 29, Teplý 14, Moravec 11, Jelínek 9, Peterka 5, Sedlák 4, Macela, Šindelář a Davis 2
Trojky: 7 – 7
Fauly: 23 – 24
TH: 32/27 – 20/15

Zdroj: BK Lions