Aktuálně

Muzeum fotografie a MOM zve na fotovycházku s fotoporadnou i výstavy

V rámci letošního vzdělávacího programu Muzea fotografie a moderních obrazových médií se uskuteční v sobotu 13. února 2016 v době od 10.00 do 16.30 hodin fotografická vycházka, jež jako letošní novinka muzea zahrne současně fotografickou poradnu pro zúčastněné zájemce.

Muzeum fotografie a MOM zve na fotovycházku s fotoporadnou i výstavy Akci zahájí úvodní setkání lektora Stanislava Maxy a frekventantů v muzeu s diskuzí nad přinesenými fotografiemi; doporučujeme cca do 10 kusů, mohou být v papírové či elektronické podobě. Rozbor fotografií však není povinný. V následující, základní části absolvují účastníci společně s lektorem vycházku po Jindřichově Hradci a blízkém okolí, fotografovat na ní budou pod jeho vedením. V závěrečné části akce si snímky, které během vycházky pořídí, společně promítnou a zhodnotí.

Prosíme o přihlášení (na tel. 384 362 459 nebo 384 370 772) a platbu předem, příspěvek činí 300 Kč za osobu. Doporučujeme spodní věkovou hranici zájemců cca 15 let, horní hranice je neomezená. S tématy, která budou účastníci fotograficky zachycovat, budou seznámeni na začátku vycházky, jedno téma zařadí každý dle vlastního výběru. Nejzdařilejší snímky budou vystaveny a rozšíří sbírku muzea.

Ti, kdo mají zájem zhlédnout loni rozšířenou expozici Moc médií, zahrnující témata fotografický portrét, krajinářská fotografie, film a instalovaný depozitář filmové techniky ze sbírek Národního technického muzea, a dále loňské sezonní výstavy, mohou přijít až do 8. dubna vždy od pondělí do pátku v době 9.00–12.00, 13.00–16.00 hodin; na požádání či předchozí objednání muzeum návštěvníkům rádi zpřístupníme.

PhDr. Eva Florová, Ph.D. – Muzeum fotografie a MOM