7.2 C
Jindřichův Hradec
2.04. 2023
Články

Městská policie: Naditá prkenice a vodní bomby

Městská policie.
Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

V uplynulém týdnu přijala městská policie několik nálezů. Jednalo se o nálezy méně, či více  kuriózní. Strážníci v příkopu nalezli pohozené horské kolo Olpran,  převzali svazek ztracených klíčů, ale i tři peněženky s platebními kartami, doklady a nemalou hotovostí. V té nejnaditější bylo více jak 18 000 Kč a 190 Eur. Peněženky i s obsahem byly vrácené jejich majitelům, jízdní kolo a nalezené klíče byly městskou policií předané na ztráty a nálezy při městském úřadu.

Po přijatém oznámení vyjeli strážníci do jednoho z městských domů v ulici Václavská.  Zde zjistili černý odběr elektrické energie. Jeden z nájemců protáhl prodlužovací kabel ze svého bytu pod dveřmi do sklepní kóje, kde jej připojil na elektrické osvětlení.  Věc řeší městská policie jako přestupek proti majetku.

Na sídlišti Vajgar se tři mladíci (13-14 let) bavili tím, že vodou napuštěné gumové rukavice vyhazovali z okna v šestém nadzemním patře. Naštěstí nedošlo ke žádnému zranění. Mladíci se dopustili přestupku proti občanskému soužití, však vzhledem k jejich věku za přestupek nejsou odpovědní. O události byli vyrozuměni jejich zákonní zástupci.

Text: Petr Brabec, zástupce vrchního strážníka

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L