12.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Nové jízdné na úzkokolejce

Od 1. května zavádí Jindřichohradecké místní dráhy zónový tarif. Díky němu dojde ke zjednodušení a zpřehlednění výpočtu jízdného. Nově bude dojíždění úzkokolejkou výhodnější pro pravidelné cestující, zejména pro žáky ve věku 15 až 26 let.

Jindřichohradecké úzkokolejky JHMDZatímco Cenový věstník Ministerstva financí ČR nařizuje pro tuto věkovou skupinu 25 % slevu na jízdném, tarif JHMD stanoví 50 % slevu a žáci do 15 let budou platit doknce jen 6 Kč bez ohledu na vzdálenost.

„Pravidelné cestující chceme oslovit nabídkou výhodných týdeních a nově též měsíčních jízdenek,“ dodává autor tarifů, Ing. Petr Panský. Týdení jízdenky se vyplatí od čtvrtého dne dojíždění; u měsíční zaplatí cestující jen za tři týdny. Týdení jízdenku lze pořídit i jako jednosměrnou, kterou ocení cestující, kteří kombinují své dojíždění např. s autobusem. Dalšího cenového zvýhodnění se dočkají cestující také na větší vzdálenosti. Při cestě z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou bude jízdné o 2 Kč levnější, do Obrataně již ale čtyřikrát tolik.

S přechodem na nový tarif jízdného budou v motorových vozech M 27 instalovány časové označovače jízdenek, které cestující znají z motorových vozu Českých drah nebo vozidel městské hromadné dopravy. Ve starších vlakových soupravách budou i nadále odbavovat cestující průvodčí, jak tomu bylo doposud.

Zónový tarif jízdného se od 1. května zavádí také v pravidelných parních vlacích. I pro něj platí, že cenově výhodnější bude cestování na větší vzdálenosti. Přímo ve vlaku budou cestující odbaveni tradiční lepenkovou jízdenkou, která k úzkokolejce patří. Ti co si rezervují místo a objednají jízdenku přes Eshop o nostalgickou jízdenku nepřijdou. Obsluhou vlaku bude k elektronickému dokladu vydána pamětní lepenková jízdenka.

Od května budou parní vlaky jezdit z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice každou sobotu; o letních prázdninách již ale každý den a k tomu v pátek a neděli ještě přibude druhý pár vlaků do Kamenice nad Lipou a o sobotách vlak bude zajíždět až do Černovic u Tábora.

Podrobné informace o jízdním řádu a jízdném získáte na webových stránkách www.jhmd.cz.

Jindřichohradecké úzkokolejky

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L