12.4 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Orientační běh – Jindřichohradečtí gymnazisté čtvrtí v České republice

Zajímavé tratě, na nichž se nenudili orientační běžci, ani nebyly náročné pro takzvané amatéry, připravili organizátoři z OOB Kotlářka, kteří pořádali republikové finále škol. V kategorii dorostu i staršího žactva se na vrcholné závody kvalifikovali studenti Gymnázia V. Nováka J. Hradec, jimž se soutěž povedla. V areálu Psychiatrické léčebny v Praze – Bohnicích se celé družstvo žáků + žákyň umístilo na vynikající 4. příčce, přičemž za národním bronzem zaostalo o pouhopouhé dva body.

Orientační běh - Jindřichohradečtí gymnazisté čtvrtí v České republice
Přebor škol ČR – výprava GVN JH

„Zprvu nám to připadalo jako zklamání, ale pak jsme to začali brát jako úžasný výsledek, když jsme si uvědomili, že v každé kategorii běželo skoro sedmdesát závodníků. Nikdo z našich zástupců nebyl diskvalifikován, což se hned tak nepovedlo všem školám. Čtvrtou pozicí jsme vybojovali dvě účastnická místa pro Jihočeský kraj i pro příští rok, to je také úspěch,“ pochválila reprezentanty J. Hradce vedoucí výpravy Martina Kubičková, profesorka GVN JH. Individuálně v početném startovním poli uspěly vítězná Eliška Hojná, jež má velikou formu, jíž potvrdila naprosto perfektním výkonem a Tereza Kinštová, která obsadila druhou příčku. Výborní byli i čtvrtý Vojtěch Veselý a osmý Tomáš Koudelka.

Orientační běh - Jindřichohradečtí gymnazisté čtvrtí v České republice
Přebor škol ČR – Tereza Kinštová – GVN JH – 2. místo

„Závod si užili i středoškoláci, i když výsledkově to nebylo tak vydařené. Ve vedru se na tratích s velkým počtem kontrol snažili a stejně jako ostatní je na závěr čekala zasloužená odměna v podobě velké svačiny a pití a také pamětní čelenky,“ uvedla Kubičková, jež si velmi váží podpory ze stran sponzorů a poděkovala též Sdružení orientačních sportů J. Hradec, které se na cestě gymnazistů za úspěchem podílelo.

 

Kategorie DS (57): 24. Dominika Hojná, 33. Julie Dundáčková, 47. Hana Novotná. D9 (62): 1. Eliška Hojná, 47. Tereza Štufková. D7 (68): 2. Tereza Kinštová, 23. Nela Kubáková, 31. Aneta Veselá, 32. Kristýna Kubičková, 38. Alena Jechová. HS (65): 40.. Zdeněk Didek, 51. Jan Jelínek, 54. Pavel Přibyl. H9 (64): 4. Vojtěch Veselý, 8. Tomáš Koudelka, 22. Jakub Nosek. H7 (65): 11. Vojtěch Pobuda, 18. Jan Kinšt, 23. Petr Ližan, 24. Filip Jirsa, 32. Matěj Řáda.

Orientační běh - Jindřichohradečtí gymnazisté čtvrtí v České republice
Přebor škol ČR – Eliška Hojná – GVN JH – 1. místo

Družstva DH79 (19): 1. ZŠ a MŠ Studenec (Liberecký kraj) 234, 2. Biskupské gymnázium H. Králové (Královéhradecký kraj) 222, 3. Gymnázium Opatov (Praha) 221, 4. GVN J. Hradec (Jihočeský kraj)

219. DHS (18): 1. Gymnázium Jana Keplera (Praha) 123, 2. Gymnázium Lesní čtvrť Zlín (Zlínský kraj) 113, 3. Biskupské gymnázium H. Králové (Královéhradecký kraj) 108, 17. GVN J. Hradec (Jihočeský kraj) 42.

Výprava orientačních běžců Gymnázia Vítězslava Nováka vyjadřuje tímto poděkování sponzorům, kteří se postarali o úhradu dopravy na přebor škol: AGRO-LA Jindřichův Hradec, ZAHRADNÍ CENTRUM Jindřichův Hradec, oddíl SOS Jindřichův Hradec.

Roman Pišný – více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Foto: Martina Kubičková

 

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L