17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Prezentace a produkty

Parní vlaky se rozjíždí plnou parou

Se začátkem letních prázdnin se na jindřichohradeckých úzkokolejkách rozjíždí plnou parou sezona historických parních vlaků. Na Novou Bystřici vyjíždí denně, do Kamenice nad Lipou každý všední den.

Parní vlaky se rozjíždí plnou parouSoučástí obou souprav historických vagonů, jež převážně pamatují dobu první československé republiky, jsou rovněž bufetové vozy a kryté nákladní vozy na přepravu kol. Vlaky jezdí podle letního jízdního řádu. Z Jindřichova Hradce vyjíždí v 9:55 do Kamenice nad Lipou a o necelou hodinu později, v 10: 50, do Nové Bystřice. Jízda prvního vlaku trvá bez jediné minuty hodinu; druhého bezmála dvě. Jízdenka na kratším úseku do Kamenice stojí 140 Kč (jednosměrná) a 220 Kč (zpáteční), do Bystřice 180 Kč a 250 Kč. Rodinná jízdenka pro dva dospělé a až tři děti do 15 let je za 650 Kč. Za děti od tří let se jinak platí polovina.

Pro cestující na tratích JHMD jsou připraveny některé novinky. K rozšířené expozici Regionálního úzkokolejného muzea v železniční stanicí v Nové Bystřici, přibude od 1. července výstava na téma Zajištění traťového provozu mezi světovými válkami. Více jak sto exponátů od soukromého sběratele bude ke shlédnutí ve stanici Kunžak – Lomy. Během jízdy se cestující mohou ve vagonech začíst také do bezplatného firemního časopisu Plnou parou. Na 32 tiskových stranách informuje slovem i obrazem o provozu na jindřichohradeckých úzkokolejkách a zároveň nabízí typy za gastronomickými specialitami a historickými a přírodními pamětihodnostmi kraje podél obou úzkorozchodných tratí.

Vzhledem k pravidelně vysoké obsazenosti parních vlaků doporučujeme cestujícím, aby si místa rezervovali předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na webové doméně „jizdenky.jhmd.cz„. Pro získání dalších informací pište na office@jhmd.cz. Více informací naleznete také na www.jhmd.cz.

Nejnovější články

Jitka SuperCleaner nově dezinfikuje ozónem interiér vozu nebo nemovitosti

Miloslav L

Velikonoce v Čajovně U Zámku

Miloslav L

RM-BAU – Naše významné práce v roce 2020 (fotogalerie)

Miloslav L