0.6 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
Články

Policie ČR: Šílenec za volantem, sousedský stalking a otrávený dravec

Co řešili státní policisté v listopadu a na začátku prosince na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.


  • S autem chtěl zabíjet – v cestě byli policisté

Dačice – Rozrušený řidič chtěl vjet vozem do čerpací stanice, v cestě byli policisté z Dačic, skončili v nemocnici.

Dva policisté z Obvodního oddělení Dačice byli zraněni, když hledali muže, který vyhrožoval, že vjede vozem do čerpací stanice …Na začátku služby určitě netušili, že v noci nasadí vlastní životy, aby zastavili agresivního a pravděpodobně „vyšinutého“ jedince.

Policisté zareagovali velmi rychle a profesionálně na výzvu operačního důstojníka, který měl na telefonu volajícího a velmi rozrušeného muže, který vyhrožoval, že bude hrát s vozem ruskou ruletu, že sundá ze silnice každé auto… Jak operační důstojník postupně zjišťoval, muž volal již z velmi rychle jedoucího vozu, vyhrožoval, že to s vozem „napálí do čerpací stanice a že je tam za pár minut“. Podle útržkovitého hovoru a lokalizace telefonu bylo zřejmé, že muž se opravdu pohybuje s vozem kolem Dačic. Okolí Dačic a čerpací stanice tak začali ihned prohledávat policejní hlídky. Další informací, která se nesla vysílačkami, byla možnost, že útočníkem, který vyhrožuje, by mohl být třicetiletý psychicky nemocný muž, užívat by měl vozidlo značky Daihatsu.

Než policisté stačili dojet k čerpací stanici tak ze směru od Dolních Němčic do nich hledaný muž s vozem v protisměru v plné rychlosti najel.

Oba policisté utrpěli zranění, útočníka přesto zajistili. Na místě pomáhali strážníci z Dačic, záchranáři i hasiči. Pachatel byl převezen do nemocnice. Jeden z policistů byl ráno propuštěn do domácího léčení, druhý policista utrpěl při střetu těžké zranění a byl hospitalizován.

Zadržený pachatel tak pravděpodobně své výhrůžky mínil vážně. Co by se stalo, pokud by svůj vůz namířil proti čerpací stanici? To raději nedomýšlet. Kriminalisté věc prověřují jako podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě. V případě odsouzení by pachateli mohl hrozit trest odnětí svobody ve výši tří až dvanácti let.

  • Žena pronásleduje svoji sousedku

Jindřichův Hradec – Policisté podezírají ženu z nebezpečného pronásledování.

Ve zkráceném přípravném řízení řeší policisté z Jindřichova Hradce případ nebezpečného pronásledování. Z tohoto skutku je podezřelá jednapadesátiletá žena z Hradecka. Od února letošního roku má totiž ve společných prostorách bytového domu a také v jeho okolí pronásledovat jinou nájemnici, ženu o pět let starší. Ženu vulgárně uráží a dělá ji naschvály. Pronásledovanou ženu toto jednání omezuje v běžném životě a způsobuje jí psychické problémy. V rámci zmíněného zkráceného přípravného řízení, by mohla být podezřelá do dvou týdnů postavena před soud.

  • Tragická dopravní nehoda

Jindřichův Hradec – Rodvínov – Při nehodě vyhasl jeden lidský život, dalších šest osob bylo zraněno.

Včera, v půl čtvrté odpoledne, došlo na silnici č. I/23 v obci Rodvínov na Jindřichohradecku k tragické dopravní nehodě, při níž se střetla tři vozidla. Dle prvotního šetření na místě dopravní nehody došlo k celé tragické události tak, že řidič Škody Felicie, jedoucí od Jarošova nad Nežárkou směrem na Jindřichův Hradec, pravděpodobně nedal při odbočování vlevo mimo komunikaci přednost protijedoucímu vozidlu značky Fiat, a došlo ke střetu. Škoda Felicie pak byla  odmrštěna zpět do svého jízdního pruhu, kde narazila do vozidla Peugeot 307. Při nehodě zahynul šestačtyřicetiletý spolujezdec ze Škody Felicie. Dalších šest osob bylo po nehodě převezeno k ošetření do okolních nemocnic. Přesnými příčinami a okolnostmi tragické dopravní nehody se dále zabývají jindřichohradečtí policisté.

  • Kriticky ohrožený dravec, káně lesní, byl otráven

J.Hradec – Pitva prokázala intoxikaci carbofuranem.

Dne 22.října v  lesním porostu lokality „V Texasu“ u obce Lutová , poblíž Chlumu  u Třeboně,  v blízkosti bažantnice, nalezl muž  dravce – káně lesní (Buteo buteo), který jevil známky otravy neznámou látkou. Vzhledem k tomu, že se jedná o exemplář ohroženého druhu vyhynutím, převezl jej do záchranné stanice na Třeboňsku, kdy při převozu dravec uhynul. Dne 24.října jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zajistili kadáver dravce a  předali jej k provedení pitvy, toxikologického a virologického vyšetření na Státní veterinární ústav Jihlava. V těsné blízkosti otráveného dravce byl oznamovatelem nalezen kadáver slepice bažanta, jenž byl rovněž zaslán k toxikologickému vyšetření. Dne 1. listopadu provedená pitva prokázala přítomnost carbofuranu v těle káněte lesního i v těle návnady, ve slepici bažanta královského. Po dosud neznámém pachateli, jenž se dopustil přečinu   neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami pátrají jindřichohradečtí kriminalisté, jenž přijmou jakékoliv informace vedoucí k dopadení pachatele na tísňové lince policie. Děkujeme.

  • Pil, řídil a narazil do osvětlení u přechodu

J.Hradec – Nadýchal dvě promile, škoda činí nejméně 50 000 korun.

Dne 11. listopadu převzal podezřelý muž sdělení podezření pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky neboť  dne 24. září  řídil  v Suchdole nad Lužnicí osobní automobil VW Passat,  po předchozím požití alkoholických nápojů. Při projíždění křižovatky s ulicí Alšova,  vyjel vlevo mimo vozovku přes vyvýšený obrubník na travnatou plochu, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení u přechodu pro chodce.  Hlídka policistů ze  Suchdola nad Lužnicí  podrobila řidiče odbornému měření, zda není ovlivněn alkoholem. Při dechové zkoušce přístrojem Dräger řidič nadýchal  2 promile alkoholu. Policisté podezřelému řidiči  na místě zadrželi řidičský průkaz. Na sloupu veřejného osvětlení vznikla hmotná škoda nejméně 10 000 korun. Na vozidle VW Passat škoda nejméně  40 000 korun. Případ policisté řeší v režimu zkráceného přípravného řízení.

  • Ublížení na zdraví

Jindřichův Hradec – Útočník z vestibulu panelového domu skončí před soudem.

Jindřichohradečtí kriminalisté, zahájili v uplynulých dnech, úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, kterého se měl v červnu letošního roku dopustit pětatřicetiletý muž. Celý incident vznikl údajně kvůli pobíhajícím psům napadené ženy. Ti měli obtěžovat malé děti útočníka. Toho situace měla tak rozlítit, že ženu shodil v prostorách vestibulu panelového domu v Jindřichově Hradci na zem, a způsobil ji těžká zranění, s kterými musela být hospitalizována v nemocnici a následně se několik měsíců léčit v domácím prostředí.

  • Napadl svoji manželku

J.Hradec – Ženě měl zlomit nos a způsobit tříštivou zlomeninu.

V měsíci říjnu  měl podezřelý muž ve společném bytě na sídlišti  Vajgar  v J. Hradci fyzicky napadnout svoji manželku. Ženu měl pětkrát udeřit pěstí  do obličeje, čímž jí měl způsobit zranění spočívající v tříštivé fraktuře nosních kůstek s dislokací.  Poškozená byla  ošetřena v nemocnici v J. Hradci a následně hospitalizována. V důsledku zranění byla poté i doma omezena na běžném způsobu života včetně  přijímání pouze kašovité stravy po dobu sedmi dnů. Na základě souhlasu poškozené, přečin úmyslné ublížení na zdraví, jindřichohradečtí policisté zadokumentovali. Dne  30. listopadu převzal agresor sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.

  • V restauraci přišel o deseti tisíce

Jindřichův Hradec – Zloděj využil nepozornosti hosta restaurace.

O více jak 20 000 korun přišel v jedné restauraci v Jindřichově Hradci jeden z hostů. Ten se měl kolem sobotní půlnoci pohybovat v prostoru baru,  kde jeho nepozornosti využil neznámý zloděj, a z kapsy mu odcizil peněženku s finanční hotovostí a doklady. Po neznámém pachateli, který se dopustil přečinu krádeže, pátrají policisté z obvodního oddělení Jindřichův Hradec.

  • Podvod

Jindřichův Hradec – Žena si ze své pracovní pozice přišla podvodem na více jak 160 000 korun.

Na více jak 160 000 korun, si díky své pracovní pozici vedoucí v jednom z obchodů se smíšeným zbožím na Jindřichohradecku, měla přijít devětatřicetiletá žena. Ta si dle zjištění kriminalistů měla podvodně počínat od prosince loňského roku, kdy si během svých směn zaúčtovávala přepravky s láhvemi a jiné vratné obaly, které však nikdo k vrácení nepřinesl. Jindřichohradečtí kriminalisté ženu podezírají ze spáchání trestného činu podvodu.

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L