7.2 C
Jindřichův Hradec
2.04. 2023
Články

Policie ČR: Smrtelná nehoda u Hospříze a útok na norčí farmu

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých třech týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Pepřový sprej nastříkala do očí

J.Hradec – Výtržnictví v baru. Policie pouta

V měsíci červenci cizinka ( r.1987) v baru  v J. Hradci, za přítomnosti dalších osob,  po předchozí slovní rozepři,  z těsné blízkosti nastříkala dvěma mužům do obličeje pepřový sprej. V důsledku toho došlo u poškozených k zasažení obličejové části a očí, načež museli být oba následně ošetřeni v nemocnici v J.Hradci, kde jim byl proveden výplach očí. Pracovní neschopnost u poškozených  nenastala. Následně na to pak podezřelá fyzicky napadla poškozenou, které způsobila drobné oděrky na hrudi a krku a přitom jí přetrhla řetízek z bílého kovu, čímž jí způsobila škodu ve výši nejméně 500 korun. Po řádném zadokumentování přečinu výtržnictví jindřichohradeckými policisty převzala podezřelá žena  dne 5. září sdělení podezření, do dvou týdnů  stane před soudem.

  • Útok na norčí farmu – doplnění info

J.Hradec – Po samozvaných ochráncích zvířat pátrají policisté.

Rádoby ochránci zvířat  na norčí farmě ve Velkém Ratmírově na Jindřichohradecku dne 8. srpna  kolem 02:30 hodiny  zabili pět chovných norků. Všech pět norků dle zkoumání Státní veterinární správy uhynulo na následek stresu. Jejich smrt byla pomalá a mučivá. Aktivisté hlásící se k hnutí “ ALF“, tedy Animal Liberation Front, postříkali  růžovou barvou kotce s 1600 norky. Ve své zprávě, kterou  k akci vydali uvádí, že se jednalo o netoxickou barvu. Skutečnost, že sprejem zasáhli oči a čumáčky zvířat ve své zprávě neuvádí. Je všeobecně známo, že pokud zvířeti nastříkáte jakoukoli barvu do očí a na sliznici, dostane se do stresu, jenž je může zabít a v tomto případě také pět zvířat zabil. Následně po akci aktivistů uhynulo dalších  osm norků. Majiteli norčí farmy tak vznikla škoda ve výši nejméně 39 000 korun. Smrt norků je o to nesmyslnější, že kožešina zvířat je v tomto období bezcenná. Do doby než by kožešina získala tržní hodnotu by norci přesrstili a barva by tak na jejich vzácné kožešině již nebyla.

 

Jindřichohradečtí policisté ve spolupráci s kriminalisty zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci a i nadále provádí k případu intenzivní šetření. Mimo jiné jsou  vyhodnocovány stopy a záznamy z kamer a fotopastí, kterých je v areálu farmy a jejím okolí hned několik.

 

Jindřichohradečtí  policisté, kteří na objasnění tohoto trestného činu intenzivně pracují, žádají širokou veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém pachateli. Kdo z občanů si v inkriminované době, kdy k postříkání norků a jejich kotců došlo, všiml osoby pachatele, pohybu vozidel či něčeho podezřelého, nechť veškeré své poznatky  k případu oznámí linku 974 233 700 – stálá služba OOP J.Hradec nebo na tísňovou linku  158!
Za poskytnuté informace předem děkujeme!

  • Smrtelná nehoda u Hospříze
 Policie ČR:
Foto: Policie ČR

Jindřichův Hradec – Bohužel již 42. oběť evidují jihočeští policisté.  (20.8.2015)

Dnes krátce po půl desáté dopoledne přijali policisté z dopravního inspektorátu, skupiny dopravních nehod Územního odboru Jindřichův Hradec, oznámení o dopravní nehodě se zraněním na silnici II/164 mezi obcemi Hospříz a Člunek. Po příjezdu na místo zde již byly jednotky Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby, které prováděly vyproštění dvou osob. Bohužel u spolucestující, mladé ženy (25 let), musel lékař konstatovat smrt. Řidič, muž ve věku 48 let, utrpěl velmi těžká zranění a do zdravotnického zařízení ho transportovala letecká zdravotnická služba.
Provedeným šetřením bylo zjištěno, že řidič jel po uvedené silnici ve směru od Jindřichova Hradce na Kunžak, s osobním vozidlem tovární značky Renault 19, při projíždění pravotočivou zatáčkou pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, sjel vpravo mimo komunikaci, kde se vozidlo převrátilo střechou na vzrostlý strom. Příčiny a okolnosti vyšetřují nejen dopravní policisté, ale i jejich kolegové ze Služby kriminální policie a vyšetřování, pro podezření ze spáchání přečinu Usmrcení z nedbalosti.
V Jihočeském kraji se jedná o 42. oběť dopravních nehod.

  • Za volantem 3,5 promile

J. Hradec –Pergola stála řidiči v cestě, přišel o řidičák.

Minulý týden sdělili dopravní policisté podezření řidiči, jenž dne 6. srpna 2015 ve 20:30 hodin  způsobil dopravní nehodu, když pod vlivem alkoholu  řídil osobní automobil  Škoda Felicia   v obci Kostelní Radouň ve směru od Okrouhlé Radouně na J. Hradec. Při  projíždění levotočivé zatáčky řízení vozidla nezvládl, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde jel téměř 40 metrů pravým silničním příkopem a po vyjetí z příkopu zpět na vozovku vyjel vlevo mimo komunikaci, kde ve svahu klesání narazil do betonových schodů zděné pergoly domu a svou jízdu završil nárazem do dvou palet betonové zámkové dlažby. Dopravní policisté řidiče podrobili dechové zkoušce na alkohol přístrojem Dräger, kdy řidič nadýchal nejméně 3,45 g/kg  alkoholu.  Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a byla mu další jízda zakázána. Na vozidle  vznikla škoda nejméně 3 000 korun a na betonových schodech nejméně 2 000 korun. K velkému štěstí řidiče nebyl nikdo zraněn. Do dvou týdnů stane podezřelý muž před soudem neboť je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  • Krádež v domě

J.Hradec – Z uzamčeného trezoru odcizil 117 000 korun.

Podezřelý muž ( r. 1991) v  přesně nezjištěné době od května do srpna, v rodinném domě  v Lomnici nad Lužnicí, v místě svého tehdejšího bydliště, za pomoci klíče, jenž  nalezl v prádelníku v ložnici, vnikl do uzamčeného trezoru. Z tohoto  postupně v několika případech odcizil  zde v obálce uloženou finanční hotovost ve výši nejméně 117 000 korun, kterou použil na úhradu opravy svého osobního automobilu a pro svoji běžnou denní potřebu. Svým jednáním způsobil poškozenému škodu ve výši nejméně 117 000 korun. Po precizním zadokumentování případu převzal podezřelý muž z rukou policejní komisařky služby kriminální policie a vyšetřování z J. Hradce včerejšího dne sdělení obvinění. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

  • Podplácela policisty

J.Hradec – Cizinku vyšel spáchaný přestupek „ draho“.

Včerejšího dne kolem osmé hodiny ranní,  před nákupním střediskem  v J. Hradci,  byla řidička (r.1970) – cizinka kontrolována hlídkou  jindřichohradeckých policistů, neboť  se při řízení osobního automobilu Ford dopustila dopravního přestupku, kdy  svojí  jízdou ohrozila chodce, který přecházel po vyznačeném přechodu pro chodce. Za  toto její protiprávní jednání policisté řidičce na místě uložili blokovou pokutu ve výši 2 000 korun. Řidička  s přestupkem souhlasila,  avšak s  výší pokuty nikoli.  Vyndala ze své peněženky pětisetkorunu a tuto nabídla policistovi  s tím, že ona nic neřekne a že musí rychle jet, neboť má v autě nanuk. Policista nevěřil vlastním očím a ihned se ujistil, zda to řidička opravu myslí vážně. Když žena odpověděla „ano“, policista  řidičce sdělil, že je podezřelá ze spáchání trestného činu podplácení a z tohoto důvodu je od této chvíle zadržena. Poté podezřelá  nastoupila do služebního vozidla policie  a k udivení policejní hlídky  vyndala ze své peněženky  ještě 1 000 korun, které  položila na zadní sedadlo služebního vozu s tím, doklad o předání  peněz nepožaduje a opět, že má ve svém vozidle nanuk, načež se pokusila z vozidla vystoupit. To se jí ale  nepodařilo. Svým jednáním měla  podezřelá žena  poskytnout  úplatek úředním osobám a to konkrétně příslušníkům Policie ČR zařazeným u Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, Územním odboru Jindřichův Hradec  a to  v celkové výši 1 500 korun. Ještě téhož dne převzala podezřelá žena sdělení obvinění z rukou jindřichohradeckých kriminalistů neboť je důvodně podezřelá ze spáchání trestného činu podplácení. V případě soudem uznané viny hrozí obviněné až šest let odnětí svobody.

  • Krádež kabelky

Jindřichův Hradec – Novosedly nad Nežárkou – Seděla na lavičce a přišla o kabelku.

Jindřichohradečtí policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a pátrají po dosud neznámém pachateli, který v noční době jedné hodiny dne 30. srpna 2015 v jednom z kempů v katastru obce Novosedly nad Nežárkou využil nepozornosti poškozené a odcizil z lavice, na které v té době seděla, dámskou kabelku, ve které měla poškozená  mobilním telefon Acer Liquid M220, peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a osobními doklady, dále pak svazek klíčů. Okradená žena odhadla škodu na více než 3 tisíce korun.
Policisté stále upozorňují občany na to, aby své věci měli stále pod kontrolou. Zloději nikdy neváhají, a pokud někde vidí kabelku, tašku, kufřík či batoh bez dohledu, hbitě se odložené věci zmocní. Stačí pouze chvilka nepozornosti a zloděj odchází bohatší. „Nedávejte jim šanci a hlídejte si své věci“.

  • Opět okradl vlastního otce

J.Hradec –Třeboň -Syn peníze utratil, již je trestně stíhán.

Podezřelý muž  ( r. 1976) v měsíci srpnu, v rodinném domě v Třeboni, kde je trvale bytem, opakovaně využil situace a v nestřeženém okamžiku vnikl do v té době neuzamčeného pokoje, který užívá výhradně jeho otec. Zde z volně odložené obálky odcizil nejméně ve dvou případech finanční hotovost v celkové výši 4 000 korun. Syn neokradl svého otce poprvé. Podezřelý se svého jednání dopustil  i přesto, že již byl rozhodnutím Okresního soudu J.Hradec uznán vinným přečinem krádeže již v minulosti. Třeboňští policisté předali včerejšího dne nezdárnému synovi sdělení podezření. Podezřelý muž stane do dvou týdnů před soudem, kde mu v případě uznané viny hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

  • Přišel se vyspat do cizí postele

J.Hradec – Kdo rozbil okno a vnikl do domu?

V době od 30.srpna do 5.září   v obci Strmilov na Jindřichohradecku, vnikl dosud neznámý pachatel  do domu. Nejprve přineseným kamenem rozbil dvojitou skleněnou výplň okna,  které následně otevřel. Z domu nic neodcizil ani jej neprohledal. Pouze si poležel v jedné z postelí. Svým  jednáním  způsobil škodu majiteli domu ve výši nejméně 500 korun. Po pachateli přečinu  porušování domovní svobody nyní pátrají jindřichohradečtí policisté.
Zdroj: Policie ČR; por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L