-0.4 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
Články

Policie ČR: Třeboňská hlavička na diskotéce

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Zpronevěra peněz

PolicieJ.Hradec – Nová Bystřice – Výhry nevyplácela, peníze si nechávala.

Mladá žena, jenž pracovala v herně v Nové Bystřici, kde mimo jiné vyplácela výhry z výherních hracích automatů, kdy za tímto účelem jí byla proti podpisu svěřena finanční hotovost, z této postupně měla zpronevěřit částku v celkové výši 31 000 korun. Takto zpronevěřené peníze měla použít na uspokojení vlastních potřeb a závazků. Novobystřičtí policisté přečin zpronevěry řádně zadokumentovali. Včerejšího dne převzala mladá žena sdělení podezření a nyní je trestně stíhána v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.
  • Ublížení na zdraví

J.Hradec – Třeboň – Hlavičkou atakoval poškozeného.

Na diskotéce v Třeboni fyzicky  napadl agresor  poškozeného tak, že jej udeřil svým čelem, tzv. hlavičkou do oblasti hlavy. V důsledku čehož podezřelý způsobil poškozenému  zlomeninu nosní kůstky, které si vyžádalo lékařské ošetření a pracovní neschopnost s dobou léčení minimálně 14 dnů. Úmyslně ublížil na zdraví jinému, kdy svého jednání  se dopustil na místě veřejnosti přístupném, kde se v tu dobu nacházelo nejméně 70 osob. Včerejšího dne si podezřelý muž převzal z rukou třeboňských policistů sdělení podezření. Svým jednáním se měl dopustit přečinu úmyslného ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví.
  • Posilněn alkoholem usedl za volant

J. Hradec – Nadýchal téměř dvě promile.

V rámci dohledu nad silničním provozem zastavila hlídka dopravních policistů z J.Hradce v obci Lodhéřov muže, který řídil osobní vozidlo Citroen Xantia. Dopravní  policisté podrobili řidiče dechové zkoušce přístrojem Dräger, kdy mu byla naměřena hodnota téměř dvě promile  alkoholu v dechu. Na místě přišel řidič  o  řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána. V pátek 13-tého si převzal podezřelý muž sdělení podezření neboť se svým jednáním dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Do dvou týdnů stane před soudem.
  • Zneužil doklady bratra

J.Hradec – Třeboň – Vzal si úvěr a podvedl společnost.

Mladý muž v září 2013 v Třeboni uzavřel smlouvu o úvěru se společností a.s., přičemž se neoprávněně vydával za svého bratra. K uzavření smlouvy zneužil jeho osobní doklady, které si bez bratrova svolení neoprávněně opatřil v jeho zaměstnání. Na základě uzavřené smlouvy byla podezřelému muži vyplacena částka 90 000 korun. Při sjednávání úvěrové smlouvy uvedl nepravdivé  údaje  a poškozené společnosti svým jednáním způsobil škodu ve výši nejméně 67 505 korun. Svému bratrovi způsobil vážnou újmu na právech tím, že uvedl jiného  v omyl. Podezřelý se svým jednáním  dopustil hned dvou trestných činů a to  přečinu úvěrového podvodu a přečinu poškození cizích práv. Třebonští policisté včerejšího dne předali podezřelému muži sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem.
  • Policisté zachránili sebevraha

J. Hradec – Třeboňsko – Pátrací akce měla šťastný konec.

Včerejšího dne po osmé hodině večerní oznámila žena na policii, že má  obavy o zdraví a život svého bývalého druha, který údajně špatně nese jejich nedávný rozchod. Téhož dne  ráno vyvěsil na sociální síť Facebook oznámení, že se vším končí a už čeká jen na okamžik až alkohol v kombinaci s léky vykonají své. Naposledy měl být viděn před osmou hodinou večerní v místě trvalého bydliště rodičů na Třeboňsku, odkud měl odjet neznámo kam svým vozidlem. Při odjezdu se údajně měl rozloučit se slovy, že už se neuvidí. Policisté z operačního střediska ihned zorganizovali pátrací akci, do které byli nasazeni muži zákona  z Třeboně, Suchdola nad Lužnicí i z Č. Budějovic. Povolán do akce byl rovněž psovod se služebním psem. Pohřešovaný muž byl vypátrán po několika hodinách ve svém vozidle na Třeboňsku. Následně byl převezen  lékařskou službou  za asistence policie do lékařského zařízení v Českých Budějovicích. Pátrací akce byla ukončena se šťastným koncem.
  • Dříve loupil nyní opět kradl

J.Hradec – Již je ve výkonu trestu – nepoučil se.

Včerejšího dne hodinu před poledním  odcizil podezřelý muž v obchodním domě v J. Hradci bez použití násilí z volně přístupných prodejních regálů 8 kusů dunajských klobás a 1 kus tablet Ariel. Takto odcizené zboží ukryl do své tašky, kterou měl u sebe a  bez zaplacení prošel prostorem pokladen, za kterými byl zadržen ostrahou obchodního domu. Svým jednáním  způsobil škodu ve výši 675 korun. Jak jindřichohradečtí policisté zjistili muž byl pro trestný čin loupeže odsouzen krajským soudem v Praze, když 6-ti letý trest vykonal v květnu 2014. Rovněž se opakovaně dopouštěl na území republiky majetkové trestné činnosti. Podezřelý muž se zjevně nepoučil a tudíž byl policisty zadržen a umístěn do policejní cely. Ještě téhož dne převzal sdělení podezření. Dnešního dne v dopoledních hodinách soud rozhodl o výši trestu, kdy pachatel byl odsouzen na osm měsíců nepodmíněně do výkonu trestu s nástupem trestu IHNED.
Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L