Aktuálně

Policie ČR v okrese J. Hradec (3.1.2014 – 10.1.2014)

S obnaženým penisem u stromu masturboval, na mladé ženy volal

J.Hradec – Třeboň – Policisté po výtržníkovi pátrají. (Hlasová schránka 974 233 116)

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Dosud neznámý pachatel včerejšího dne kolem  16:15 hodin ve dvou případech v ulici Dukelská v Třeboni  nejprve u vlakové zastávky ČD v parku u vzrostlého stromu, ve vzdálenosti tří metrů  od chodníku před  dvěma osmnáctiletými ženami držel v ruce svůj pohlavní úd. Poté po deseti  minutách ve stejné ulici poblíž stanice HZS, opět před stejnými    ženami, které šly po chodníku vedle místní komunikace ve směru na m.č. Kopeček, držel svůj pohlavní úd a masturboval. Při tom na  ženy volal, aby šly k němu, čímž u nich vzbudil pohoršení. O chování výtržníka vyrozuměly mladé ženy nejprve městskou a poté státní policii v Třeboni.

Třebonští policisté zjistili, že podezřelý muž se pohybuje ve vozidle bílé barvy s nápisem  na přední kapotě vozu : „ Miluji nebo milujeme nábytek“. Pokud kdokoli z občanů viděl toto vozidlo, případně zná jeho majitele, nechť se obrátí na tísňovou linku 158.
 
Popis muže: 35 -40 let, silnější postavy,  přibližně 180 cm vysoký, krátké rovné tmavě hnědé až černé vlasy, neoholen – tzv. strniště. Oblečen do béžové bundy a tmavých riflí.  Bez  náušnic, tetování, pearcingu, čepice či jiných  markantů.  
 
Za veškeré Vaše podněty vedoucí k dopadení výtržníka předem děkujeme!  
(9.1.2014)

Řídil vozidlo pod vlivem alkoholu

J.Hradec –Nadýchal 1,29 promile.

Dne 3. ledna v Nové Včelnici  v ulici Štítného ve směru od centra  ke křižovatce řídil  sedmapadesátiletý řidič,  po požití většího množství alkoholu, osobní automobil  Peugeot 106. U domu byl  kontrolován hlídkou dopravních policistů z  J.Hradce. Při kontrole byla u řidiče provedeným odborným měřením přístrojem Dräger zjištěna hodnota 1,29 g/kg alkoholu v dechu řidiče. Dopravní policisté na místě řidiči zadrželi řidičský průkaz a rovněž mu zakázali další jízdu. Po řádném zadokumentování případu si řidič včerejšího dne převzal  sdělení podezření, neboť se svým jednáním dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.(9.1.2014)

S náklaďákem porazil cyklistku, které nedal přednost

J.Hradec – Od nehody ujel, byl však policisty odhalen. (Hlasová schránka 974 233 116)

Včerejšího dne kolem  5:10 hodiny ranní, při projíždění křižovatky v ulici Vídeňská, vedoucí z Jindřichova Hradce směrem na Novou Bystřici, s místní komunikací vedoucí  od firmy Madeta v J.Hradci, řidič nákladního automobilu s návěsem, při odbočování vpravo z uvedené místní komunikace na hlavní dvouproudou komunikaci ve směru na Novou Bystřici, nerespektoval svislou dopravní značku „Dej přednost v jízdě“. Vjel do křižovatky, nedal přednost cyklistce jedoucí zleva po hlavní komunikaci  a došlo ke střetu. Poškozená utrpěla lehké zranění s dobou léčení nejméně 5 dní. Po spáchání dopravní nehody řidič  úmyslně nezastavil z místa střetu ujel, aniž se přesvědčil, v jakém stavu se poškozená nalézá a neposkytl jí pomoc, ač tak mohl učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného. Škoda na  jízdním kole, která je v tomto případě skutečně zanedbatelná činí nejméně 2 000 korun.  Řidič nákladního vozidla byl bezprostředně po dopravní nehodě zastaven hlídkou policistů z Nové Bystřice. Provedená dechová zkouška na alkohol byla s negativním výsledkem. Dále byl proveden test na toxi s negativním výsledkem. Policejní komisařka služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce včerejšího dne řidiče obvinila z trestného činu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku . Nyní je trestně stíhán na svobodě. V případě soudem prokázané viny hrozí pachateli trest odnětí svobody až na  pět let.(8.1.2014)

Peněženku v bundě neuhlídala

J.Hradec – Přišla o doklady i o platební kartu. ( Hlasová schránka 974 233 116)

Dne 4. ledna v podvečerních hodinách, v jednom z obchodů v obchodním domě v ulici Jáchymova v Jindřichově Hradci, neuhlídala žena svoji peněženku, kterou měla v kapse bundy. Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého okamžiku poškozené a z levé kapsy bundy ji  peněženku odcizil. Žena tak přišla spolu s peněženkou i o občanský a řidičský průkaz, kartu zdravotní pojišťovny a také o platební kartu. Poškozená krádež oznámila dodatečně až včerejšího dne.  Škoda ve výši 100 korun, která vznikla odcizením peněženky je v tomto případě opravdu zanedbatelná. Nahlášení ztráty dokladů a vyřízení nových bude poškozenou stát nemalé úsilí a čas. Jindřichohradečtí policisté se případem intenzivně zabývají, avšak šance na ustanovení osoby pachatele je v tomto případě i přes veškerou snahu policistů opravu mizivá.(8.1.2014)

Čelem atakoval poškozeného

J.Hradec – Slavonice – Syn kopal, otec vypomáhal.

Jednatřicetiletý podezřelý  muž v měsíci listopadu 2013 v baru  ve Slavonicích  svým čelem udeřil do obličeje poškozeného. Poté další podezřelý, jeho devětačtyřicetiletý otec, dotlačil a dostrkal za použití síly poškozeného ke vchodovým dveřím baru. Zde jej mladší z agresorů opětovně bezdůvodně fyzicky napadl a to  třemi údery pěstí do obličeje a třemi kopy kolenem do hlavy. Tímto jednáním způsobil poškozenému zranění spočívající ve zhmoždění obličeje středně těžkého stupně s otřesem mozku s následným léčením 21 dní, tedy do 30.listopadu včetně. Dačičtí policisté včerejšího dne předali sdělení podezření jak otci  tak i synovi, kteří jsou nyní trestně stíháni  na svobodě pro trestný čin úmyslné ublížení na zdraví a rovněž pro výtržnictví.(7.1.2014)

Vyřezal okna i dveře

J.Hradec –Slavonice- Rozestavěný dům na samotě přilákal zloděje.

Dosud neznámý pachatel,  v  době od listopadu loňského roku do 6. ledna roku tohoto, odcizil po vyříznutí pět dřevěných oken a jedny  celodřevěné dveře. Vše toho času bylo připevněno   montážní pěnou v obvodových zdech rozestavěného rodinného domu na samotě poblíž  Slavonic. Majiteli tak svým jednáním způsobil škodu ve výši  nejméně 125 000 korun. Dačičtí policisté včerejšího dne zahájili úkony trestního  řízení. Zda skončila okna a dveře v jiné rozestavěné nemovitosti, to už je otázka pro dačické policisty, kteří se krádeží intenzivně zabývají.(7.1.2014)

Zloděj v truhlárně

J.Hradec – Kdosi si vybavil dílnu cizím nářadím za 56 000 korun.

Dosud   neznámý lapka  dne 4. ledna tohoto roku překonal přelezením oplocení průmyslového areálu v Nové Včelnici. Poté za užití násilí vnikl do skladu truhlárny. Zde prohledal prostory dílny a odcizil  profi nářadí různých značek  jako vrtačky, pily,  brusky,  elektrické  kladivo a jiné  celkové v hodnotě  nejméně 56 000 korun. Svým jednáním tak  poškozené společnosti způsobil celkovou škodu ve výši nejméně 57000 korun, z toho 1 000 poškozením. Jindřichohradečtí policisté ve věci  krádeže zahájili včerejšího dne úkony trestního řízení  a po pachateli i po odcizeném nářadí intenzivně pátrají.(6.1.2014)

Na návštěvě opakovaně kradl

J.Hradec – Nyní je policií trestně stíhán.

Třiadvacetiletý podezřelý celkem ve dvou případech v měsíci srpnu 2013 odcizil z bytu domu na Sídlišti v Jindřichově Hradci, kde byl v té době na návštěvě u své známé, zde volně odloženou finanční hotovost  matky své známé. V prvním případě odcizil volně odloženou částku  2 500 korun. Ve druhém pak z peněženky uložené v kuchyni finanční hotovost ve výši 20 000 korun. Podezřelý se svého jednání dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za přečin krádeže odsouzen. Jindřichohradečtí policisté přijali trestní oznámení až dne 9. prosince loňského roku. Přečin krádeže řádně zadokumentovali. Včerejšího dne převzal pachatel sdělení podezření prostřednictvím OOP Pelhřimov. Nyní je trestně stíhán jindřichohradeckými policisty na svobodě.(6.1.2014)

Odložená bunda přilákala zloděje

J.Hradec – Na diskotéce přišel i o mobilní telefon a klíče.

Dosud neznámý lapka koncem roku v prostorách diskoklubu J.Hradec využil nepozornosti majitele a z   opěradla židle odcizil zde volně odloženou černou pánskou bundu. Společně s bundou odcizil i v ní  uložený mobilní telefon Sony Xperia Z  a svazek pěti  klíčů. Majiteli tak svým jednáním způsobil nemalé problémy a rovněž škodu ve výši nejméně 16 390 korun. Jindřichohradečtí policisté  dne 2. ledna ve věci krádeže zahájili úkony trestního řízení a po pachateli usilovně pátrají.(5.1.2014)

Klekl na poškozeného a škrtil ho, další agresor jej kopl do obličeje

J.Hradec –Na Nový rok způsobili těžkou újmu na zdraví.( Hlasová schránka 974 233 116)

Policejní komisařka z jindřichohradecké kriminální služby včerejšího dne sdělila obvinění dvěma mužům (33,20 let), kteří na Nový rok kolem 00:50 hodiny způsobili poškozenému úmyslně těžkou újmu na zdraví a svým jednáním se dopustili rovněž výtržnictví. Na místě veřejnosti přístupném před dalšími minimálně šesti osobami v ulici Mlýnská v Jindřichově Hradci u objektu bývalé vojenské správy třiatřicetiletý obviněný nejprve bezdůvodně fyzicky napadl minimálně čtyřmi údery pěstí do obličeje poškozeného, cizího státního příslušníka. Když se cizince zastala poškozená napadl  mladou ženu a udeřil jí pěstí do obličeje. Poté  další přítomnou poškozenou  udeřil pěstí do hrudníku a kopl ji do levého boku.
Následně napadl dalšího poškozeného, cizího státního příslušníka, kterého udeřil pěstí do levého spánku. Nakonec fyzicky napadl posledního z poškozených, který se poškozeného dříve napadeného rovněž zastal  a to tím způsobem, že jej podezřelý několikrát udeřil pěstí do obličeje, vlivem čehož oba spadli na zem. Poté si agresor  na poškozeného klekl a škrtil ho. V tuto chvíli k poškozenému  ležícímu na zemi přistoupil  obvinšný (20) a kopl jej obutou nohou do obličeje. Tímto svým jednáním oba obvinění způsobili poškozenému těžká zranění  s dosud přesně nestanovenou dobou léčení. Ostatní  poškození nebyli při incidentu zraněni, nevyhledali lékařskou pomoc a pracovní neschopnost u nich nenastala.  Starší z pachatelů byl již v minulosti pro trestný čin výtržnictví odsouzen  Okresním soudem v Táboře. Trestní stíhání obou pachatelů je vedeno na svobodě.(3.1.2014)

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová, por. Ing.  Štěpánka  Uhlířová a por. Bc.  Lenka  Holická