-1.6 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Policie ČR: Vandal řádil na blažejovském hřbitově

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Vandal se vyřádil na hřbitově

J.Hradec – Lidský hyenismus nezná mezí.

PolicieO tom, že se vandalové nezastaví před ničím a dodržení piety zemřelých je jim cizí se přesvědčila majitelka hrobu na hřbitově v obci Blažejov na Jindřichohradecku. Zde neznámý pachatel  v době od úterý do čtvrtka poničil urnový hrob zhotovený z leštěné žuly a to tak, že ulomil náhrobek, rozlomil  krycí desku i  urnovou schránku s nerezovými skleněnými dvířky. Na hrobě znehodnotil rovněž  keramický květináč, plechovou vázu i urnu. K otevření urny s ostatky zemřelého naštěstí  nedošlo. Svým jednáním dosud neznámý vandal  způsobil poškozené celkovou škodu ve výši nejméně 17 500 korun. Po pachateli přečinu poškození cizí věci a přečinu výtržnictví policisté  usilovně pátrají.
Jindřichohradečtí policisté přivítají jakoukoliv informaci vedoucí k dopadení pachatele  na telefonní lince 974 233 700 či na tísňové lince 158. Děkujeme.
  • Krádež notebooku

J.Hradec – Nová Bystřice – V bytovce řádil zloděj.

Dosud neznámý pachatel  bez použití násilí,  odcizil z bytové jednotky  bytového domu v obci Staré Město pod Landštejnem na Jindřichohradecku, zde volně položený notebook, který měl mladý muž v té době zapůjčen od poškozeného. Svým jednáním způsobil neznámý pachatel škodu ve výši nejméně 15 000 korun. Po pachateli přečinu krádeže i po odcizeném notebooku usilovně pátrají policisté z obvodního oddělení Nová Bystřice.
  • Zloděj šel po pneumatikách i discích

J.Hradec – Škoda činí nejméně 117 000 korun.

Dosud neznámý pachatel  v J.Hradci na sídlišti Pod Kasárny nezjištěným předmětem odemkl uzamčenou cylindrickou vložku u  dveří od garáže  a vnikl dovnitř. Zde odcizil sadu čtyř  hliníkových disků na vozidlo VW Passat včetně pneumatik, pět  hliníkových disků na vozidlo VW Passat,  dále  šest zimních  pneumatik a tři letní. Svůj lup završil odcizením dalších čtyř  hliníkových disků se zimními  pneumatikami. Následně vstupní dveře nezjištěným předmětem opět uzamkl. Svým jednáním způsobil  škodu třem poškozeným v celkové výši nejméně  117 000 korun. Případem krádeže se intenzivně zabývají jindřichohradečtí policisté.
  • Smrtelná dopravní nehoda

J. Hradec – S vozidlem narazil do vzrostlého stromu.

Včerejšího dne kolem 11:15 hodiny  projížděl řidič ( r.1972) s vozidlem Peugeot 306  po silnici ve směru od Žirovnice na Popelín. Při průjezdu rovným přímým úsekem komunikace, bez spádových poměrů, pravděpodobně vyjel plynule vlevo na levou nezpevněnou krajnici, kde levou přední částí svého vozidla narazil do kmene vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě došlo u řidiče ke zraněním neslučitelným se životem, kterým na místě podlehl. Na  vozidle byla škoda odhadnuta na částku 70 000 korun.  Nebylo zjištěno cizí zavinění. Na místě tragické dopravní nehody byl přítomen lékař letecké záchranné služby České Budějovice,   rovněž jednotka HZS J. Hradec. Příčiny  a okolnosti nehody jsou i nadále v šetření dopravních policistů z J. Hradce.
  • Od seniorky vylákal 80 000 korun

J.Hradec – Údajný syn telefonoval své matce.

Včerejšího dne v dopoledních hodinách dosud neznámý pachatel podvodně vylákal, za využití telefonu,   od seniorky (r.1939) její našetřené úspory. V telefonu se představil jako syn  Fanda se smyšlenou legendou, že potřebuje půjčit peníze, neboť je právě v Č. Budějovicích a chce si koupit auto. Za matkou prý pošle  kamaráda, který si peníze  převezme. Takto neznámý pachatel vylákal od důvěřivé seniorky finanční hotovost ve výši 80 000 korun, kterou mu poškozená žena předala před domem na sídlišti Vajgar v J. Hradci. Po pachateli trestného činu podvodu intenzivně pátrají jindřichohradečtí policisté.
Jindřichohradecká policie doporučuje:
 
Pokud se telefonující vydává  za  Vašeho příbuzného či  známého, který je ve finanční tísni a  potřebuje půjčit peníze, vždy je  bezpečnější si informace pro jistotu ověřit a  teprve poté své úspory vydat.
 
V případě potřeby nezapomeňte, že vždy můžete kontaktovat Policii ČR na bezplatné lince 158!
  • Rodinný dům navštívil nezvaný host

J.Hradec – Odcizil šperky, alkohol i hodinky.

Jindřichohradečtí policisté nyní pátrají po pachateli přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody, který vnikl do domu v obci Popelín.  Obytnou část domu prohledal a odcizil zde šperky ze žlutého a bílého kovu, dámské náramkové hodinky,  videokameru  i dvě  láhve alkoholu. Nepohrdl ani sportovními botami či finanční hotovostí v drobných mincích. Spokojen se svým lupem opustil dům přes dvůr za použití nalezených klíčů. Svým jednáním dosud neznámý pachatel způsobil poškozené škodu v celkové výši nejméně 26 500 korun.
  • Šel po naftě

J.Hradec – Vozidlo zůstalo na suchu.

Dosud neznámý pachatel v obci Horní  Němčice na Jindřichohradecku  vypáčil krycí víčko palivové nádrže u zaparkovaného vozidla Škoda Octavia,  ze kterého následně odčerpal a odcizil 30 litrů motorové nafty. Svým jednáním způsobil  majitelce vozu škodu na poškozeném víčku ve výši nejméně 5 000 korun a  na odcizené motorové naftě ve výši nejméně 900 korun. Po pachateli přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci intenzivně pátrají jindřichohradečtí policisté.
  • Dávejte si pozor na své věci

Jindřichův Hradec – Zloděj odcizil peněženku z dětského kočárku.

Někteří pachatelé se nezastaví před ničím. O tom se mohla přesvědčit mladá žena z Jindřichohradecka, která v pátek navštívila jedno zdravotnické zařízení v Jindřichově Hradci. Poblíž nápojového automatu nechala stát na několik málo okamžiků dětský kočárek, ve kterém měla pod dětskou peřinkou položenou svoji peněženku. Neznámý pachatel této chvíle využil a peněženku z kočárku ukradl. Ženě tak způsobil škodu za více než 6 000 korun. Poškozená se okamžitě obrátila na jindřichohradecké policisty, kteří nyní po pachateli trestného činu krádeže pátrají.
  • Policisté objasnili krádež

Jindřichův Hradec – Z krádeže měděných parapetů jsou podezřelí dva muži.

Jindřichohradečtí policisté již mají jasno v případu odcizených pěti měděných parapetů z jedné ze škol v Jindřichově Hradci. Policisté podezřívají dva mladé muže z Jindřichohradecka, že měli společně po vzájemné dohodě dne 14. února 2015 překonat oplocení školy a z budovy odcizit pět měděných parapetů. Způsobená škoda přesáhla částku 4 000 korun. Výborná místní znalost a precizní policejní práce přinesla své ovoce. Policisté jim v uplynulých dnech sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže Věc je řešena formou zkráceného přípravného řízení.
Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L