-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Policie ČR: Zbití souseda obuškem a nebezpečné vyhrožování družce i dítěti

Co řešili státní policisté v dubnu a začátkem května na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Zbil souseda teleskopickým obuškem

J.Hradec – Nová Bystřice – Patrně sousedské rozepře vyústily v násilí.

Policie poutaPodezřelý muž (r.1997) dne 3.dubna kolem 20:00 hodin před domem a ve společných prostorách bytového domu  v obci na Novobystřicku, na místě veřejnosti přístupném, před nejméně dalšími třemi osobami, bezdůvodně fyzicky napadnul poškozeného (r.1975). Svého souseda měl opakovaně, nejméně desetkrát udeřit kovovým teleskopickým obuškem do různých částí těla včetně hlavy, přičemž na poškozeného měl křičet, že jej zabije. Jednání agresora v poškozeném vzbudilo obavu, že své výhrůžky splní. V pokračování napadání poškozeného podezřelému zabránili dva muži, kteří podezřelého odvedli z chodby do jeho bytu. Agresor svým jednáním měl způsobit poškozenému  mnohočetné hematomy. Poškozený vyhledal lékařské ošetření u svého praktického lékaře a po dobu 14 dnů byl omezen v běžném způsobu života. Novobystřičtí  policisté trestnou činnost podezřelého muže precizně zadokumentovali. Svým jednáním se měl dopustit hned tří trestných činů. Přečinu úmyslného ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, přečinu  nebezpečného vyhrožování a přečinu výtržnictví. Včerejšího dne si převzal sdělení podezření a do dvou týdnů stane před soudem.

  • Nález dělostřeleckého granátu

J.Hradec – Dačice – Munice z II. světové války stále hrozí.

Tuto neděli 23. dubna v dopoledních hodinách oznámil na tísňovou linku 158 muž, že u silnice za mostem přes řeku Dyje, ve směru ze Starého Hobzí na Slavonice, u lesního porostu nalezl při práci s detektorem kovů předmět připomínající munici z II. světové války.Na místo nálezu ihned vyjela hlídka dačických policistů. Muži zákona místo zajistili a cestou operačního střediska vyžádali výjezd pyrotechnika z Č.Budějovic. Po příjezdu pyrotechnik provedl identifikaci předmětu a zjistil, že se jedná o dělostřelecký granát ráže 7,5 (tříštivo trhavý), který zajistil a odvezl k následné likvidaci.

  • Zneužití linky tísňového volání

J.Hradec – Na údajný požár vyjely složky IZS zbytečně!

V sobotu 15. dubna kolem 16:00 hodiny uskutečnil prozatím neznámý pachatel z neznámého místa v okolí Jindřichova Hradce, z mobilního telefonu, oznámení na číslo tísňové linky 150, že v obci Okrouhlá Radouň hoří chata. Toto oznámení mělo za následek výjezd jednotek integrovaného záchranného systému. Na místo požáru se ihned sjeli profesionální hasiči z J.Hradce společně s dobrovolnými hasiči z Kamenice nad Lipou i Nové Včelnice včetně hlídky policistů z obvodního oddělení J.Hradec. Následným prověřením na místě ohlášené události bylo policisty i hasiči zjištěno, že se informace nezakládá na pravdě a k požáru v dané lokalitě vůbec nedošlo. Neznámý pachatel svým jednáním sdělil nepravdivou zprávu, která měla za následek bezdůvodnou záchrannou práci integrovaného záchranného systému. Svým jednáním se dopustil přečinu šíření poplašné zprávy, za což mu v případě jeho vypátrání a následném usvědčení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Jindřichohradecká policie upozorňuje: Osoby, které zneužívají tísňovou linku, by si měly uvědomit, že svým jednáním mohou znemožnit pomoc lidem, kteří ji opravdu v nouzi potřebují!

Složky IZS v rámci zákonné legislativy mohou po pachateli přečinu šíření poplašné zprávy soudně vymáhat finanční náhradu za veškeré vzniklé škody, které ať už policii, hasičům či záchranářům vznikly výjezdem ke smyšlené události!

  • Nebezpečné vyhrožování

J.Hradec – Měl hrozit, že bývalou družku i své dítě údajně zabije.

Podezřelý muž (r.1983) v měsíci březnu v J. Hradci v bytě měl vyhrožovat své bývalé družce tak, že zabije nejdříve společné dítě, aby se na to musela dívat a následně zabije i ji. Dále nejméně ve třech případech na přesně nezjištěném místě na sídlišti Vajgar v J. Hradci měl opět vyhrožovat poškozené, že ji zabije a ublíží jí. V posledním případě pak měl vyhrožovat prostřednictvím facebookové komunikace, že poškozenou údajně sejme jednou ranou a že ji zmlátí. Svými výhrůžkami v pěti případech měl vzbudit podezřelý muž u bývalé družky důvodnou obavu o její život a zdraví i o život a zdraví dítěte. Jindřichohradečtí policisté přečin nebezpečné vyhrožování precizně zadokumentovali. Dne 12. dubna převzal agresor sdělení podezření.

  • Vážná dopravní nehoda

Jindřichův Hradec – Nová Bystřice – Pro zraněného motorkáře letěl vrtulník.

Krátce před polednem 14. dubna vyjížděly všechny složky IZS k vážné dopravní nehodě do katastru obce Nová Bystřice na Jindřichohradecku. Na silnici II. třídy na výjezdu z obce ve směru na Slavonice se čelně střetl motorkář (41) na stroji tovární značky Yamaha s osobním vozidlem tovární značky Hyundai I30. Utrpěl těžké zranění, které si vyžádalo jeho letecký transport na traumacentrum českobudějovické nemocnice. Řidič osobního vozu utrpěl lehké poranění a byl po ošetření na místě převezen ZZS do jindřichohradecké nemocnice. Po střetu navíc došlo k požáru obou vozidel. Prvotní příčinou nehody se jeví nesprávné předjíždění, a to ze strany motorkáře. Hmotná škoda na osobním vozidle byla odhadnuta na částku 300 000 korun, na motocyklu na 100 000 korun.

Přesná příčina a další skutečnosti nehody jsou předmětem následného šetření jindřichohradeckých dopravním policistů. Test na přítomnost alkoholu u řidiče osobního vozu byl negativní. Zda to samé bude platit i u motorkáře, ukáží následně výsledky testů odběru krve, provedené v nemocnici.

Upozorňujeme tímto nejen motorkáře, že svátky Velikonoc patří, co se týče dopravní nehodovosti, k těm nejtragičtějším. I s odkazem na tuto událost je na místě opět připomenout dodržování všech pravidel BESIPu.

  • Pracovní úraz

J.Hradec – Muže přimáčkl traktor, s vážným zraněním byl letecky přepraven do nemocnice.

Včerejšího dne na Jindřichohradecku, kolem 13:00 hodiny, došlo z dosud nezjištěných příčin, při nakládání hnojiva do secího stroje pomocí hydraulické ruky, nezjištěného výrobce a výrobního čísla, připevněné na traktoru Zetor 12045, kterou sám poškozený (r.1954) ovládal, k převrácení tohoto traktoru v době, kdy hydraulickou ruku se zavěšeným vakem s hnojivem o hmotnosti 1 000 kg otočil nad vedle postavený secí stroj. Traktor přimáčkl poškozeného k tomuto secímu stroji, čímž utrpěl těžké, život ohrožující zranění, se kterým byl letecky transportován na oddělení ARO nemocnice Č. Budějovice. Na místo se ihned dostavili policisté z obvodního oddělení J.Hradec s kompletní výjezdovou skupinou služby kriminální policie a vyšetřování . Téhož dne zahájili kriminalisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Policisté se rovněž budou zabývat otázkou zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L