18.5 C
Jindřichův Hradec
23.03. 2023
Články

Policie ČR: Ozbrojený loupežník a záchrana lidského života

Co řešili státní policisté v květnu na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.


 

 • Ozbrojený pachatel loupeže byl nyní dopaden

Policie poutaJ.Hradec – Ozbrojeného muže úspěšně zadržela zásahová jednotka.

Dnešního dne ve Václavské ulici v Jindřichově Hradci byl před 14:00 hodinou  úspěšně zadržen  policisty zásahové  jednotky  Jihočeského kraje nebezpečný pachatel (r.1984), jenž se měl dopustit loupežného přepadení. Policisté ze zásahové jednotky provedli rychlý a úspěšný zákrok, kdy podezřelý muž ozbrojen  několika noži byl zpacifikován a předán jindřichohradeckým kriminalistům k provedení procesních úkonů. Dokumentování trestné činnosti podezřelého muže je na samém počátku, tudíž  prozatím bližší informace k případu nebudeme poskytovat. Děkujeme.


 • Srazil chodkyni na přechodu a ujel

J.Hradec –Bezpečný Hradec – Kriminalisté žádají o pomoc.

Dne 26. května, tedy včerejšího dne,  kolem 10:30 hodiny  v J.Hradci  na kruhovém objezdu u bývalého OD Billa nyní  Jysk se stala dopravní nehoda dosud nezjištěného osobního automobilu s chodkyní, která přecházela po přechodu pro chodce ve směru od obce Otín ( bývalé cihelny) k OD Jysk. Řidič vozidla, patrně cizinec, se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a nezastavil před přechodem pro chodce, kdy došlo ke střetu s chodkyní, jenž utrpěla zranění. K popisu vozidla: Mělo by se jednat o malé světle stříbrné vozidlo, velikosti odpovídající  osobnímu vozidlu Renault Clio.

Žádáme všechny řidiče i  kolemjdoucí, pokud si všimli dopravní nehody nebo mají jakékoliv informace, jenž by pomohli kriminalistům  pomoci ustanovit osobu řidiče, jenž z místa dopravní nehody ujel a neposkytl zraněné chodkyni potřebnou pomoc, nechť se obrátí na tísňovou linku policie 158. Za Vaše informace předem děkujeme.


 • Záchrana lidského života

Jindřichův Hradec – Policista skočil do vody k potápějícímu se vozidlu, vytáhl z něj řidiče, který byl opilý.

Tragicky mohla skončit dopravní nehoda pro devětapadesátiletého řidiče Škody Octavie, který havaroval včera, krátce po jedenácté hodině večer, v katastru obce Chlum u Třeboně na Jindřichohradecku. Svým vozidlem sjel do rybníka Vydýmač, nebýt duchapřítomnosti oznamovatele a hlídky policistů ze Suchdola nad Lužnicí, mohl přijít o zdraví a život. K policistům, kteří vykonávali dohled nad silničním provozem přijel oznamovatel, který policistům sdělil, že viděl dopravní nehodu, při níž sjelo vozidlo do rybníka. Mezitím zalarmoval zdravotnickou záchrannou službu i hasiče a policisty zaregistroval, když kolem nich projížděl, vrátil se tedy pro ně, pro pomoc. Hlídka policistů ve složení prap. Vít K., a jeho kolega pprap. Lukáš M. jeli za oznamovatelem směrem k rybníku. Při jejich příjezdu už viděli převrácené vozidlo na střeše a z vody koukající kola auta. Policista Vít K. neváhal, skočil do rybníka, auto obeplul a podařilo se mu otevřít dveře u řidiče, kterého následně za pomoci kolegy a oznamovatele vytáhli na břeh. Řidič byl v šoku, dechová zkouška u něj prokázala, že před jízdou nebo během ní, požil alkohol. Nadýchal bezmála 2 promile alkoholu v dechu. Řidiče převezli zdravotníci k dalšímu ošetření do nemocnice, a hasiči následně vytáhli z vody vozidlo a odklidili následky dopravní nehody.

Alkohol za volant rozhodně nepatří, tento řidič měl obrovské štěstí, že si jeho nehody všiml oznamovatel, který přivolal pomoc. Za svou nezodpovědnost mohl řidič v tomto případě zaplatit životem. Nejen tím svým, ale pokud by pod vlivem alkoholu způsobil jinou dopravní nehodu, mohli její následky odnést jiní, nevinní lidé.

Poděkování patří všem, kteří v noci u této nehody zasahovali.


 • Sportovní halu navštívil zloděj

J.Hradec –Bezpečný Hradec – Dětem odcizil mobil, boty, brýle i peníze.

Dosud neznámý pachatel dne 19. května odcizil z  šaten v městské sportovní hale v Jindřichově Hradci věci dětem, které zde měly řádný basketbalový trénink.  Pachatel  dětem prohledal věci a odcizil kromě finanční hotovosti i  mobilní telefon Samsung galaxy S3, sportovní boty Nike či  brýle Blizard. Celková škoda činí nejméně  4 100 korun. Jindřichohradečtí policisté přivítají  veškeré informace, vedoucí k dopadení pachatele a tísňové lince 158.  Děkujeme.


 • Nález dělostřeleckých granátů

J.Hradec – Pyrotechnici munici zajistili.

Včerejšího dne  v odpoledních hodinách oznámil  muž na tísňovou linku policie  nález dvou  protipancéřových  dělostřeleckých granátů, ráže 7,62 mm a to v  lesním porostu  v k.ú. Dolní Pěna u J.Hradce. Jindřichohradečtí policisté místo nálezu ihned zajistili a cestou operačního střediska policie vyžádali příjezd pyrotechnické služby.  Pyrotechnici  na místě protipancéřové   dělostřelecké granáty zajistili a odvezli k bezpečné likvidaci.


 • Fasádu vodojemu počmáral grafitti

J.Hradec – Bezpečný Hradec – Škoda činí nejméně 100 000 korun.

Dosud neznámý pachatel  v době od 11. května  do 12.května 2016 poškodil silikonovou fasádu vodojemu u obce Děbolín a to tak, že na přední a levou boční stěnu vodojemu nastříkal sprejem černé, stříbrné, bílé a modré barvy různé ornamenty (grafiti). Svým jednáním tak způsobil  firmě škodu ve výši nejméně 100 000 korun. Po pachateli přečinu poškození cizí věci pátrají jindřichohradečtí policisté, kteří přijmou informace vedoucí k dopadení pachatele na lince 158. Děkujeme.


 • Sprejer „ zkrášlil“ zastávku

J.Hradec – Bezpečný Hradec- V obci Vlčetínec řádil vandal.

Dosud neznámý pachatel v době od 23.dubna  do  25.dubna 2016 u obce Vlčetínec pomocí dvou různých sprejů posprejoval obě boční zdi autobusové zastávky, Na pravou boční zeď zastávky nastříkal fialový nesrozumitelný nápis o rozměru 200 x 150 cm, na levou boční zeď pak nastříkal černým sprejem obrazec štíra o rozměru 40 x 20 cm. Svým jednáním tak způsobil   obci Vlčetínec  škodu ve výši nejméně 5000 korun. Po pachateli přečinu poškození cizí věci pátrají jindřichohradečtí policisté, kteří přijmou informace vedoucí k dopadení pachatele na lince 158. Děkujeme.


 • Výtržnictví v baru

Jindřichův Hradec – Mladá žena „má na krku“ dva přečiny za své agresivní chování.

Alkohol pravděpodobně zatemnil mysl mladé 25 leté ženě z města nad rybníkem Vajgar. Počátkem března v noční době, v jednom baru, nejprve verbálně napadala přítomné hosty a poté popadla skleněný půllitr a hodila po jednom hostu. Následně popadla skleničku na alkohol z tvrdého skla a opět jí hodila po stejném hostu. Tím mu způsobila tržnou ránu na čele, které si vyžádalo lékařské ošetření na chirurgickém oddělení.

Jindřichohradečtí policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a po zajištění veškerých písemností předvolali mladou ženu na obvodní oddělení. Zde jí předali sdělení podezření ze spáchání přečinů ublížení na zdraví a výtržnictví. Věc je řešena formou zkráceného přípravného řízení a lze předpokládat, že během dvou týdnů stane agresorka před soudcem okresního soudu.


 • Podvod

Jindřichův Hradec – Podezřelým je jednačtyřicetiletý muž.

Jindřichohradečtí policisté, sdělili podezření ze spáchání přečinu podvodu, jednačtyřicetiletému muži. Ten si měl v loňském roce půjčit od poškozeného 100 000 korun, přičemž mu podepsal dlužní úpis, a peníze měl vrátit do čtyř měsíců od jejich půjčení. Peníze nevrátil, a tak by měl do dvou týdnů stanout před soudem, a své jednání vysvětlit.


 • Loupež na benzinové čerpací stanici

Jindřichův Hradec – Hledáme svědky události.

V době okolo půl desáté hodiny večerní včerejšího dne (5. května 2016) došlo k loupežnému přepadení prodejny benzinové čerpací stanice na Václavské ulici (u obchvatu města na okraji sídliště Hvězdárna) v Jindřichově Hradci. Do vnitřních prostor prodejny vstoupil muž s maskovaným obličejem, který pod pohrůžkou použití násilí vyzval obsluhu k vydání finanční hotovosti. Následně se zmocnil částky v řádu několika tisíců korun a z prodejny utekl. Ke zranění obsluhy naštěstí nedošlo.

Dle provedeného šetření by pachatelem měl být muž mladšího věku přibližně dvaceti až třiceti let, štíhlé, asi 170 – 180 cm vysoké postavy. Oblečen byl do černo bílé bundy s výrazným vzorem a s kapucí s kožešinovým lemem, černých teplákových kalhot značky Nike a obut byl do černé sportovní obuvi s bílým lemem podrážky. Mluvil česky.

Vzhledem k pohybu dalších osob u nedaleké prodejny potravin je pravděpodobné, že si pachatele mohl někdo všimnout. Žádáme tímto případné svědky události, kteří by k uvedenému přepadení mohli poskytnout další důvodné informace, a to jak k identifikaci či bližšímu popisu pachatele, jeho pohybu před či po spáchání loupeže, případně k výskytu či pohybu podezřelého vozidla, aby tyto informace poskytli policistům místního obvodního oddělení na jejich služebně na Nádražní ulici číslo 567/II, telefonním čísle 974 233 700 či cestou policejní linky číslo 158. Děkujeme.


 • Krádež dřeva z lesa

Jindřichův Hradec – Blažejov – Zloděj pokácel a odcizil deset vzrostlých stromů.

Jindřichohradečtí policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a pátrají po zloději, který v době os 23. do 24. dubna 2016 pokácel a následně odcizil v katastru obce Blažejov deset vzrostlých stromů. Majitel odhadl škodu na 30 tisíc korun.

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L