Prostějov odjel z Hradce s výhrou

Zápas dvou poločasů, tak by se dalo nazvat dnešní střetnutí. V tom prvním LIONS excelovali. Výborná obrana a nízké procento střelby Prostějova znamenalo po prvních 7 minutách vedení domácích 14:6. Mohlo být i výraznější, kdyby nepřicházely zbytečné chyby a ztráty míčů. Prostějov se totiž do konce čtvrtiny probral a snížil ztrátu na pouhý bod.

LIONS J.Hradec – Ariete Prostějov 74:100 (18:17, 40:44, 60:77)

Prostějov odjel z Hradce s výhrouAni ve druhém dějství však bojovnost domácích neustala. Po 5 minutách jsme opět dostali do vedení o 3 body, Prostějov po dalších ztrátách kontroval a za další 2 minuty vedl stejným rozdílem. V závěru trefil Dokoupil 2 trojky v řadě a upravil vedení týmu v poločase o 4 body.

Druhý poločas byl však o úplně něčem jiném. Prostějov trefil, co zvedl, domácí se naopak začali trápit. Obrana začala mít výpadky a soupeř trestal. V 5. minutě byla sice ztráta domácích stále čtyřbodová, pak však přišly 3 trojky Prostějova v řadě a hra LIONS se rozsypala. Do konce čtvrtiny na hřišti již existoval pouze jeden tým, a Prostějov před poslední kvartou vedl o 17 bodů.

Soupeř si udržel vysoké procento úspěšnosti i v poslední čtvrtině, která se v podstatě dohrávala. Pivot Roseboro smečoval do koše jeden míč za druhým, k dobrému výkonu se rozehrál i Slezák a Prostějov si došel pro výhru.

Prostějov odjel z Hradce s výhrouDomácí trenér David Musil: “Gratuluji Zbyňkovi k jednoznačné výhře, hlavně za druhý poločas si ho zasoužili. Kdo tu dnes byl, tak musel z naší strany vidět 2 týmy, bylo to jako den a noc. Hlavně v obraně. Špatně se mi to hodnotí. Chtěli jsme již porazit někoho z horní pětky, jako se to daří nám vyrovnaným týmům. Začátek se nám podařil, škoda, že jsme nevyužili slabší chvilky Prostějova a neudrželi náskok, který jsme ze začátku měli. I ta naše hloupá chyba ke konci poločasu, kdy jsme vedli, uspěchali jsme střelu a Prostějov šel přes nás o 4 body. Bojovali jsme, když to však bylo o 20 bodů, tak se zápas dohrával a my nenašli psychické síly, něco s tím udělat. Jak Prostějov v prvním poločase netrefil skoro nic, tak ve druhém trefil skoro vše, vytvořil si rozhodující náskok a pak se to již dohrávalo.“

Hostující trenér Zbyněk Choleva: “Jsme rádi za výhru v Hradci. Ze začátku to moc nevypadalo, dlouho jsme se hledali a nemohli jsme se dostat do tempa. Přesto jsme nastříleli 44 bodů, soupeř však 40, a první půlka se nám nelíbila. Držel nás však Dokoupil s 5 trojkami, tím jsme se drželi, jinak jsme měli spoustu špatných řešení v obraně a lehkých košů domácích. V druhé půlce se to zlepšilo, přidali se další hráči střelbou a spoluprácí v obraně. Probudil se Roseboro, ve 3.čtvrtině jsme dali tuším 5 nebo 6 trojek a tam se to definitivně zlomilo. Jsme rádi za výhru z venkovního hřiště, potvrdili jsme celkem slušnou výkonnost proti Pardubicím a Děčínu.“

Nejlepší hráč: Bret Roseboro (Prostějov)

Statistiky utkání: 450 diváků

Trojky: 6 – 12

TH: 10/6 – 19/14

Doskoky: 41 – 45

Fauly 19 – 15

Body domácí:Vošlajer 16, Zuzák 13, Melski 9, Šoula 8, Nofflet 6, Lamar, Stegbauer a White 5

Body hosté:Roseboro 25, Slezák 16, Dokoupil 15, Palyza 13, Šteffel 11, Marko 10, Peterka 5, Tomanec a Kouřil 2, Sehnal 1