Sluneta odváží od Vajgaru výhru

V začátku utkání byla vidět na hráčích SLUNETY jistá nervozita, a tak domácí LIONS šli hned v úvodu do vedení 12:2. Už v 3. minutě musel trenér Slunety Antonín Pištěcký sáhnou pro Time-out. Poté však následovala šňůra Ústí a dostali se tak zpátky do hry s rozdílem pouhých dvou bodů. Náš tým však udržel útočnou mentalitu a odskočil zpět na 5 bodů. Čtvrtina skončila poměrem 21:16.

BK LIONS J.Hradec – SLUNETA Ústí nad Labem  72:80 (21:16, 34:39, 45:57)

• Sluneta odváží od Vajgaru víhru

Do druhé čtvrtiny vstoupil lépe hostí. Ústí hned v první minutě čtvrtiny dotáhlo domácí borce. Nastala chvíle SLUNETY, kde v dalších 4 minutách dokázali otočit skóre na 24:31. Domácí se však probudili a dokázali stáhnout rozdíl do konce čtvrtiny na 5 bodů. 2. čtvrtina skončila 34:39.

3. čtvrtina patřila jednoznačně týmu hostí. Ze začátku této čtvrtiny se domácí LVI snažili držet na co nejmenším rozdílu a to se jim dařilo do 5. minuty. Do sedmé minuty se Ústí vzdálilo na 15 bodů, naši však nepřestali bojovat a snažili se s tímto skórem ještě něco udělat a i přes to se tým SLUNETY dokázal do konce 3. čtvrtiny oddálit skórem 45:57.

V poslední čtvrtině domácí LIONS nepřestávali bojovat. Tato perioda byla ve znamení faulů a bojovnosti našich, kteří chtěli zvrátit průběh utkání. SLUNETA za posledních 10 minut vystřelila 20 šestek a 15 proměnila. Ústí s jejich procentem šestek si dokázalo udržet rozdíl a tak vyhrálo v poměru 72:80.

Hostující trenér Antonín Pištěcký: “My když jsme sem jeli, tak jsme samozřejmě věděli, o co půjde.Od začátku na nás byla vidět, velká nervozita a nehráli jsme moc dobře. Prohrávali jsme po pár minutách o 10 bodů, tam jsem, to musel zastavit prvním Time-outem. Po tom Time-outu se to poněkud zvedlo. Začali jsme dělat to, co jsme chtěli od začátku utkání a v poločasu jsme šli do šaten za stavu plus 5. Nicméně za podobného stavu jsme šli do černých v posledního utkání základní části a my jsme věděli, že do toho úvodu druhého poločasu musíme jít stejně tak jak jsme ho ukončili. Že můžeme mít velký problém, také to bylo to co se nám minulé utkání vymstilo. Naštěstí jsme do ní vstoupili celkem slušně. Třetí čtvrtku jsme vyhráli 18:11 a vlilo obrovskou energii do žil. Potom to bylo hodně o tom, že domácí vsadili na rychlou clonu na míč a střelu z dálky. A naštěstí jsme to zvládli a důležité bylo proměňování šestek v závěru, protože jsme měli 36 střílených šestek, což je hrozně moc. 27 jsme proměnili. Jsme strašně šťastný za to, jak jsme to zvládli a jsme 8. v Play-off.“

Domácí trenér Karel Forejt: “Tak gratuluji SLUNETĚ k zaslouženému vítězství. Dneska musím říci, že si to zasloužili. Měli obrovskou motivaci v podobě Play-off a to se jim povedlo. Jak říkal Antonín, na začátku byla z nich cítit nervozita. My jsme toho chvíli využívali. Bohužel se pak projevilo to, že LIONS neměli svůj den. Musím to tak říct. Dneska jsme po nějaké sérii relativně dobře odehraných zápasů nepodali dobrý výkon a nevím čím to bylo. SLUNETA byla aktivní dokázala si dojít pro fauly. Ten rozdíl v trestných hodech je velký. My jsme se těžko prokousávali do koše, tam když už jsme měli šanci na tutový koš, tak jsme jí nechtěli hrát kontaktně. Myslím si, že velmi špatná práce byla na obraném doskoku. 14 útočných doskoků Ústí není pro nás dobra vizitka. Stalo se. Budeme hrát dál, máme ještě 6 zápasů. Musíme se snažit, pokud možno hned na začátku toho Play-outu získat nějaký klid, aby jsme to neřešili všechno až na závěr. Budeme bojovat. SLUNETĚ ještě jednou gratuluji a přeji hodně zdaru.“

Hostující hráč Khristian Smith: “Byl to těžký zápas pro oba týmy. LIONS jednoznačně vedli v prvních minutách, asi protože to pro ně poslední zápas tady doma, ale udrželi jsme se blízko. Náš tým toho tuhle sezónu udělal hodně a nikdy jsme se nevzdali. Tak jako náš trenér to s námi nikdy nevzdal. Věděli jsme, o co hrajeme a jak jsem řekl, byl to velmi těžký zápas. Byli jsme v posledních minutách dobří v rychlých protiútocích a kvůli tomu jsme také zvítězili. Jsem strašně rád za tuhle výhru pro trenéra a pro tým. Jsme hrozně šťastní, že jsme v
Play-off.“

Nejlepší hráč: Khristian Smith (26 bodů )
Statistiky utkání: 697 diváků
Trojky: 10/27 : 5/23
TH: 10/12 : 27:35
Fauly: 24:19
Body domácí: Lipkins 19, Brooks 17, Fait 8, Šoula a Zuzák 6, Canty a Tawiah 5, Šustek a Dlugoš 3
Body hosté: Smith 26, Pecka 21 (12 doskoků), Thompson 11, Abercrombie a Šteffel 7, Šotnar 5, Bosák 3