14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Splašená vejce od soboty opět na hradeckém zámku

Po roční odmlce se do interiérů jindřichohradeckého zámku vrací oblíbená výstava Splašená vejce, která se tak odehraje již po jedenácté.

Fotila Amálie Buřilové: Splašená vejce na zámku 2015Návštěvníci si i letos budou moci prohlédnout netradiční instalaci z více než devíti stovek vyfouknutých vajec v různých velikostech; od pštrosích až po křepelčí, která v roztodivných kombinacích doplňují jednotlivé místnosti prohlídkové trasy. Oproti předešlým ročníkům se můžete těšit na zcela nové kombinace, netradičně umístěné také v dosud opomíjených interiérech přízemí renesančního Adamova stavení a výstava bude navíc doplněna květinovými aranžemi. Navštívit ji bude možné od soboty 8. dubna až do pondělí 17. dubna.

Na velikonoční víkend 15-17. dubna navíc chystáme mimořádné otevření prohlídkové trasy a výstavy bez průvodců, takže každý z návštěvníků může zámecké místnosti procházet zcela sám, v takovém pořadí a takovým tempem, jaké mu bude vyhovovat. Naši průvodci ale samozřejmě budou k dispozici, aby zodpověděli všechny případné dotazy.

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L