Aktuálně

Svět kostiček

Svět kostiček

  • 3. 5. 2018 (čtvrtek) od 16:00 – vernisáž;
  • výstava potrvá do 30. 12. 2018;
  • Muzeum Jindřichohradecka – výstavní sál ve Svatojánské;

Výstavní sál ve Svatojánské bude letos opět patřit dětem. Prostory renesančního sálu zaplní Svět kostiček světoznámé dánské stavebnice LEGO. Na vernisáži 3. května od 16.00 se mohou návštěvníci těšit i na komentovanou prohlídku s autorem výstavy Petrem Šimrem. Celý hravý svět legendární stavebnice si ale malí i velcí mohou užít až do 30. prosince letošního roku.

Na výstavě návštěvníci uvidí téměř tři sta tisíc dílků ze stavebnice LEGO. Náplní výstavy bude tematická expozice s vodní tématikou, dále vlastní tvorba a vybrané tovární sety vozidel Creator, vignettes, hrady a středověk, novinky z posledních let, filmová tvorba, edice Lego Ideas a další exponáty. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění ve dvou sekcích kostky Duplo i Classic – Basic. Návštěvníci si mohou také v pokladně zakoupit vybrané druhy nových stavebnic LEGO za skvělé ceny.

Marie Hazuková