Totální kolaps v poslední čtvrtině stál Lions zápas v Brně

Po 30 minutách vyrovnaného zápasu jsme totálně zaspali poslední čtvrtinu!!

Rozhodčí: Hruša, Kapl, Holubek
Komisař: Cígler
Diváci:
Po čtvrtinách: (18:13,31:32,53:59)

Do zápasu jsme nastoupili s pěticí Rolls, Novák P., Tracey, Aušprunk a Vošlajer. Domácí Brno postavilo sestavu Honomichl, Šmíd, Zachrla, Cvetinovic a Sataric.

BK LionsDomácí vlétli do zápasu s velkým elánem. Domácí opora Cvetinovic přidala rychlých 5 bodů, Sataric přidal bod. Až poté jsme se chytli díky Vošlajerovi a drželi jsme se v minimálním odstupu za domácími. Brno však i nadále předvádělo aktivní hru a po čtvrtině odcházelo s pětibodovým náskokem.

Druhé hrací období jsme naopak začali lépe my. Brian Tracey začal předvádět svou aktivní hru, náš tým začal také lépe bránit. V 5. minutě jsme šli po bodech Ringgolda poprvé do vedení a začala bitva o každý bod. Skóre se překlánělo z jedné strany na druhou, v poločase jsme však o bod vedli my a bylo jasné, že se bude bojovat až do konce.

I ve 3. čtvrtině jsme si i nadále drželi 3-4 bodový náskok, domácí však ve 4. minutě po šňůře 4:0 opět vyrovnali. Zápas pak opět pokračoval ve stejném trendu. Nikdo nebyl schopen si vytvořit rozhodující náskok. Až v 8. minutě zabrali naši kluci a opět mírně odskočili. Série chyb však povolila soupeři se vrátit, poslední vteřiny však patřili Brianovi Traceymu a smečujícímu Vachovi a my 10 minut před koncem vedli o 6 bodů.

Dle průběhu zápasu to byl slušný náskok. Co se však dělo v poslední čtvrtině, nelze dobře popsat. Na hrišti existovalo pouze jedno družstvo a to domácí. Naši hráči přestali naprosto plnit pokyny, útok byl naprosto otřesný, v obraně jsme otvírali pro domácí dálnice do koše. Za prvních 6 minut jsme nebyli schopni dát ani bod! A bojovní domácí trestali – za dobu naší impotence přidali hned 14 bodů a bylo rozhodnuto. Závěr si bez problému pohlídali a zcela zaslouženě odešli ze zápasu jako vítězové.

U nás snesl přísnější měřítko pouze Brian Tracey, který opět bojoval jako lev a přidal vynikající užitečnost 39.

Po dobrých výkonech se zápas naprosto nepodařil našim zkušeným hráčům. Pavel Novák skončil na pouhých 4 bodech, Honza Pavlík netrefil ani jednu z 10 střel.

Naše hra byla statická, bez jiskry a především v poslední čtvrtině bez bojovnosti. Nebyli jsme schopni soupeře ani faulovat a při rozhodujícím náskoků domácích jsme ani jednou soupeře nezastavili!! Útočná potence v poslední čtvrtině nestojí ani za řeč, naši hráči nebyli schopni zahrát zhola nic.

Tvrdá rána po dobrých výkonech. Musíme se však soustředit na další zápasy a napravit reputaci, především v bojovnosti a organizaci na hřišti.

Ve středu budeme mít první šanci proti Ústí nad Labem.

Radim Valcha – BK Lions

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Šmíd 23, Cvetinovic 22, Maric 15, Zachrla 11, Honomichl 7, Sataric a Semerád 2
Střelci hosté: Tracey 26 (13 doskoků, 8 získaných faulů), Vošlajer 11, Rolls 7, Ringgold 6, Vach 5, Novák P. a Kysela 4, Melski 2
Trojky: 4 – 3
Fauly: 21 – 29
TH: 32/24 – 15/10